Tecrübelerinize ve aklınıza ihtiyacım var...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve IRMAK09 tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : IRMAK09
  1. IRMAK09

IRMAK09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar slm. Evlilikte 3. senemizi doldurduk. ilk evlendiğim zamanlar doğum kontrol hapı kullandım. evlenene kadar ve hap kullanma sürecimde adetlerim düzenliydi. yani normal 1. 2. ve 3. günler çok daha sonra 4.5. ve 6. günler azalıp biterdi. 2009 'a girerken hapı bıraktım ve biz kendimiz korunduk. Ekim gibi doktora gittim ve biraz iltihabım olduğu için bir kutu kadar fitil kullandım. daha sonra Ekimden sonra adetlerim bir tuhaflaşmaya başladı.Yani o günden beri 1,2,ve 3. günler damla damla (hergün 1-2 damla gibi çok az) 4.5.6 ve 7. günler normal geliyor. sonra 8.ve 9 tekrar damla damla bitiyor.3 aydır korunmuyoruz ve henüz bebeğimiz olmadı daha önce yani en son ekime kadar gittiğim doktorlar bir problemim olmadığını söylediler. bu arada Ekimde folik asite de başlamıştım ama bıraktım şimdi kullanmıyorum.
    Yumurtlama dönemlerimi bir türlü hesaplayamıyorum. damla geldiği günümü yoksa çoğalan günümü alayım. Psikolojik olarakta kafama çok takıyorum. İsteyen herkese allah nasip etsin.
    Arkadaşlar artık üzülmeye başladım. Biraz rahatlamaya ihtiyacım var. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. 4 Şubat 2010
  3. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    yumurtlama gününü ya usg ile yada hormon tahlili yaparak bul onuda yapamıyorsan haftada 4 gün eşinle beraber ol ve sakın stres yapma

4. 5 Şubat 2010
  5. IRMAK09

IRMAK09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Stres yapmamak lazım dımı:KK43: teŞekkÜr ederım fıkırlerın ıÇın :)

6. 5 Şubat 2010
  7. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım damla damla geldiği günden itibaren sayacaksın.benimde adetlerim düzensizdi.adet söktürücü hap kullanırdım.bir düşüğüm oldu.3 ay adet olmadım.ilk 2 gün birkaç damla geldi.sonra yoğunlaştı.doktorum kanaman damla damla da olsa ilk başladığı zamanı sayacaksın demişti.ve adet oldum.o ay hamile kaldım.:nazar:bazen derler ki adetlerin düzensizleşmeye başladıysa vücudun kendini hamileliğe hazırlanırmış.canını sıkma.olur inşallah.daha yeni korunmayı bırakmışsın.ben 3 sene korunmadım ve 3 senenin sonunda hamile kalabildim.

8. 5 Şubat 2010
  9. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Yumurtlama günlerini ovulasyon testiyle çok rahat yakalayabilirsin gg sitesinde uygun fiyatlı forumdada var topiği zaten ovülasyon testi diye aratırsan bulabilirsin topiği..Ayrıca birkaç ay daha olmazsa eşinde doktora görünsün canım biz sorun benim adet düzensizliğim diye 9 ay uğraştık ama sonradan eşimde çıktı sorun boşa zaman kaybetmemiş olursunuz..

10. 5 Şubat 2010
  11. yelooo

yelooo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende çocuğa karar verene kadar hapla korundum.bıraktıktan ancak 7 ay sonunda hamile kalabildim.bu haplar uzun süre kulanımdan sonra bıraksan dahi 6-7 ay duruma göre belki biraz daha fazla etkisini sürdürüyor.normal adet süresi 7 gündür,3 gün dahi sürse 7 günden hesaplamak gerekiyor bildiğim kadarıyla.birde bunu takıntı haline getirirsen başarılı olma ihtimalin azalıyor.bence biraz rahatla ve zamana bırak.

12. 5 Şubat 2010
  13. IRMAK09

IRMAK09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ArkadaŞlar hepınıze teŞekkÜr edıyorum.
    Ben hapı 1 senedır kullanmıyorum zaten. EŞım korunuyor 1 senedır. 3 aydır denıyoruz.
    BugÜn ŞÖyle bır Şey oldu. Pazar gÜnÜnden berı damla damla adet gÖrÜyordum. DÜn normal gÖrmeye baŞladım. BugÜnde ÖmrÜmde ılk defa bÜyÜk 2 parÇa kan pıhtısı attım Çok tedırgın oldum acaba bu kan pıhtısı normalmıdır Çok canım sıkıldı ya

14. 8 Şubat 2010
  15. yelooo

yelooo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben hep çok az adet görürüm yani dediğin gibi damla damla.ama bende geçenlerde pıhtı düşürdüm birkaç defa ama anaormal birşey olduğunu sanmıyorum.doğru dürüst kanama olmadığı için böyle patlak vermiş olabilir canım