tecrübeli anneler

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve EU2 tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

başlıktata yazdığım gibi tecrübeli annelere bebek alışverişiyle ilgili bi kaç sorum var:)
    kıslar şimdi ben 4 tane iç zxıbın aldım az dedeiler bebeğin günde 4 kez üstü değişiyormuş yani ben kaç tane daha iç zıbın alıyım yada alıyımmı? dış zıbınlı takımın 1 tane genelde patikli tulumlarım içzıbın dış zıbınlı kaç takım olması gerekiyor?
    birde emzirme yastığı hiç kullandınızmı?ne derece kullanışlı ve hakikaten işe yarıyormu?
    son sorumda bebek süngeri olarak ne kullanıyorsunuz?lif mi?doğal olanlardanmı?normal süngerlerdenmi?
    sizdeyim kıslar:)

2. 17 Eylül 2009
  3. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    ilk aylarda helede kusan bi bebekse sık üstünü değiştiriyorsun. zıbını bol al takımların içindede veriyorlar ama sayı olarak hiç saymadım ben çokta abartma. çabuk büyüyorlar ben ihtiyaç oldukça almıştım. ama 4 de az.
    yastık kullandım ben ama emzirme yastığı değil sezeranla doğum yaptığım için bebeği tutmada daha rahat oluyor.
    bebekler için süngerimsi bir şey satılıyor. doğal deniz süngeri diye geçiyor sanırım ben ondan kullanıyorum internetten sipariş vermiştim ama bebek mağazalarındada satılıyor.

4. 17 Eylül 2009
  5. EU2

EU2 Guest

eğer 4 azsa ben bi 4 tane daha alıyım o zaman benimde büyük ihtimalle sezeryan olucak yani ben öle istiyom:)dolayısıyla emzirme yastığı işime yarıycak onuda alıyım süngeride doğal alıyım:)masrafa soktun kıs beni:)şaka bi yana saol cnm

6. 17 Eylül 2009
  7. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm zıbınlar bebeğin göğüs kısmını kapatmadığından ben pek kullanamadım onun yerine çıt çıtlı badi alırsan daha kullanışlı olur ben toptancıdan bi paketin içinde boy boy olanlarından almıştım küçüleni kaldırıp diğer boyunu çıkarıp kullanmıştım halada ööle yapıyorum çok rahat ettim hem elinin altında oluyo hemde kışın kıyafetin altında sıcak tutuyo uzun kollu yada kısa kollu alabilirsin bahar ayında uzun kollunun üzerine kısa kollu t shirt giydirip altına kot giydiriyodum çok güzel duruyodu hemde baya küçüktü 40 günlük flndı bebeğim sende ööle kombinler yapabilirsin cnm sağlıkla doğur inşaallaah :ecrin_bebek:

8. 17 Eylül 2009
  9. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    emzirme yastığı almasanda evden küçük bi yastıkla idare edebilirsin canım ben emzirme yastığına ihtiyaç duymadım

10. 17 Eylül 2009
  11. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence en çok zıbın takım lazım oluyor ki kış bebeği olacak sanada çok lazım olacaktırrr
    emzirme yastığı bebeğin ve senin rahat etmen açısından güzel ama olmassa olmaz denecek kadar önemli değilll
    ama tulum ve zıbın takımı lazım oluyorr

12. 17 Eylül 2009
  13. EU2

EU2 Guest

çıtçıtlı badileri göbek bağından dolayı önermediler benden ondan sebep zıbını fazlamı alsamki dedim cnm peki sen rahat kuıllanabildinmi?

14. 17 Eylül 2009
  15. EU2

EU2 Guest

cnm mesela zıbın takımı kaç tane alıyım abartmak istemediğim için sayı olarak soruyorum:)

16. 17 Eylül 2009
  17. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gevecim bebek küçükken eğer kusma problemi yoksa sedece emen bebek için üstü pek kirlenmiyor canım ama evet zıbın takımları lazım oluyor ben hiç iç zıbın kullanmadım dış zıbın kullandım çok da alma çünkü hemen büyüyorlar canım bol bol uzun kollu çıt çıt al canımmm

18. 17 Eylül 2009
  19. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    emzirme yastığına da hiç ihtiyaç duymadım ben herhangi bir ince yastıkla bu problemi halledebilirsin banyo için ben önce ince süngerlerden kullandım ondan da memnundum annem sonra kızıma ince bir yaptı onla yıkıyorum ben artıkkkk