Tavuk Çorbası

Konusu 'Çorbalar' forumundadır ve cemrenaz06 tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : cemrenaz06
  1. cemrenaz06

cemrenaz06 fıstık gibiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    denenmiştir*************
    mükemmel bir davet çorbası oluyor

parça tavuk gögüs
    2 bardak yoğurt
    1 yumurta
    1 yemekkaşığı un
    bir kaç diş sarımsak

sosu için
    sıvı yağ (yağın çok olmaması tavsiye edilir çünkü tavuk suyundada yağ vardır)
    kırmızı pul biber

tavuk gögsü haşlanır suyu bi tarafa alınıp haşlanan tavuk gögüs küp küp ama çok küçük doğranır bir kenara alınır
    yumurta un ve yoğurt tencereye alınır çırpma teli ile çırpılarak tencerenin altı yakılır ve sogumuş olan tavuk suyu ilave edilir kaynayıncaya kadar kesilmemesi için karıştırılır kaynayınca doğranan tavuk gögsü ve soyulup dövülmüş sarımsak kaynayan karışımın içine katılır biraz da bu şekilde altı kısık kaynatılıp ocaktan alınır
    sıvı yağ bir tavada kızdırılıp içine pul biber atılır ve bu sos sıcak cıcak çorbanın üzerine dökülür (isteğe bağlı nanede kullanılır ama tavsiye etmem tadını çok değiştiriyor)

2. 29 Temmuz 2009
  3. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben bu tarifi dün akşam denedim. cok güzel oldu bayıldım valla.
    son anda evde yumurta olmadığını farkettim, yumurtasız oldu mecburen benimki ama yine de cok cok güzel oldu.
    tarif için cok teşekkür canım.

4. 31 Temmuz 2009
  5. ballllllllllll

ballllllllllll Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tarifi bugün denedim.Evdeki herkes çok beğendi.İçine pirinç veya tel şehriye de katılabilir aslında daha kıvamlı olması açısından.Teşekkürler bu güzel tarif için.a.s.