TDEdebiyatı öğretmenleri bir mecalim var

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve ilaydahey tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ilaydahey
  1. ilaydahey

ilaydahey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bana aöf tde bölümü çıktı açıktan okuycam için endişeliyim şu yönden osmanlıca eski türk lehçeleri farsça çağatayca gibi zor dersler var bu dersleri tek başıma nasıl öğrenebilirim aöf den bunlarla ilgili kitap gönderirler büyük ihtimalle ama nekadar yararlı olur çalışabilicem bu konularla ilgili başka kitaplar varmı yardıncı olursanız sevinirim

2. 11 Eylül 2009
  3. ilaydahey

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    KK da tde öğretmeni hiç yok galiba

4. 12 Eylül 2009
  5. bonbo

bonbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    açıldığına göre bi şekilde tek başınıza yapabileceksiniz demektir. ben edebiyat öğretmeniyim. dediğin dersleri aldım. tek başına öğrenmen mümkün değil. ama bi şekilde mezun olursun merak etme. zaten aöf sınavları test oluyor bildiğim kadarıyla. yaparsın herhalde. ama edebiyat uğraş ister, emek ister, dikkat ister. bir de söylemeden edemeyeceğim soru eklerini ayrı yazmıyorsun. bu en basit kurallardan biri. böyle şeylere dikkat etmen gerekiyor.

6. 12 Eylül 2009
  7. ilaydahey

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    sağol cevabın için

8. 12 Eylül 2009
  9. nesterin

nesterin Guest

Ben de yeni mezun oldum.Osmanlıca için Hayati Develi'nin Osmanlı Türkçesi Kılavuzu'nu tavsiye edebilirim.2 ciltlik bir eser.Faydası olur diye umuyorum.:eek:

10. 12 Eylül 2009
  11. ilaydahey

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    çok sağol canım benim çağatayca falan onlarla ilgilide kitap önerebilirmisin bana kimileri aöf diye küçümsüyo ama ben bu bölümü çok ciddiye alıyorum

12. 13 Eylül 2009
  13. nesterin

nesterin Guest

canım isterdim ama pek kitaba bağlı kalmadık..
    metin okuduk genellikle..onlar da fotokopiydi zatenvereliniortak

14. 13 Eylül 2009
  15. NEVAL26

NEVAL26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de edebiyat oğretmeniyim. biz bu dersleri normal alırken bile zorlanıyorduk ki siz uzaktan egitim alarak nasıl yapıcaksınız .tavsiyem kitapların dısında kurslar oluyor onlara katılman olur.ama edebiyat bolümü meşakkkatli zor bir bolümdür.sana kolaylıklar diliyorum

16. 13 Eylül 2009
  17. ilaydahey

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    ne gibi kurslar benim yaşadığım yer ilçe o yüzden pek olanak yok ama tam bilmiyorum

18. 14 Eylül 2009
  19. cikolata__

cikolata__ cedric'in chen'i :))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tde bölümü öğrencisiyim bu yıl 3.sınıfım o kadar zor ki dersler tek basına yapılması çok zor:bbo: kitaptan öğreneyim diyemiyorsun.eninde sonunda yol gösterici bir hocaya ihtiyaç duyuyorsun osmanlıcayı tek basına öğrenirsin ama köktürkçe uygurca sonra eserlerin incelenmesi tabi bunların hepsi sınav sorusu sayılır çok zor allah yardımcınız olsun daha dogrusu hepimizin yardımcısı olsun :Saruboceq: bölüm okumak çok zor çookkk..... ben isteyerek bu bölümdeyim zaten öyle olmasa yapamazdım diyorum hep kendi kendime