tc kimlik no belası...

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve nemida tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

27 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Telefonla bir firmadan sipariş verdim. Ancak fatura için tc kimlik no gerekiyor dediler. Ben de verdim. Ancak şimdi içime bir kurt düştü sonuçta telefon ortamı bilmediğim kişiler vesaire..

internetten araştırdım tc kimlik no ile tüm bilgilere ulaşılabiliyorlarmış..

Peki Tc kimlik no mu benden habersiz kullanıp sahte şirket falan açarlarsa sahte çek yazarlarsa ne olacak? böyle birşey olabilir mi? Kimlik no mun illegal işler için kullanılıp kullanılmadığını nasıl ögrenebilirim?

2. 27 Ekim 2009
  3. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    T.C. Kimlik numaranızdan sadece kimliğin ön yüzündeki bilgilere ulaşabilirler.
    Gerçi hangi ile bağlı olduğunuzu filan söylediyseniz hepsini bulurlar ama sonuçta her kimliğin bir seri numarası var adınıza sahte kimlik bile çıkarsalar bunu her halükarda ispatlarsınız.

Benim bildiğim şirket açmak öyle sadece T.C. Kimlik numarası ile olacak iş değil.
    Ayrıca imzasız çekin de bir geçerliliği yoktur.

4. 27 Ekim 2009
  5. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkur ederim iyi bari içim rahatladı ev adresimi de verdim tabi ürünü getirmeleri için sonuçta ama bundan sonra daha dikkatli olacağım.