Tavuk çorbası yardım:)

Konusu 'Çorbalar' forumundadır ve sashamia88 tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

15 Kasım 2008
    Konu Sahibi : sashamia88
  1. sashamia88

sashamia88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    tavuk çorbasında sadece haşlanmış tavuğun suyunu mu kullanıyorsunuz ,yoksa ek olarak sade su ilave edıyor musunuz ? herkes farklı yapıyor .en lezzetli olan tarifi verir misiniz ?

Son düzenleme: 14 Şubat 2013
  2. 15 Kasım 2008
  3. ben bu çorbayı iki adet sarma yada pirzola ile yapıyorum. 1lt suda haşlıyorum etlerini didikliyorum. bi tarafta az yağda 2 kaşık unu kavuruyorum.beraberinde şehriyeleride kavurabilirsin.2 bardak soğuk suyla unu açıyorum .sonra tavuk suyunu ve etlerinide ekliyorum.ben dana etsu tablette katıyorum.biraz karabiber .bu çorbayı yaptığımda masaya illaki sirkeli sarımsak sos getiririm.beğenmeyen olmadı ayrıca sevgilimin favori çorbası oldu.umarım dener ve beğenirsin.kolay gelsin:)))

4. 15 Kasım 2008
  5. sashamia88

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    ==
    tatlım ben tavuk gogsunden ve butundan denıcegım,herkez bu corba ıcın farklı tarıf sunmus,bazıları hasladıgı tavugun suyu ıle dırek yapıyo,bazılarıda agır olur dıye ıcıne normal soguk suda katıyolarms,sımdı tatlım verdıgın tarıfe gore soylemı yapıcaam,1lt suda hasladıgım tawugu dıdıklıyorum,yagda unu kavurup ıcıne 2-3 bardak su katıyosun sanırım agır olmasın dıye heraldeyse bu ıslem,ensonda tawuk suyunu ve etlerını eklıyosn anladıgım gıbımı seker:1hug:

6. 15 Kasım 2008
  7. Ali's Mother

Ali's Mother seni seviyorum meleğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence ağır olmaz uni yumurta sarısı, limon ve sarmısakla terbiye yapıyorum salçda koyuyorum ama sen istememişsin sonrada tavuk etlerini didikliyorum güzel oluyor öyle
    su katarsan ne tadı ne kokusu kalır bana sorarsan

8. 15 Kasım 2008
  9. GAMZELXIX

GAMZELXIX UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk önce tavuğu haşla ve didikle....1 adet orta boy domatesi rendeleyip tencerede 2-3 dakika sotele,sonra şehriyesini koyup azıcık kavur..üzerine didklediğin tavukları,3 bardak et suyu,3 bardak ta normal su ,kırmızı biber,tuz ve limon ekle...istersen azıcık nane de ekleyebilirsin
    bu çorba özellikle gripken ve soğuk havalarda çok güzel içiliyor..

10. 15 Kasım 2008
  11. canım tavuk göğsü daha az yağlı olur ben öylede yapıyorum.benim tarifim hafif oluyor.herkesin damak tadı farklıdır tabi bilemem ama ben yumurta salça veya domatesli yapmıyorum.iki senedir dediğim gibi yapıyorum ve beğenmeyen yada bayılmayan bir kişi tanımıyorum.yerimseniben
    tavuk göğsü yağsız olduğu için çok hafif olcak gör bak ama sarma pirzolası yada inciği daha lezzetli oluyor haberin olsun.şimdiden afiyet olsun canım . bak yapınca haber ver ama merak ederim beğenip beğenmediğini:uhm:

12. 15 Kasım 2008
  13. yaa soruna tam cevap verememişim :))) aynen anladığın gibi canım. öptüm)))

14. 15 Kasım 2008
  15. sashamia88

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    cnm verdıgın tarıfte gene ayrıyetten unun uzerıne 2-3bardak soguk su katıyosun sen,belkı bundan dolayıda hafıf olabılır corban,ıncıklı ılk defa duydum cokda merak ettım mutlaka denıcem sekercımkaydirigubbakcemile5

16. 15 Kasım 2008
  17. sashamia88

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    cnm ben domates katmasam da olur dımı salcalı veya domateslı sewmıyorumda:ecrin_bebek:yanı sen normal suda katıyosun benım ablamda katıyo hem tavugun suyundan hemde normal su katıyo agır olmuyoms,lımon nekdr katıyosun bu sanırım terbıyesı ıcn,bazıları yumurtada katıyo,un zaten katılıyor

18. 15 Kasım 2008
  19. çorbalarda terbiye bağlayıcı olarak kullanılıyor ben terbiye yapmıyorum kıvamlı olması için un kavuruyorum. hiç un kavurmadanda yaparım bazen. yada tavuk deil dana etiyle yaparım. işkembe içemem ben o yüzden bu tarz çorbaları sirkeli sarımsaklı sosla işkembe havasında yerim.çorban ağır olmasın istiyosan sulandırabilirsin ben o yüzden sulandırıyorum.ama ben etsu tablet dana kullanıyorum bunun içine ayrıca.benim amacım tadı yerinde olsun ama yağlı olmasın.
    bide önerim var tavuğun bütünse haşladığın sudan ayırıp buzluğa koyarsın pilavda kullanırsın yada sebze çorbasında .ben brokoli çorbasında kullandım 2 gün önce nefis oldu..