tecrübeli anneler lütfen yardım edinnnnn

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sarikanarya tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sarikanarya
  1. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar, biliyorsunuz kızım dünyaya geldi Allaha çok şükür,ilk muayenesinede gitti,herşey yolunda şükür,şuanda tam 1 haftalık oldu
    ama bugün bu saate kadar kuzum kakasını yapamıyor sanırım,yani sürekli ıkınıyror,mücadeler ediyor,altını açıyorum çok az bir kaka var,bugüne kadar dolu dolu yapardı,bu yüzdende sanki hep huzursuz,saat sabah 6oldu şimdi daldı ancak uykuya kuzum,:KK43:(((
    idrarı gayet iyi ama bu kabız gibi ıkınmaları onu çok sinirlendiriyor,bir görseniz nasıl kızarıyor,sonra emziriyorm,gazını çıkartıyor biraz sakinleşiyor sonra yine aynı şey:KK43:((birde burnu tukalı sanırım , serum fizyolojik damlatmaya çalıştık ama galiba beceremedik,genzine kaçtı huysuzlaştı:KK43:((

be dönemlerde bebekler kabız olurmu kızlarr???
    benim bebeğimi rahatlatmak için yapabileceğim birşey varmı sizce?bugüne kadar geceleri nerdeyse 5-6 kere kakasını yapan kuzum bugece sadece 1 kere bezini kirletti,onun dışında idrar hep...
    offfff ne zormuş bu işlerrrr

2. 11 Eylül 2008
  3. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Canım kakasını yeni olsada günde bir çok defa yapacak diye bir kaide yok. Sonuçta kakasını yaptığı zaman kabız gibi sert parça parça gelmiyorsa yani sıvıysa kabız değildir. Ikınmaları da sadece kaka yapma isteğinden değildir. Daha çok küçük gaz problemi var ondan olabilir. Bebeğini sağlıklı sıhhatli huzurlu bir şekilde büyütürsün inşallah canım.

4. 11 Eylül 2008
  5. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım zeytin yağını hafifce ılıt bebişini bir güzel bununla ov. Özellikle tuvalete çıkacağı yere bol bol sür ayaklarını hafif hafif yukarı kaldır bak nasıl rahat edecek

6. 11 Eylül 2008
  7. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm.pek tecrübeli sayılmam ama ayı sorun bendede olmuştu.ama dikkat ettim özellikle taze fasulye ve kavun yediğim zamanlar yapıyodu tabi emiyosa.1 2 gün sonra geçiyo gazından dolayı oluyor.istersen 1 çay kaşığı çörek otunu az suyla kaynat bir iki dakika suyundan 2 çay kaşığı ver faydasını göreceksin.banyo yaptırmakta iyi geliyor.

8. 11 Eylül 2008
  9. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    anne sütü alıyorsa kabız olmaması lazım.ama bunu en iyi doktor bilir.bebe yağıyla ılıkmasaj yapabilirsin karnına.bacaklarnı hareket ettir.burun tıkanıklığı için burun aspiatörü kullan.serumu sıkıp onunla mukusu çekebilirsin.daha rahat oluyor.ama bence seruma aıştırma.sonra sürekli burnunu açmak zorunda kalırsın.ben sadece bi defa kullandım.komşum sürekli kullanıyor ve sürekli kızının burnu tıkalı.

10. 11 Eylül 2008
  11. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm benim bebeğimde yapamıyor bugün gene 4. gün yapamadı kuzum anne sütü alıyor sadece kabız deil sulu yapıyor ama çıkaramıyor kakayı doktor gaz vardır dedi ilk başlarda fitil attık kulak çubuğuna zeytin yağı sürüp uyardık o şekilde yaptı ama alışkanlık yapar diyede korkuyorum debridat die şurup verdi bağırsak düzenleyici onu kullanıyorum bakalım nolcak ellemeyeceğim bu sefer sıkıntısı var dün gece uyumadı fazl akuzum ama kendi yapsın artık tembelleşmesin bağırsakları inş seninkide yapar cnm doktoruna bir sor istersen belki fitil falan verir.. geçmiş olsun çok zor bilirimm

12. 11 Eylül 2008
  13. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize teşekkür ederiz kızlarr
    kızım bugün 2 kere yaptı şükür kakasını ama sanki geceleri daha huzursuz oluyor
    iyişallah bugece rahat uyuyabilir kuzum

14. 11 Eylül 2008
  15. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç üzülme her bebek bunu yaşar benim bebegim 3 aylık oldu o günleri atlattık çok şükür ilk başlarda bizde çok üzülüyorduk kabız oldu sanıyorduk.ama çok normal bişeymiş.10 güne kadar yapamayanlar oluyormuş.biz 1 kere fitil kullandık fakat sonra iyi bişey olmadığını ögrenince birdaha kullanmadık.ben bebeğimin poposuna kulak çöpünü veya kagıdı rulo yapıp zeytinyagı sürüyordum sonrada poposuna hififçe sokuyordum.o zaman rahat yapıyor.bu ilk aylar biraz zahmetli oluyor ama emin ol günler çok çabuk geçiyor hareketlenmeye başlayınca o sorunları atlatıyorlar.sen ona yardım et karnına masaj yap ayaklarını karnına dogru kaldır indir.gazı olursa da sen rezene iç hem sütün artar hem ona fayda eder 1 ,2 kaşık bebeginede içirebilirsin.korkma yani her bebek bunu yaşıyor canım

16. 12 Eylül 2008
  17. cimcime50

cimcime50 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    303
    Ödül Puanları:
    153
    canım aynı sorun bizde de oldu bizde senin gibi kabız zannettik ama anne sütü alan bebek kabız olmazmış.bana arkadaşım milupanın papatya çayını önerdi ona dr söylemiş.birkaç kaşık versen yetiyor birde bacaklarını karnına doğru hafif hafif bastırarak hareket ettir o zaman gazını çıkarıyor.Allah kolaylık versin

18. 12 Eylül 2008
  19. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet kesinlikle anne sütü kabızlık yada ishal yapmaz cnm bilirim o anları insan çok kötü oluyor ama merak etme 2 3 ay sonra bişeyi kalmaz ben hep kucağıma alırdım gaz çıkarır gibi ve evin içinde dolaştırırdım masaj falan yap karnına ama daha bir süre katlanacaksın merak etme biraz sabır sadece.ben rezene çayı da veriyordum arada ama en güzeli dolaştırmak.