tazminat

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sevim08 tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sevim08
  1. sevim08

sevim08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar düşük tehlikem var kanamam oldu birkaç kez sonunda doktor rapor verdi bir haftalık eğer iyileşmezsen hastaneye yatıracaz dedi. çalşıyorum ne yapabilirim bütün hamilelik sürecim böylemi geçecek sizce eğer böyle geçecekse yasal olarak hakkım nedir tazminatımı alıp ayrılabilrmiyim yoksa 9 ay rapor mu alırım geçici iş göremzlik olarak lütfen yardım edin

2. 2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sevim08
  3. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne olursa olsun işten ayrılmayı düşünme.cunki eğer işten ayrılırsan doğum yardımı alamazsın,işbaşı yapmadığın için.Yani bildiğim kadarıyla böyle.eğer çok sorun olursa,ve sana rapor verilirse işyeri maaşından keser sende paranı sskdan alırsın.ışyeri seni rapor aldın diye işten çıkaramaz cunki yasal olarak..canını sıkma belkide bir sure dinlenmeyle atlatırsın.Ama şu aşamada işten ayrılmayı düşünme derim ben.Bırakda bunu işyerin düşünsün.Strese girip bebeğinide üzme canım...tazminata gelince kendin ayrılırsan zaten tazminat verilmez,ayrıca işsizlik maaşından da yararlanamazsın:KK43:((