tavsiyelerinize ihtiyacım var!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve moonface tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

27 Mart 2010
    Konu Sahibi : moonface
  1. moonface

moonface Guest

normalde hiç kıskanç ve alıngan bir insan değilim taki 1.5 sene öncesine kadar ama 1.5 senedir kıskanç ve alıngan biri oldum çıktım...kıskançlıktan çok acayip alıngan oldum.1.5 senedir bir ilişkim var şu an nişanlıyız yaza düğünümüz var...ama ben nişanlıma karşı çok alınganlık yapıyorum ve doğal olarak sorun yaratıyorum kendime çok kızıyorum bidaha alınganlık yapmıcam diyorum ama eften püften sebeplerden alınganlık yapıyorum...nasıl engelleyebilirim bunu ben?

2. 27 Mart 2010
  3. Chevi

Chevi Guest

sabır göstreceksınız..
    sevginizi düşüneceksınız karsınızdakının yerıne koyacaksınız kendınızı..
    empatı kuracaksınızzz

4. 27 Mart 2010
  5. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.166
    Ödül Puanları:
    488

Empati yapmak en iyisi kanımcabilmiyorumkismile

6. 27 Mart 2010
  7. esila86

esila86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    alınganlığını kabul etmen bile bunu yenmende çok işine yarayacaktır....
    zamanla birbirinize alıştıkça sorunun çözüleceğini sanıyorum...

8. 28 Mart 2010
  9. randomlife

randomlife bu sefer olacak!! hedef55 Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yazını kendim yazmışım gibi geldi bir anda,o kadar kendime benzettim yani. :)))

ben de aynen senin gibiydim. 3 senelik bir ilişkim var. özellikle 1 yıl dolduktan sonra aşırı kıskanç ve alıngan biri oldum erkek arkadaşıma karşı. ilk zamanlar öyle değildim. o da şaşırıyordu : ''ne oldu sana ya nerede o eski anlayışlı aylin'' diye ?? ama bir ara soğumaya başladı benden bu davranışlarımdan dolayı. aramız bozuldu bir kaç kere. bana açık açık söyledi : ''bu davranışların hiç hoşuma gitmiyor seni çok seviyorum ama böyle yaparak kendinden beni soğutuyorsun'' dedi. ondan sonra aklım başıma gelir gibi oldu biraz.böyle devam edersem aşkımı kendi ellerimle öldüreceğim dedim. çünkü gerçekten olur olmaz her şeyden huzursuzluk çıkartıyordum.

şimdi huzurlu ve mutlu olmanın değerini anladım. ara ara yine yapıyorum tabii ki. :))) alınganlık yaptığında senin de eline bir şey geçmeyecek bunu unutma. kendini de huzursuz edeceksin. arkadaşların dediği gibi sevgini ve ilişkini boş yere yıpratmamak için kendini tutacaksın.

10. 28 Mart 2010
  11. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    moonface ne gibi durumlarda alınganlık yapıyorsun mesela ne oluyor da sen nasıl tepki veriyorsun
    ben de cok alınganımdır hemen tepkimi veririm ama sakinleşince dönüp arkama baktıgıma kimi zaman alınmakta haklı oldugumu doğru tepki veridğimi görüyorum kimi zaman ise abartmışım bunda bişey yokmuş ki diyorum
    o yüzden kendine de fazla haksızlık etme diyorum
    neler yasadığını neleri sorun olarak gördüğünü bilmediğim için buunu diyebilirm ancak

12. 29 Mart 2010
  13. busra02

busra02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de aynı dertten muzdaribim:çok üzgünüm:
    ve bende de nişanlandığımdan beri var, herşeye ağlıyorum, alınıyrum ve küsüyorum
    bazen haklı bazen de saçma sapan şeyler için sorun çıkarıyorum
    çözüm bulamıyorum ve kendimi de engelleyemiyorum
    hem üzülüyorum hem de üzüyorum
    var mı bir çözümü bu derdin:çok üzgünüm:

14. 29 Mart 2010
  15. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    dönem dönem bana da oluyor.. ufacık bi lafında oturup ağlıyorum.. ama ben ağlayınca hiç dayanamıyor hemen beni güldürmeye çalişiyor..bazen saçma sapan bi ilişki haline geldiğini düşünüorum ben çocuk gibi ağliyorum o da yoook kuzuuuum yok benim bebeğimmm ağlama prensesim diye beni avutuyor.. sanırım gerileme denen savunma mekanızmasını yaşıyoruz.. kadınlar sık sık yapar bunu.. çocuk gibi davranarak kendini rahatsız eden bi durumu bastırmaya çalişir bi şekilde.. biraz öz eleştiri yapinca düzelir merak etme.. en büyük derdimiz bu olsun yaa

16. 31 Mart 2010
  17. baya

baya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaman zaman banada olur alınır surat asarım ama sonra üzülürüm

18. 31 Mart 2010
  19. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kendimi okudumm beni yazmıssınız delikafadulden tek fark bizim iliskimizin bitmiş olması ama bazı seyler bana ders oldu, bittigi icin üzülmüyorum ama kendimi kızdıgım cok nokta var gereksiz kıskanclıklar vs. suanki düsüncelerim okdr farklıki insan yasayarak ögreniyor herseyi :eek:klava: