Tebrik kartıyla 56 kilo verdi!

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve ferday tarafından 28 Aralık 2007 başlatılmıştır.

28 Aralık 2007
    Konu Sahibi : ferday
  1. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hemşire Sam Hunter müdavimi olduğu Hint restoranından geçtiğimiz yılbaşında aldığı “En iyi müşterimizsiniz, sizi tebrik ediyoruz” kartından sonra çok utandı. Bu tebrik kartını hakaret kabul eden 108 kiloluk 38 yaşındaki kadın, bir daha o restorana gitmemeye karar verdi. İş çıkışı restorana gitmek yerine evinin yolunu tutan hemşire Hunter, yavaş yavaş kilo vermeye başladığını fark etti.

Bunun üzerine hayatında ilk kez kilo verebileceğini düşünmeye başladı ve günlük menüsünü gözden geçirdi. “Sabahları çikolatalı cornflakes, tost ve çorba, öğlenleri büyük bir sandviç, makarna, akşamları ise Hint restoranında birbirinden leziz yemekler yiyordum. 108 kiloydum. Eşim bu halimi de beğendiğini söylüyordu ama hayatımız artık eskisi gibi değildi.”

Kilo verebildiğini fark eden genç kadın, hemen bir diyet programına dahil oldu. Yediklerinin sadece yarısını yediği halde doyduğunu buna rağmen hızla kilo verebildiğini fark edince daha çok kilo vermek istedi. Hemşire Sam şimdi sadece 56 kilo ve bu haliyle kendini çok mutlu hissediyor. “Hayatımda ilk kez kendime kısa siyah elbise aldım, bu eşimin de çok hoşuna gitti.

İngiltere’de yaşanan bu olay gözleri Hint mutfağına çevirdi. Dünyanın en sağlıklı mutfaklarından sayılan Hint mutfağı gerçekten masum muydu, yoksa Amerikan laneti fast-food yiyeceklerden farksız mıydı? İngiltere şimdi bu konuyu tartışıyor.

2. 29 Aralık 2007
  3. aerandir

aerandir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    herşey kafada bitiyo neden bunu kmse anlamak istemiyo bende bunu anlamıyorum i$te..
    o kart sadece 1 sebp oLmu$..
    utanmayan insan bakar qüLer qeçer,yine dewam ederdi o hint restrntına qitmeyi..
    biraz bu yönüyle düşünün bence..
    herşey beyinde bitiyo hayat tarzı olark sokmak gerek yedklerimizi,beslenmemizi kısaca.
    1 yıl diyet yap düş sonra haydaaa yine aynı kiloları al..
    cıxx taswip etmiyorm.
    kadndan kptm ben bu arada ahahaha:KK70::KK70:

4. 30 Aralık 2007
  5. Siyah_24

Siyah_24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında görünürde ii vücudu sarkma sıfır gibi gözküyo belli olurdu azda olsa kesin estetik vardır bunda zayıfladıktan sonra.. insan ne kadar kilosu çok olursa kilo vermek o kadar hızlı oluyor..hem haklı kadın ne kadar yersen ye alıyo mide galiba doymakla bi ilgisi yok kendime bakıyomda sabahları 2 pogaca yada simit doymuyodum şimdi bir dilim ekmek az peynir tıka basa doyuruyo ..evet gerçekden kafada biriyo olay ..unutmadan yüzü çökmüş diyen arkadaşş valla bence cökmüşde olsa zayıfken yüzü daha hoş gözüküyo ..valla endamı yeterrrrrrrrrr:roflol::roflol:

6. 31 Aralık 2007
  7. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim o yüz çökmesi dediğin şey sağlıksız beslenme ve hızlı kilo kaybından kaynaklanıyo.yani kilo vermenin normali ayda 2-4 kilo arasıdır bunun üsütne gilo veirmleri doğal karşılanmaz (eğer kilo çok çok yüksek değilse) örnek vercek olursak 60 kilo olan biridi 10 gün gibi kısa bir sürede 7-8 kilo kaybederse (tamamen mantığıma dayanarak konuşuyorm ısbat edecek bir örnek yol elimde fakat büyük ihtimalle bu işin uzmanlarıda aynı şeyi söyleyecekelerdir ) mutlaka yüznde çökme olacaktır çünki kaybettiği miktar yağ değil kas ve su dur buda demek oluyoki sağlıksız beslenerek kas kaybına nedne olursak yüzmüz çökecektir ama yavaş ve istikrarlı olark yağlarımızdan kaybedersek çöküntü yaşamayacağız.eğer hedefime ulaştığımda hala görüşüyo olursak yanaklarım duruyo mu durmuyo mu sölerim ben sana fıstığım :roflol:

8. 5 Ocak 2008
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    arkadaşlar işte sorunumuz bu kadın kilo verebileceğine inanmış bunu gerçekten istemiş ve yediklerinin yarısını yiyerek doymuş biz sürekli kafamızda kilo veremicem herkes ne güzel zayıf ben bunu yapamıyorum iradesizim diyerek kilo vermeye çalışıyoruz iş beyinde bitiyo insan beyni bir mucize neye inanırsanız o yönde yol almaya başlarsınız ve inandıklarınızın gerçekleştiğini görürsünüza.s

10. 26 Aralık 2008
  11. cimcime81

cimcime81 canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    uzun süredir motivasyonumu kaybetmiştim ama artık tamamen buna odaklandım:)))

12. 26 Aralık 2008
  13. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    utanmak bazen motive ediyor insanı. lisedeyken bi arkadaşım bana ayı gibisin demişti ki 60 kiloydum(boyum 1.66) balık etliydim ayı değildim yani. ben o gazla o çocuğa inat 7 kilo vermiştim yaz ttailinde. okul açılınca o çocuk dilini ısırmıştı.

14. 26 Aralık 2008
  15. OiRPATA

OiRPATA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    valla isteyince oluyor :))) hikaye olarak hiç bunları örnek almıyom .... talin.husel.lubabe bu kızlar tamen gerçek tamamen karsımızda duruyor kızlar bence onlardan destek alın onlada 100 sınırlardan düsmüs kisiler eminim yardım ederler....

16. 31 Aralık 2008
  17. LUBABE

LUBABE hızlanmam lazımmmmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    8. takımdan LUBABE

18. 16 Şubat 2009
  19. belçim