Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bel_sel tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bel_sel
  1. bel_sel

bel_sel Kendinin Efendisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,öncelikle şunu belirteyim buralarda yeniyim ve sizleri,ortamdaki samimiyeti çok sevdim.
    Benim sorunum nişanlımla sayılır ailesiyle Allah nazardan saklasın çok iyiyiz.Ben paylaşımcı bir insanım evlilik hazırlığında kimse karışmasın tavrım olmadığından belki henüz bir sorunumuz yok.Ama malesef nişanlımla ne paylaşsam ailesine mutlaka yansıtıyor.Bende aile sırrı kavramına çok önem veren bir insanım.
    Bunu kendisinede söyledim. "Sinirlendiğim zaman ağzımdan çıkıyor "falan dedi.
    Fakat ben bu alışkanlığı kazanmasını nasıl sağlayabilirim?Bu zamanla oluşacak birşeymi?Ayy bu evlilik nasıl zor birşey yaklaştıkca daha bir kendini hissettiriyorfisfisfis
    Önceleri kızıp tavır alıyordum yok öyle değilmiş ""EĞİTİM ŞARTMIŞ"

2. 26 Nisan 2009
  3. eğitim şart belli bir olgunluğa erişmek şart,bazı şeyleri tam anlamıyla kazanmadan evlenmemek şart .. bence tabi..

4. 26 Nisan 2009
  5. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim tam olarak ne gibi seyleri ailesine yansitiyor, acarmisin biraz?

6. 26 Nisan 2009
  7. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Çok özel şeyleri değil elbette ama örnek verecek olursam nişanda alınan kuruyemişi annem beğenmemiş bana yeniden aldırmıştı ben bunu kendisine anlatarak beni istekler konusunda fazla arada bırakmamasını söylemiştim.Bunu ailesinin bilmesine gerek varmı?Allahtan ailesi olgun insanlar bileselerde bilmiyormuş gibi davranıyorlar ama ufakta olsa aramızda kalsın diye altını cizdiğim şey kalamıyor malesef!..Çokmu ufak şeylere takılıyorum bilmemki!..

8. 26 Nisan 2009
  9. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ister aile ,ister arkadaş ortamı olsun sır tutamayan..
    konuşulan lafları söğlenmemesi gereken yerde ağzından kaçıran yahut bilerek yapandan kimseye hayır gelmez..heleki aile oldumu konu ..
    çok hassastır aile ve konuşulan ev içinden dışarı çıkmaz çıkarsa o ailede huzur kalmaz..
    sen nışanlınla konuş ..bunu anlamasını sağla ..eğer huyu böğle ise değişeceğini sanmam..
    ama yarın evlenince inan çok zorluk çekersin..

10. 26 Nisan 2009
  11. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Beni korkutanda ilerisi oluyor..Tekrar önemle konuşup ve deneyeceğim..Bakalım yine yapacakmı?Çok seviyorum onu yaa...

12. 26 Nisan 2009
  13. çikolatagelin

çikolatagelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya buna benzer bişeyde bende var ben bu aralar rahatsızlandım falan hastaneye gittim bikaç kez hemen annesine soyluyo ara bi diye ama ben rahatsız oluyorum ya belki buda buyuk bişey değil ama ne bilim ya ni ben ona soluyom o annesine aktarıyo

14. 26 Nisan 2009
  15. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Herkesin hassas olduğu konular ayrı anlıyorum seni az çok.. İnsan birşey anlatırken tereddüt içinde kalmamalı ya bi hayat paylaşıcaz sonuçta..Eve giderken bantlıyacam ağzınıkaydirigubbakcemile3

16. 26 Nisan 2009
  17. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    evet konuş mutlaka canım... aile kavramı ve aile içindeki olayların dışarı çıkmıcanı anlat ona ve inşallah anlar..
    yoksa başın çok ağrır ve huzurun bozulur..
    insan en özelini bile eşini anlatıyo arkadaşı gibi dertleşiyo ..
    düşün bu hepsinin yada bazısının ailesin ağzında sakız olduğunu.
    .

18. 26 Nisan 2009
  19. çikolatagelin

çikolatagelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bide kadınlara demezler mi ağzında bakla ıslanmıyo diye suna bak biz solda sıfırız be:kızgın: