Tecrübeli Anneler Bi Bakarmısınız..Oda Takımı, Beşik, Sallanan Yatak, Oyun Parkı?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve Paradise tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

12 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Paradise
  1. Paradise

Paradise Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar Ben de Sizler Gibi Şubatta Kısmetse Anne Olcam.. Oğluma Oda Takımı Yatak Vs. Almadık Aslında Ne Alcamızı da Bilemiyoruz, Tecrübeli Annelere Soruyorum Çünk Bi Arkadaşım Oyun Parkı Olan Yataklardan ALmış 6. Aydan Sonra Kullanamamış Bebeği Döndükçe Küçük Geldiği İçin Uyanıyormuş Çarpıp..

Biz de Kendiliğinden Sallanan Karyolalar Var Onlardan mı Alsak Die Düşünüyorduk Ama Sizlere Sormak İstedim Önce Yeni Doğan Bi Bebeğe Nasıl Bir Yatak ya da Takım Almalı?

Bahsettiğim Sallanan Karyola Şudur..

2. 12 Kasım 2010
  3. XSIDE

XSIDE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben sallanan almadım şünkü sallanmaya alışmasın dedim 10 aylık olduk daha 1 gün bile sallamamdım.

5 ayından itibarende oda takımının yatağına yatırdım evet dündükçe rahat edemedi.bizdeki oyun parkı değildi ama benzeri bi beşikti.kendi yatağında döne döne uyuyor şimdi.

Sağlıkla al oğlunu kuçağına.

4. 12 Kasım 2010
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle sağlıkla gelsin bebeğin. hepinizin...
    bu beşiğin pembesi var bende. belis bebe mi bu? ben ordan almıştım...
    beşik,2 kapılı dolap ve 5 çekmeceli şifonyer aldık. bana yetiyor. ilk günden beri kendi odasında uyuyor hiç sepet beşik falan almadım. 40 gün ben kaldım sadece yanında. sallamaya alıştırıp alıştırmamak sana kalmış. ipek beşiğinde sallanmaz ama ben ayağımda salladığımda uyur mesela...

6. 12 Kasım 2010
  7. yasminkamu

yasminkamu mavi gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben bişey sormak istiyorum bu konu üzerine izninle... bende allah nasip ederse şubat annesi olucam.. kızım olacak.. kızıma ayrı bir oda yaptım.. sabit sallanmayan yatak,dolabı,şifonyeri vss.. bende kızımı doğduğu günden itibaren kendi yatağında yatırmayı düşünüyorum.. sepet, beşik,park yatak vss. almadım.. almayıda düşünmedim.. sizce yanlış mı düşünüyorum?? ben hangi yatakta yatmayaa başladıysa alıştıysa kokusunu aldıysa orda devam etsin.. ilerde uyku sorunu yaşamasın diye dşünüyorum.. bebek telsizi alıcam.. odası çok küçük odasına kendim için yatak koyamam.. yalnız yatacak mecburen.. bu konuda ki fikirlerinizi benimle paylaşabilir misiniz ??? yalnız yatmasında ilk 40 günde olsa sakınca var mı??

8. 12 Kasım 2010
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ilk 40 gün bebek yalnız bırakılmaz derler. bu inanç meselesi. aslında ilk 40 günlük yani hafta hesabına vurursan 6 haftalık süre,bebeğin yenidoğan süresidir. daha savunmasız ve güçsüz durumdadır. bu yüzden bence yalnız bırakılmamalı deniyor. benim kızımın odasında kanepe vardı ben yanında yatmış ve 40 gün sonunda kendi yatağıma geçmiştim.
    yatak meselesine gelince. bende ilk günden beri yerinde yatırıyorum. gel gör ki son 2 aydır sabahları uyandığında yanımıza alıyoruz. diş çıkarma,hastalık gibi şeyler çocuğun yerleşmiş düzenini bozabiliyor. ama bencede yatağında yatmasında fayda var. telsiz içinse,inan arkadaşım hiç ama hiç gerek yok. evin dublex değilse,bi katta sen bi katta o olmayacaksanız,yada odalar arası çok mesafe yoksa gereksiz bence. zaten hık dese kalkıyosun. merak etme,doğumdan sonra uykunuz öyle hafifleşecek ki,sağdan sola dönerken bile uyandıracak sizi...

Son düzenleme: 12 Kasım 2010
  10. 12 Kasım 2010
  11. fns93

fns93 Anne artık diette :D Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben fotograftakinin çok benzerini kullanıyorum
    kızım 4 yaşında hala sığıyor içine
    çokta memnun kaldım
    şimdi 2. bebeğim olacak onuda en az 5 yıl götürür taş gibi maşallah
    tavsiye ederim

12. 12 Kasım 2010
  13. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    benimde uzmanlardan okuduğum ve dinlediklerime göre bebeğinizi yalnız bırakmayın diyorlar..kendini güvende hissetmesi ve huzursuz olmaması açısından yanınızda uyutun ve ihtiyacı olduğu her an çabuk olarak yanında bulunun diyorlar.korkarlarmış yeni doğan bebekler..

14. 12 Kasım 2010
  15. yasminkamu

yasminkamu mavi gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cevabınız için çok tşk ederim.. kafam çok karıştı ne yapacağımı bilemiyorum..psikologları falan dinledim okudum.. direk hangi yatakta başladıysa orda yatsın diyorlar.. hiç ilk 40 gün için yorum yapan olmamış psikologlardan :96:

16. 12 Kasım 2010
  17. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    Bebeğin odası ne zaman ayrılmalıdır?

6. ayda ayrılmalıdır. Bu dönemden sonra bebek anne- babayla aynı odada yatmaya kanıksadığı için bebeğin odasını ayırmak zor ve bebek için stres verici olabilir. Ancak bebeğin sağlık durumu, evdeki koşullar, kardeş sayısı, ısınma gibi durumlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Merak Edilen Sorular | Dr. Talha Akil | Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

18. 22 Kasım 2010
  19. Paradise

Paradise Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler Yorum Yapan Arkadaşlar.. Güzel Dilekleriniz İçin Teşekkür Ederim Hepimizin Çocuklarını Allah Bizlere Bağışlasın..

Valla Kafam Çok KArışık Ne Alcaz Nerde Yatcak Nasıl Yatcak Hiç Ama Hiç Bilemiyoruz..

Nerdeyse Geldi Gelecek Oğlum Hala Bi Yatağı Yok :}