Tecavüze veya cinsel tacize maruz kalan kadınlar genellikle bunu gizliyorlar...

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve Zepp tarafından 4 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

?

Tecavüze veya cinsel tacize maruz kalan kadınlar genellikle bunu gizliyorlar...

1. Evet

59,4%
  2. Hayır

9,4%
  3. Gizli tutmayı tercih ederim

31,3%
    4 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Zepp
  1. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    Tecavüze veya cinsel tacize maruz kalan kadınlar genellikle bunu gizliyorlar, şikayetçi olmuyorlar. Tecavüz vakalarında ilk 48 saatin çok önemli kanıtlar taşıdığını biliyor musunuz?

2. 5 Mayıs 2008
  3. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    çok güzel bir toplumsal yaramıza parmak basmışsın ...,
    malesef yaşadığımız ülke toplumsal baskılarla yüzyüze kalmamak adına ruhunun en karanlık yerlerine gömmeyi tercih ediyor..
    bizde "dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek..." diye başlayan iğrenç bir deyim bile mevcut aileler ve çevre bu tür olaylarda önce mağdureyi suçlamayı yeğliyor..

tecavüz büyük suç ancak tacizi suçtan bile saymıyoruz elle ya da sözle hergün işyerleri otobüsler, sokaklar suç mahali ancak bizler karşılaşsak da şikayet mercimizde yeterli duyarlılığı göstermeyeceğini bildiğimiz için "kendimizi rezil etmiyoruz" kuyruk olayından suçlu oluyoruz ya..

4. 5 Mayıs 2008
  5. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    soru "sizin başınıza gelse siz gizlermiydiniz" mi "yoksa insanlar genelde gizler mi" mi?

anlamadım ben...

ama genelde gizlediklerini düşünüyorum.zaten -Allah korusun- bir bayanın başına böyle bir şey geldi mi bu toplumda gizlesin zaten.öyle bir muamele olyor ki sanki kendi gitti de bana tecavüz edin dedi. yapacak bir şey olmadığı için,en azından hayatını geri kalanını bir şekilde kurtarnak için gizlemeli bence diye düşünüyorum.

6. 14 Mart 2009
  7. EU1

EU1 Guest

ne yazık kı evet gızlıyorlar bunu kendı ayıpları gıbı goruyorlar malesef kı bu da tomlumumuzun bakıs acısıyla alakalı bı durum

8. 26 Nisan 2009
  9. EU3

EU3 Guest

maalesef kı gızlıyorlarrr

10. 3 Mayıs 2009
  11. Princess

Princess Guest

soru net olmamış. o yüzden doğru cevap veremiyoruz...
    bana deseler ki x tecavüze uğramış ve polise baş vurdu.
    helal olsun derim.
    (o noktada x e bakış açısı değişir, kendi istemiştir, kuyruk sallamıştır vs. dedikoduları olur vs...
    o yüzden bunu göze almak zor)

ikinci olasılık da tecavüze uğrayıp yok saymak..
    bu da insanın psikolojisini mahveder.. suçlu olan insanlar ellerini kollarını sallayarak yeni insanlar ararlar..

konu çok önemli
    büyük bir problem..
    ama yorum yazmak bile canımı çok sıktı..
    Allah kimsenin başına vermesin böyle bişi. bizi o tür insanlardan sapıklardan uzak tutsun.
    herkes de dikkatli olsun kendini korusun. ne bileyim sprey alın göz yaşartıcı. tehlikeli durumlardan kaçının vs..
    mümkün olduğunca kendimizi koruyalım, bence bi bayanın gücünü tüketebilecek nadir olaylardan...

12. 3 Mayıs 2009
  13. ToNe_Def

ToNe_Def Burayı seviyorum. Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    108
    vaLLa ben okuLa qiDerKen duRakta taCize uqradım ve anneme fLan anLattım sakLamak konusu ki$iye qöRe değişiyoR sanırım ama qeneLLikLe sakLıolar bence bu çok yanLı$ biz sakLadıkça buNLar daha çok coşuyorlar :S:eek:klava:

14. 6 Mayıs 2009
  15. Zeliha

Zeliha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    saklanıyor çünkü ailede öğrendikten sonra kendi kızlarına bile daha farklı davranıyorlar. ailenin bile değiştiği bir toplumda nasıl söylenmesini bekleyebiliriz ki.

16. 7 Mayıs 2009
  17. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    malesef gizleniyor.

ne zaman ki namuslular namussuzlar kadar yürekli olacak, o zaman bir şeyler değişecek

18. 7 Mayıs 2009
  19. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    soru gayet açık bence cevabıda öyle
    evet gizliyorlar!
    çünkü öyle bir memlekette yaşıyoruz ki tecavüze uğrayan genç kızlarımız namuslukla suçlanıp töre cinayetine kurban gidiyor
    daha ötesi var mı bunun?
    masum bir genç kız istediği dışında yaşadığı korkunç olaydan ötürü canından oluyor
    ama ırz düşmanı uçkuruna sahip çıkamayan bi şerefsiz hiç bir şey olmamış gibi ortada geziniyor
    ha bi de yeni bi kanun çıkarmışlar, tecavüze uğrayan kadın isterse tecavüzcüsü ile evlenebiliyor
    neden adam temize çıksın kadında namusunu temizlesin
    işte böyle rezil adamlar yönetiyor bizi