Tatlı İsteğine Çare...

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve EU3 tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

regl dönemimde olduğumdan mı yoksa hep böle mi devam eder bilmiyorum canım özellikle çikolatalı şeyler istiyor. nasıl önüne geçilebilir bunun. şekerim düşmüş olabilir mi

2. 17 Eylül 2009
  3. meneksee

meneksee egem Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    bende şu an reglim canım ve diyetteyim aynı istek bende de var forumdan arkadaşlar tatlı istediğinizde onun yerine meyve yiyin diyolar..elma falan yiyorum ben işe yarıyo,üzüm olabilir bide kuru üzüm,kayısı falan olabilir. cokacimcoook

4. 17 Eylül 2009
  5. hlyyksl

hlyyksl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çözümü kuru kayısı canım.. her sabah saat 10-11 gibi 2-3 adet kuru kayısı tüket..gün boyu kan şekerin normal düzeyini korur ve şeker krizine girmezsin..

6. 18 Eylül 2009
  7. EU3

EU3 Guest

teşekkür ederim arkadaşlar gerçi bu sıra sanki iştahım açıldı gibi her şeyi yiyesim geliyor :) ben de dediğiniz gibi meyve falan geçiştirmeye çalışıyorum..

8. 19 Eylül 2009
  9. scarlettsebnem

scarlettsebnem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben çok tatlı krizim tuttuğu zaman ara öğünde 1 veya 2 tane eti formun çikolata kaplısından yiyorum etkisi oluyor tavsiye ederim

10. 10 Ekim 2009
  11. guloglutrn

guloglutrn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    günde bir avuç kuru mevye ye araöğünlerinde arada birde tatlı kullanırsın böylece kendini hem fazla sıkmaz hemde o isteğini tam olmasada biraz geçirmiş olursun ben öyle yapıyorum canım ve faydasını çok gördüm çikolata delisiyim yoksa :))

12. 10 Aralık 2009
  13. Elifingo

Elifingo rutine bağlamış Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende bu durum sürekli var.yani 7/24 tatlı yesem bıkmam:)ama bu sıralar sağlıklı beslenmeye çalışıyorum,spora gidiyorum.gündüz kendimi gayet güzel firenliyorum ama gece sanki biri beni dürtmüş gibi uyanıyorum uykudan ve direk mutfağa gidip çikolatalar saldırıyorum ve yiyorum:KK43:

14. 10 Aralık 2009
  15. EU3

EU3 Guest

regl döneminde şeker düştüğü için canın çikolata istiyor.Niye önüne geçmek istiyorsun ? kilo alırım diye mi korkuyorsun? ben bide şeker hastasıyım ,şekersiz tatlılarla idare ediyorum o regl dönemimde.1-2 gün ye işte,ben olsam hergün yerim ohh

16. 14 Aralık 2009
  17. elvin06

elvin06 Güneş doğdu :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tatlı aşeriyorsan süt yanında meyve ye canım. diyetisyenim önermişti.çok etkili oluyor.
    örneğin
    1 kuru incir + süt veya
    5 tane hurma + süt veya
    1 elma + süt

deneyebilirsin. ama aynı anda yemen lazım..

18. 19 Aralık 2009
  19. ameli

ameli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    DıŞLERıNıZı FIRÇALAYIN !
    bende tatlıyı çok seviyorum canım tatlı istediğinde dişlerimi fırçalıyorum inanın işe yarıyor