Tecrübeli Anneler Bir Kaç Sorum Var ???

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve eftandise tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

20 Ocak 2010
    Konu Sahibi : eftandise
  1. eftandise

eftandise MiNikAdaMıNaNNesİ Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148

Zaman yaklaşıyor ama aklıma takılan şeyler var
    Bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Soru 1: Emzirme sütyeni mi emzirme atleti mi daha kullanışlı ? Hangi markayı tercih etmeliyim ?

Soru 2: Bebefon almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz hangileridir ?

Soru 3: Oldum olası gecelik giymeyi sevmem hastane çantasına koymam gerekli mi yoksa pijama yeterli olur mu ?

Soru 4: Biberon kullanmak gerekecek mi bilmiyorum ama hangisi hazırda bulunmalı ?

Soru 5: Göğüs pompası gerekli mi gerekliyse hangi marka ?

Soru 6: Göğüslerin yaraları için krem önerileriniz? doğumdan önce kullanmak gerekli diyenler var işe yarıyor mu ? (yeni soru)

Şimdilik bu kadar yeter sanırım değerli cevaplarınız bekliyorum bilmiyorumkismile

a.s.

Son düzenleme: 20 Ocak 2010
  2. 20 Ocak 2010
  3. dineva

dineva Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim 5,5 yaşında bir kızım var ve şu anda 35 haftalık hamileyim
    havalar soğuk olduğu için ben emzirme atleti aldım daha korunaklı ve kullanışlı,bebefon hiç almadım çünkü zaten kıpırdasa sen duyuyorsun ki benim kızımın odası doğduğundan beri ayrı oda allahın bize bir hikmeti,sezaryen olacaksa zaten ilk gün önlükle duracaksın sonrası için pijama biberona gerek yok hastanede lazım olursa seninkileri değil hastaneninkileri kullanıyorlr eve gelince duruma bakarsın göğüs pompası mutlaka al avent en iyisi ama pahalı medelada kullanabilirsin umarım yardımcı olabilmişimdir

4. 20 Ocak 2010
  5. eftandise

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Çok teşekkür ederim dineva yardımcı oldun elbette
    Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah...

6. 20 Ocak 2010
  7. omerfarugunannesi

omerfarugunannesi kocam ve oğlum.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Soru 1: Emzirme sütyeni mi emzirme atleti mi daha kullanışlı ? Hangi markayı tercih etmeliyim ?
    Kesinlikle atlet. Sütyene gerek bırakmıyor. Emzirirken karnı açıkta bırakmıyor. Hem üşütmüyorsun, hem çirkin bi görüntü olmuyor. Pamuklu, esnek ve göğsün altından destek veren herhangi bir marka işini görür.

Soru 2: Bebefon almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz hangileridir ?
    Ben bebefon aldım ama çok az kullandım. Zaten içim rahat etmiyor gidip gidip bakıyorum. Yada hemen uyanıyor, taktığıma değmiyor. Ben chicconunkinden aldım. Sen bebeği duyuyorsun, o seni duymuyor. Şimdiki aklım olsaydı çift taraflı alırdım, hiç olmazsa ilerde oyuncak telsiz gibi kullanırdı.

Soru 3: Oldum olası gecelik giymeyi sevmem hastane çantasına koymam gerekli mi yoksa pijama yeterli olur mu ?
    Gecelik de aldım, pijama da. Gecelik cok rahatsızdı, açılıp açılıp durdu, kullanmadan kaldırdım, kesinlikle pijama. (Arkadaşın söylediği gibi sezeryan oldum ama önlük falan giymedim, ameliyattan hemen sonra kendi pijamalarımı giydim.

Soru 4: Biberon kullanmak gerekecek mi bilmiyorum ama hangisi hazırda bulunmalı ?
    Biberonu sadece kap olarak kaldırdım. Sütümü sağıp kaşıkla vermemi söylediler, biberondan değil, kaşık yardımıyla içirdim. Hastane de kaşık lazım oldu, zor buldum.

Soru 5: Göğüs pompası gerekli mi gerekliyse hangi marka ?
    Kesinlikle gerekli. Süt hemen gelmeyebiliyor. Yada emzirmeyi beceremiyorsun. El pompaları bes para etmiyor, alttan akıtıyor. Elektrikli pompalar en iyisi. Avent cok pahalı, daha ucuz bisey de işini görür. Ben 80tlye ameda marka bulmustum, bana yetti.

Sevgiler..

8. 20 Ocak 2010
  9. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    pompa neden gerekli? ben gerek yok diye düşünmüştüm sonuçta çalışmıyorsan? :eek: deneyimsizim de biraz?

10. 20 Ocak 2010
  11. omerfarugunannesi

omerfarugunannesi kocam ve oğlum.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çünkü başlangıçta bebek de sen de tecrübesiz oluyorsun. Ya o emmeyi beceremiyor, ya da sen emzirmeyi. Zaten psikolojin de iyi olmuyor. "Acaba sütüm var mı, acaba bebeğe yetti mi, acaba emzirmeyi becerebildim mi" diye bunalım yapıyorsun. İlk süt cok önemli. Azıcık gelmesine ragmen antibiyotik yerine geçiyormuş. Bebeği bundan mahrum etmek istemeyiz.

12. 20 Ocak 2010
  13. eftandise

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkürler ömerfaruğunannesi, aklımdaki sorular bir bir gidiyor sayenizde ...

14. 20 Ocak 2010
  15. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler..

16. 21 Ocak 2010
  17. eftandise

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    başka cevap veren yok mu arkadaşlar alkisalkisalkis

18. 21 Ocak 2010
  19. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    ben arkadaşların aksine şunu söylicem kesinlikle gecelik,ben çok rahat ettim il wc ye çıkman çok zor oluyor dakikalarca orda kalıyosun kaslarına hakim olamadığın için anlamsız bişekilde çok afedersin idarırını yapıyosun buyüzden gecelikle ben çok rahat ettim.pansuman için geldiklerinde falan da rahat oluyo.emzirme atleti derim bende,ben ikisinide kullanıyorum atlet daha kullanışlı oluyo arkadaşın dediği gibi görünüm açısındanda.biberonda kaşıkta mutlaka bulundur yanında.bebeofonu ben kullanıyorum ama ev 3 katlı mecburum yani kraftın çok memnunum.pompa avent kullnıyorum kesinlikle temin et bulunsun hiç belli olmuyo bu süt işi önce kafanı rahat tut güzelgüzel emzir inşallh bebeğini.bende evdeyim çalışmıyorum negerek var ki dedim ama şuan 3 aylık kzım emmiyo pompayla sağıp veriyorum sebep lohusalığımın çok kötü geçmesi oyüzden dikkatli ol.göğüs yaraları için lansinoh,madecasol (yazdırabilirsin)kullanabilirsin.doğum öncesi göğüslerini elleme erken doğuma sebep olabiliyomuş bana dr.um öle demişti