Tatlı İntikam - Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  13 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]

  Yapım : Süreç Film Yapımcı : Ali Gündoğdu - İnci Gündoğdu Yönetmen : Temel Gürsü Senaryo : Meltem İnan - Melda Göknel Müzik : Ali Otyam
  Oyuncular : Davut Güloğlu (Hasan), Ebru Akel (Tuğçeşah), Murat Başoğlu (Metin), Goncagül Sunar (Arife), Ayberk Atilla (Osman), Birsen Dürülü (Hacer), Gaffur Uzuner(Kaptan), Cengiz Çimen (Sait), Mehmet Yıldız (Miço), Ayben Arman (Sevtap/Tuğçeşah Anne), Burcu Canbaş (Biricik), Nedret Özbek (Münevver), Zeynep Çapur (İpo/Hasan?ın kızı), Raffella Çedolini (Hüso/hasanın oğlu), Fırat Canaydın (Ali/Hasan?ın oğlu), Enes Fındık (Ali/hasan?ın oğlu), Hakan Altıner (Reşet), Yılmaz Köksal (Muhtar), Ragıp Gülen (Cemil), Bülent Çarıkçı (Nej) ​


  Tuğçeşah, İstanbul sosyetesinden, zengin, şımarık ve küstah bir kızdır. Asıl adı Hüsamettin olan, ama sosyetenin, Osmanlı Hanedanının varisi “Metin” olarak bildiği, üç kağıtçı, aslında orta halli bir aileden gelen, zengin bir kızla evlenip refaha ermeyi dileyen bir adamla, annesinin çöpçatanlık çabaları sonucu nişanlanmıştır. İkisi de bu ilişkide birbirlerini sevmemekle beraber, karşılıklı (Tuğçeşah asalet, Metin para peşindedir) çıkarları doğrultusunda uyumlu bir beraberlik sergilemektedirler. Tuğçeşah’ın merhum babasının “Villa Grande İhtişam” adlı ultra lüks ve büyük malikanesinde, dostları ile birlikte Ege’de konsept bir tatil yapmaktadırlar. Gezi’nin bir noktasında, Tuğçeşah malikaneye spa özellikle de jakuzi yaptırmaya karar verir ve köyde tesisatçı aranır. Malikaneye getirilen tesisatçı Hasan’a direktifler yağdıran Tuğçeşah, jakuzinin iki gün içinde bitmesini söyler. İki gün sonra aslında mükemmel bir şekilde bitirilen işin, çok komik bir gerekçe ile Tuğçeşah parasını ödemeyi reddeder ve tartıştığı tesisatçı Hasan parasını bile vermeden malikane topraklarından attırır. Aynı gece denize düşen şapkasını almaya çalışırken bir şekilde kaza geçirip denize düşen Tuğçeşah sabah kıyıya vurduğunda hafızasını kaybetmiş ve elbiseleri parçalanmış uyanır. Tuğçeşah’ın yok olma gibi kaprislerine alışık olan dostları ve nişanlısı Metin ise bir süre onun yok oluşundan haberdar olmaz. Kıyıya vuran Tuğçeşah, köyün Sağlık Ocağına getirilir ve yerel gazetede haber olur: “ Sahilde bulunan, kimliği belirlenemeyen kadını tanıyan var mı?” Bu haberi okuyan Hasan, intikam için Sağlık Ocağına giderek kocası olduğunu iddia eder ve alamadığı parasına karşılık hizmetçi olarak onu kullanma amacı ile eve getirir.Eşini 7 yıl önce kaybeden Hasan’ın birbirinden yaramaz ve terbiyesiz 4 çocuğu, bakımsız, pis ve dağınık bir evi, taşlaşmış bir bahçesi ve birer canavara dönüşmüş ev aletleri vardır.Hasan Tuğçeşah’ın hafızasının kaybetmesinden yararlanıp ona; “Senin adın Meymenet, sen benim karımsın, bunlar senin çocukların, bu da senin evin” der. Böylece, hafızasını kaybetmiş olsa da eski hırçın huyları ve lüks alışkanlıklarını koruyan eski Tuğçeşah, yeni Meymenet için, işkenceyi aratmayacak yeni köy hayatı başlamıştır.

