tecrübeli anneler süt arttırma konusunda lütfen yardım...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve shrylz tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

20 Nisan 2009
    Konu Sahibi : shrylz
  1. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    bebeğim 25 günlük yalnızca 25 gr almış. çok üzüldük hemen mamaya başla dedi doktor. emmesi iyi ama sütüm yetersizmiş. ilk çocuk olduğundan anlamadım. kolik teşhisi koymuştu doktor meğer açmış yavrum huzursuzluğu ondanmış...humana, rezene, ıhlamur ve tahin helvası,yulaf, kuru incir,kuru dut,haşlanmış ayva, maden suyu, kayısı üzüm hoşafı, sakızlı lokum, marul,çilek...ve hatırlamadıklarım.. hepsii denedim. yazarken ağlayasım geliyo.. 25 günlük kuzum, sırf sütüm olsun diye yediklerimden ben 3,5 kilo aldım. bebeğimse yalnızca 25 gr... mecburen kaşıkla mamaya başladım ama emmemeye başladı yavrum... manüel bir pompa aldım en fazla 30 ml sütüm geldi. sizlere sorum elektirikli bir pompa alıp düzenli sağsam sütüm artar mı? neler önerirsiniz? lütfen tecrübelerinizi paylaşın...

2. 20 Nisan 2009
  3. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Cnm çok üzüldüm toparlar inş bebeğin... Benimde 4 günüdür sütüm çok azdı bebeğe yetmiyor... 3 lt den fazla su içiyorum hergün beş bardak humana ve iki bardak rezene içiyorum.. Dut yiyorum ama dinlenmekte çok önemli.. Sabah kalktığımda göğüslerim doluyor ama akşama kadar yine boşalıyor ve akşamları çok huzursuzlanıyor kızım.. ıki gündür muhallebi yediriyorum bugün doktora gidicez... Belki mama verir..

ınşş bol bol sütün olur cnm... Moralini bozma ozamanda sütün gelmez...

4. 20 Nisan 2009
  5. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inş düzelir canım ben de ilk basta sağmak zorundaydım 30ml den fazla gelmiyodu mama verdik 3gün falan mama yedi ama sonra sütüm gelince mama vermedim dr um ne kadar sağarsan o kadar iyi demişti sağdıkça süt üretimi artıyomuş elektrikli pompa almana gerek yok elinde olan idare eder ikiside aynı sonuçta eğer sütün varsa ve gelmiyosa elektrikli pompa işe yarıyo süt meselesi tamamen psikolojik demişti drum yediklerinle pek alakası yok demişti sadece kendine kilo yaparsın dedi sütüm oluyor demen gerekiyomuş böyle dersen beynindeki salgılar ona göre çalişir ve süt salgılarmiş moralini yüksek tut ben bunu denedim sütüm olduğu halde sütüm gelmiyo dedim psikolojimi zorla bozdum gerçekten de gelmedi ne yediysem olmadı sonra düzelttim kendimi şimdi bişey yemesemde öğleye kadar sütüm fazlasıyla oluyo

6. 20 Nisan 2009
  7. simla03

simla03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    humana still tea kullan canım eczanelerde satılıyor anne sütünü arttırıcı bir çay sevgiler...

8. 20 Nisan 2009
  9. minnosh

minnosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    88
    seni çok iyi anlıyorum. benimde başımdan geçti. önemli olan moralini yüksek tutmaya çalış, devamlı sütü düşünme biliyorum elinde değil. sık sık emzir ve bol su iç.
    araştırdıklarımdan ve yaşadıklarımdan şu kanıya vardım süt annenin bünyesiyle alakalı. varsa var yoksa yok. sonuçta çocuk nasbibi kadarını alıcak senden o yüzden moralini yüksek tut. emzirebildiğin kadar emzir.
    ve bebeğinin en güzel zamanlarını sütüm yok diye dertlenerek geçirme (ben öyle yapmıştım çok pişmanım)

10. 20 Nisan 2009
  11. shrylz

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim canım, ama elimde değil üzülemek kuzuma baktıkça vicdan azabı duyuyorum...

sezeryan olduğum için ilk 3 gün sütüm gelmedi. sonra sarılık oldu yavrum. kolik teşhisi konuldu yani bu 25 gün çok zor geçti. dorusu moralim çok bozuk..ne kadar uğraşsam da hüzünlü halimi üstümden atamıyorum..

humana ve rezene de içiyorum. bende bir sorun var galiba... yediğim içtiğim hiçbirşey yaramadı:1no2:

sağol canım, senin sütün geldi mi peki? geldiyse ne zaman kaçıncı gününde geldi?

12. 20 Nisan 2009
  13. minnosh

minnosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    88
    benim sütüm doğumdan 5-6 gün sonra geldi. ama bebeğim emmeyi bilemedi. hoş zaten sütün çok değildi. senin gibi ne buldumsa, ne okudumsa yedim süt olsun diye. çok uğraşınca göğüslerim yara oldu ememedi. bende süt pompası kiraladım sağdım. ama tekk göğüsten 30cc geliyordu en fazla. mama verdik devamlı ve mamayı kaşıkla verdik. aylık kontorolünde doktor artık biberon kullan çocuğa yazık dedi. biberonla emince emmeyi öğrendi. göğüslerim çok yaralı olduğu için günde 1 kere 2 kere 3 kere derkenn şimdi her acıkmasında emziritorum sütüm arttımı dersen bilemiyorum ölçmüyorum düşünmemeye çalışıyorum. çünkü psikolojiyle çok alakalı. geldiği kadarını emsin diyorum yavrum. üstünede mama veriyorum aç kalmasın diye..

sende nolur kafana takma. zaten lohusalık değişik bir psikoloji. zamanla geçicek emin ol.

sütün hiç yok değil geldiği kadarını şükret. Rabbim arttıtr inşallah.

14. 20 Nisan 2009
  15. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok fazla emzır sutun gelmese bıle emzır bebişler emdıkce sut kanalların açılır bebişin çok küçük o yuzden az kılo almış olabılır çok fazla üzülme stres yapma ki sütün azalmasın. ben doktora sormuştum sutum olması için ne yapmam gereklı dıye sadece çok su iç dedi .tabıkı de tahın de çok sut yapıyor bunları yeme demıyorum ama fazla ca su iç

16. 20 Nisan 2009
  17. shrylz

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim canım, çok sağol bende senin gibi mzirip üstüne mama veriyorum. ama 60 cc yakın mama yiyor . demekki çok aç kalıyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum. dua ediyorum, umarım sütüm gelir... mama verince 2-3 saat rahatlıyor o arada sağarsam sütüm artar mı acaba?

18. 20 Nisan 2009
  19. minnosh

minnosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    88
    2-3 saatte senin göğüslerin ancak dolar. o rahatladığı arada sende rahatla dinlen. sonra da emzirirsin.