Tazelenmek Için 10 Ipucu

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve ÇXIXTLENBXIXK tarafından 11 Ocak 2008 başlatılmıştır.

11 Ocak 2008
    Konu Sahibi : ÇXIXTLENBXIXK
  1. ÇXIXTLENBXIXK

ÇXIXTLENBXIXK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    TAZELENMEK İÇİN 10 İPUCU

Sabahları bir türlü uyanamıyor, azıcık hareket edince hemen yoruluyorsanız. Dikkat ederek tazelenebilir, düşlediğiniz enerjikliğe kavuşabilirsiniz.

Soda banyosu yapın: Pompalı bir şişeye doldurduğun sodayı biraz buzdolabında bekletip, yüzünüze ve vücudunuza sıkın. En pahalı tonikten bile daha iyi sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Nefesinizi tazeleyin: Okaliptusun da tıpkı nane gibi ferahlatıcı bir etkisi vardır. Burun tıkanıklığına çok iyi gelir. Nefesi tazeleyerek ağız kokusunu önlemeye yardımcı olur.

Buz kompleksi yapın: Buzun da tıpkı soda gibi cildi ferahlatıcı etkisi vardır. Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra, buzluktaki buz parçalarıyla boynunuza ve yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın. Hatta aynısını göğüslerinizde de deneyebilirsiniz!

Portakal mucizesi: Dişleriniz çok mu sarı görünüyor? Bir portakalın kabuğunu ateşte kurutun. İçine biraz tebeşir tozu ve karanfil ekleyip, hepsini toz haline getirin ve dişlerinizi bu tozla fırçalayın.

Abur-cuburu kesin: Günde gereksiz kaç kalori aldığının farkında mısınız? Cipsler, kuruyemişler, çikolatalar... Bunları hayatınızdan bir süreliğine bile olsa çıkarttığınızda, hem kilo vermiş, hem de “tazelenmenin” en önemli aşamasını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Göz bakım ister: Bir mendilin arasına rendelenmiş elma ya da iki dilim çiğ patates koyun ve birkaç dakika göz kapağınızın üzerinde bekletin. Gözlerindeki yorgun ifadenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Enerjinizi artırın: Bunun en iyi yolu, küvete girmeden önce içine bir miktar biberiye atmak. Kendinizi çok daha iyi ve enerjik hissedeceksiniz.

Fresh parfümler kullanın: Baharatlı, ağır parfümler kullanmak, kendinizi daha çok yorgun hissetmene yol açacağından; tercihinizi hafif, çiçek kokulu parfümlerden yana kullanın. Hatta parfüm yerine deodorant kullanmayı deneyin!

Nane çayı için: Nanenin içerdiği mentol nedeniyle ferahlatıcı bir etkisi vardır ve kozmetikte en çok kullanılan bitkidir. Diğer bir faydası ise sindirimi kolaylaştırmasıdır. Yemeklerden sonra içeceğiniz bir fincan nane çayıyla hem toksinlerden arınırsınız, hem de kendinizi daha rahatlamış hissedersiniz.

Kaynak: Star

2. 11 Ocak 2008
  3. gxuxmxuxxsx

gxuxmxuxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bu yazdıkların çok güzelde
    o sodayla buzu kışın düşünemiyorum
    ııığğ içim üşüdü birden
    ama yazın söz denerim

4. 17 Ocak 2008
  5. ÇXIXTLENBXIXK

ÇXIXTLENBXIXK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    katılıyorum size kızlar, kışın olacak şey değil bencede tatlicadiarzu
    olsun diğerlerini deneyelim , buz ve sodayı da baharda ve yazın yaparız a.s
    sodayla yüzü yıkamakta tonik gibi güzel sonuç veriyor ben denedim yerimseniben

6. 28 Ocak 2015
  7. eyluldogan

eyluldogan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    397
    Ödül Puanları:
    118
    Portakal mucizesi: Dişleriniz çok mu sarı görünüyor? Bir portakalın kabuğunu ateşte kurutun. İçine biraz tebeşir tozu ve karanfil ekleyip, hepsini toz haline getirin ve dişlerinizi bu tozla fırçalayın.

Bunu ilk defa duyuyorum. soda olayını yazın ben de yapıyorum. Bir de nane çayını hiç duymamıltım. ferah ferah ne güzel olur :KK49:

8. 20 Nisan 2015
  9. zeytinyaglipirasa

zeytinyaglipirasa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    118
    nane cayı sguk da sıcak da pek guzel oluyor :)