  6 Eylül Perşembe 20:00
   
 2. 6 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  MARANGOZ HASAN, SOSYETE GÜLÜ’NE KARŞI

  Tuğçeşah, İstanbul sosyetesinden, zengin, şımarık ve küstah bir kızdır. Asıl adı Hüsamettin olan, ama sosyetenin, Osmanlı Hanedanının varisi “Metin” olarak bildiği, üç kağıtçı, aslında orta halli bir aileden gelen, zengin bir kızla evlenip refaha ermeyi dileyen bir adamla, annesinin çöpçatanlık çabaları sonucu nişanlanmıştır. İkisi de bu ilişkide birbirlerini sevmemekle beraber, karşılıklı (Tuğçeşah asalet, Metin para peşindedir) çıkarları doğrultusunda uyumlu bir beraberlik sergilemektedirler.
  Tuğçeşah’ın merhum babasının “İhtişam III” adlı ultra lüks ve büyük teknesinde, sevgili köpeği Oskar, sosyetik dostları ve ayrılmaz parçası güzellik uzmanı Nejj ile birlikte bir tekne turu yapmaktadırlar.
  Gezi’nin bir noktasında, jeneratörü bozulan teknenin tamiri için beklenirken bunalan Tuğçeşah, tekneye bir spa özellikle de jakuzi yaptırmaya karar verir ve en yakın kasabada bir tesisatçı aranır.
  Tekneye getirilen tesisatçı Hasan’a direktifler yağdıran Tuğçeşah, jakuzinin iki gün içinde bitmesini söyler. Verilen sürede aslında mükemmel bir şekilde bitirilen işin, çok komik bir gerekçe ile Tuğçeşah parasını ödemeyi reddeder ve tartıştığı tesisatçı Hasan’nın parasını bile vermeden tekneden aşağı atar.
  Kaprisleri bitmeyen ve en son nişanlısı Metin ile de tartışan ve kamarasına kendini kitleyen Tuğçeşah, aynı gece teknede verilen Safari konseptli “Yaza Veda Partisi”ne geç katılır ve bir şekilde kaza geçirip, kimse farketmeden denize düşer.”


  06/09/07 Perşembe Saat 20.00

  alıntıdır
   
 4. 11 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Tuğçeşah kıyıya vurmuş ve köylüler tarafından bulunmuştur. Kıyıdaki bir garip kadının ne olduğunu anlayamayan köylüler ve jandarma baygın olan Tuğçeşah’ı sağlık ocağına götürürler. Yaşadığı şok nedeni ile hafızasını yitirmiş ve bunun da verdiği bunalım ile uyandığı andan itibaren sağlık ocağını birbirine katan Tuğçeşah’ı tanıyan ya da bilen birilerinin hemen bulunması istenir. Hasan, kasabada jandarmanın yapıştırdığı el ilanında gördüğü Tuğçeşah’ın hafızasını da yitirdiğini anlayınca, ondan intikam alabilmek için sağlık ocağına gider ve doktoru, Tuğçeşah’ın kocası olduğuna ikna edip onu harap haldeki evinde götürür.

  13/09/2007 Perşembe Saat 20.00

  alıntıdır
   
 6. 18 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  3. Bölüm Özeti


  “Artık köyde olan Tuğçeşah’ın hayatı da ismi de değişmiştir. Bu yeni hayatında onu bir çok sorumluluk beklemektedir. Evdeki bütün işler artık adı Meymenet olan Tuğçeşah’ı bekler, daha önce hiçbir şekilde fikri olmadığı köy hayatında gündelik yapılması gereken işler vardır ve Meymenet bu konuda çocuklarından yardım almak ister. Köyde artık geldiği duyulan Meymenet’i ziyarete Hacer ve Arife de gelir ve onların ilk karşılaşması çok da arkadaşça geçmez.”


  19 Eylül Çarşamba Saat 20:00
   
 8. 2 Aralık 2008
  Konu Sahibi : Emez
 9. akli_karisik

  akli_karisik Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  851
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Süreç filmin web sitesi ne??