TAY DERİSİ nasıl temizlenir?

Konusu 'Halılar, Konsol, Gümüşlükler' forumundadır ve mykids tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mykids
  1. mykids

mykids Guest

MERHABA ARKADAŞLAR
    Benim yardıma ihtiyacım var.Salonumda tay derisi halım var.Nasıl temizlenir bilmiyorum.Nette araştırdım tam birbilgiye ulaşamadım.Islak silmeye cesaret edemiyorum koku yapar diye korkuyorum.Halımda hiçbir leke yok yanlızca bir bakım,temizlik yapmak istiyorum dikiş ipleri açılmadan koku yapmadan nasıl temizligi yaplır.? Fikri olan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim...TEŞEKKÜRLER....:çok üzgünüm:

2. 14 Ekim 2009
  3. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tay deyince içim cız etti ya..
    Neysem halı yıkamacıları ara bir sor istersen.

4. 14 Ekim 2009
  5. mykids

mykids Guest

6. 14 Ekim 2009
  7. Serce

Serce mutlu bayramlar;D Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım benmde kayınvalidem tay tüyünden banyo takımı yaptı bana bembeyaz'da -tatlicadiarzu-ben kirlenince kuru temizlemeye göndermeyi düşünmüştümCADIARZU sende bir araştır istersen kurutemizlemeci olayını:CüvCüv:

8. 14 Ekim 2009
  9. mykids

mykids Guest

sagol canım.kurutemizlemeciye göndermekten başka seçim yok galiba.halıda hiç kir leke yok ben yanlızca evde bakım yapabilirmiyim dedim ...

10. 15 Ekim 2009
  11. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yetiştim...tay derisini çok iyi sıkılmış nemli bezle çok hafifçe sileceksiniz...temizleniyor...
    sakın yıkamaya filan göndermeyin, kuru temizlemeye de...nemli bezle tüylerin çıkış yönünde silin...bittiii....

12. 17 Ekim 2009
  13. mykids

mykids Guest

TEŞEKKÜRLERa.s.Benim aradıgımda böyle bir bilgiydi.yardımcı oldugun için sagol........

14. 24 Kasım 2009
  15. Mopsy

Mopsy MİNİK KİVİM BÜYÜYORR:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    böyle şeylere talep ederek o güzelim hayvanların yok olmasına dayanamıyorum....
    konuyla alakası olmasada tay derisi halı aldığın için çok üzülüdğümü belirtmek istedimmmmm...

16. 25 Ocak 2010
  17. yELiiizz

yELiiizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayakkabı ve çantaları neden yaoıcaz pvc mi kağıt mı o zaman ? herşey insanlar için ...et yemiyomusunuz siz??ya da öğretmeninize eşinize çiçek vermiyomussunuz ? üzülmeye gerek yok tanrı tüm canlıları insan için yaratmış

18. 28 Ocak 2010
  19. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    nasıl ya tay derisi? bildiğimiz sevimli atın yavrusu tay mı?

benim salonumda bu hayvanın derisinden yapılmış herhangi bir şey olsa herhalde bakar bakar ağlardım :KK43:

eti yenen hayvanların derisinden faydalanmak bir derece kabul edilebilir ama sırf derisi için herhangi bir hayvanın hele ki tay gibi yavru ve masum bir hayvanın öldürülmesi kabul edilemez bence. :eek:lmaz: