Tatlı Kriziniz mi Tuttu?

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve litan tarafından 22 Nisan 2007 başlatılmıştır.

22 Nisan 2007
    Konu Sahibi : litan
  1. litan

litan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    rejim yapan arkadaşların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi tatlılar. şahsen bende hiç dayanamam gece gündüz demeden yiyorum. midem kaldırmıyor zarar veriyor herşeyin fazlası gibi. bu durumdan kurtulmak için: yemekten sonra dişleri fırçalamak bu isteği gideriyor. Ayrıca elma yemekte işe yarıyor mideyi şişiriyor ve yeme isteğini bastırıyor. bunlarda işe yaramazda illa tatlı yiyeceğim derseniz sütlü hafif tatlılşarı tavsiye ederim hem sindirmesi hemde kalorisi daha az oluyor. Bu konuda başka yöntemleri olan varsa paylaşalım. Bazen bana hiçbir şey fayda etmiyor şimdi olduğu halde. yasaklar bukadar cazip olmak zorunda mı ya:uhm:

2. 22 Nisan 2007
  3. compass_rose

compass_rose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim bildiğim ve uyguladığım birşey var. canım çok tatlı istediğinde eğer rejimdeysem şekersiz türk kahvesi içiorum o da bastırıyor tatlı özellikle çikolata istediğini.

4. 22 Nisan 2007
  5. Nilhan75

Nilhan75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    AYNEN,ben de yemeklerden sonra ya da aralarda canım tatlı isteyince neskafe içiyorum.hemen geçiveriyor...

6. 22 Nisan 2007
  7. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim günde 1 tatli kasigi bal tüket, benim rejim yapan bir arkadasim öyle yapiyordu ve cok iyi geliyordu.

8. 22 Nisan 2007
  9. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Çikolata kriziyse bu bende bi yöntem biliyorum.. Bi parça çikolatayı damağınıza yapıştırıyosunuz.Eriyene kadar duruyo damağınızda. Beyine en yakın nokta damak olduğu için, şeker isteğinizi bastırıyomuş..Denedim ama bende işe yaramadı,yarayanlar var.. Deneyin derim..

10. 23 Nisan 2007
  11. compass_rose

compass_rose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir de ben sabahları da mutlaka kahvaltıda reçel yemeliyim alışkanlık işte kurtulamıyorum. Diyetisyenim sabahları bir kaşık üzüm pekmezi yememe izin veriyordu tatlı yiyosun bari vücuduna yarasın diyordu.

Yalnız bu üzüm pekmezi olabildiğince doğal olmalı. Zile pekmezi olmaz o çünkü yumurta akıyla yapılıo. Bildiğiniz cam kavanozda satılanlardan. ben siz bulabilirmisiniz bilmiyorum ama Şark Vital var onunkini yiyorum. Çünkü bu malatyalı küçük bir işletmecinin ve adam kendi dağıtıyor. onun doğala çok yakın olduğunu biliyoruz. Ama Tariş'in pekmezi de iyi.

12. 23 Nisan 2007
  13. sxuxrxuxxsx

sxuxrxuxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısınız çünkü şeker uyuşturucu gibi önce bagımlılık yapıyor sonra sağlığımızı bozuyor

14. 23 Nisan 2007
  15. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    Sevgili litan, son zamanlarda şeker krizini atlatmak için yaptıklarım ve şimdilik işe yaradığını gördüğüm metodlar şunlar.
    - Kuru kayısı yemek
    - Doğadanın "hot chocolate" çayı (içinde keçi boynuzu olduğu için şekerli bir aroması var
    - Ve elbette bol bol meyve :))

16. 25 Nisan 2007
  17. zeliha42

zeliha42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    TATLIDAN BENDE VAZGEÇEMİYORUM.AMA GENELDE GÜNDÜZ VAKTİ YEMEYİ TERCİH EDİYORUM.

18. 25 Nisan 2007
  19. pulsar

pulsar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şimdi çok ilginç bi durum var, bende tatlıyı hiç sevmem :) çikolata falan hiç cezbetmez beni. (ama biz dönem tatlı değil ama çikolatayı deli gibi yerdim) bigün gizli şeker varmı falan diye bana test yapıcaklardı, o yüzden bi bardak glikozu kafaya diktirdiler bana. o gün bugübdür tatlıya karşı sıfır istek var bende. ondan sonra vişne suyuna sardım, sanırım şeker ihtiyacımı ondan alıyodum. fakat artık, kilo problemim olduğu için sağlıklı beslenme yoluyla kilo veriyorum.. ve meyve suları sağlıksız olduğu için onlarıda tüketmiyorum. (cola filan gibi gazlı içeceklerlede pek aram yok tabi) e ne güzel diyeniniz olursa şöle bi açıklama yapmak istiyorum,

*hiç şeker tüketmediğim için bünyem zaman zaman şekere ihtiyaç duyuyo.. o zamanlarda bi gofret yiyorum mesela.. ama bu benim bünyede yeni bişi olduğu için hemen depoluyodur onu sanırım...
    * elma yiyorum bunun için ama aslında elma beni acıktırıo.. :KK43: sanırım tatlıya aç vücudum elmadan sinyal alıo.. o yüzdende elma beni acıktırıo..
    *bide tamam tatlı yemek zararlıda hiç yememekte zararlı..

aman ne bilim işte.. bende kafayı yedim artık heralde... oturdum nelerin hesabını yapıorum...