Tecrübeli anneler yardım!!!4 buçuk aylık kızım hakkında

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve eflatun81 tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

21 Haziran 2010
    Konu Sahibi : eflatun81
  1. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bebeğim 4 buçuk aylık oldu.1 aydır sadece 5 dakika emiyor.önceleri en az 15 dk emerdi..moralim çok bozuluyor.ek gıdaya henüz geçmedim..DOymasa ağlardı ama ağlamıyorda anlayamıyorum iştahsızmı acaba..huysuzlanmıyorda

2. 21 Haziran 2010
  3. nasirem

nasirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bebeklerde genelde 4. aydan sonra memeyi bırakma eğilimi oluyor az emiyorlar ama sonra düzeliyor seninki erken başlamış olabilir. doymasa hem ağlar hem uyumaz

4. 21 Haziran 2010
  5. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    normal. 4 aydan sonra bebekler emme konusunda hiz ve aliskanlik kazandiklari icin daha cok miktarlari daha kisa surede emerler. surenin kisalmis olmasi bebegin memeyi istemedigi ya da birakacagi anlamina gelmez. hic endise etmeye gerek yok. Benim kizim 6 aylik, her iki memeyi de 4er dakika emiyor sadece... Siz duzenli emzirmeye devam edin.

6. 5 Temmuz 2010
  7. frezyalar

frezyalar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    üzülme bence doymasa emmeyi bırakmaz.ama sütünün gelip gelmediğini kontrol et. birde aylık kontrole götürüyorsanız zaten dr.lar kilo takibini yapıyorlar ve yeterli kilo alıp almadığını kontrol ediyorlar

8. 7 Temmuz 2010
  9. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülme bu dönemlerde mamayı yada anne sütünü az alma gibi bi refleksleri var bebeklerin. ek gıdaya başlama dönemlerinde sindirim sistemleri daha hızlı çalışmaya başlıyor. daha hızlı ve daha çok emiyorlar. birde şu sıcak hava faktörünü düşün. iştah azalması bile olsa çok normal. canını sıkma üzülme ki sütün kaçmasın.

10. 7 Temmuz 2010
  11. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ve sakın bebeğini emmesi için zorlama. daha çok reddetmesine sebep olursun.

12. 12 Temmuz 2010
  13. banu70781

banu70781 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    bu aylar bebeğin dış dünyanın ilgisini dağıtmaya başladığı aylardır. emerken kafasını çevirip çevirip etrafını incelerler. bu kadar ilginç şeyler varken kim beslenmeyle ilgilenir ki :) ben boynuma dikdörtgen şeklinde, uzun kenarında bir askı olan örtü geçirerek oğlumun emerken etrafı incelemesini engellerdim. bu şekilde emmeye devam ederdi. tek sorun bu seferde örtünün desenlerini incelemeye başlaması oldu. desensiz bir örtü daha iyi bir tercih olur :) boynuma astığım yerden d e hava girerdi. emzirme örtüsü diye artık heryerde satılıyor. ben diktirmek zorunda kalmıştım. sevgiyle