tecrubelı arkadaslar banada yardımcı olabilirmisiniz? asılamamı?tupbebekmi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve iipekk tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

15 Haziran 2009
    Konu Sahibi : iipekk
  1. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar merhaba

Ben iki kez düşük yaptım
    kurtajda tüpümün biri kapanmış enfeksiyondan
    14 aydır denıyoruz malesef bebeğimiz olmuyor
    artık tedaviye başlayacagız kafam cok cok cok karısık
    biz 2 yıllık evliyız sanırım tup bebek ıcın 3 yıl gerekıyormus bırde 2 kez asılama gerekıyormus yanı devlet destegınden yararlanamıyorum galıba
    direk tüp bebek yaptırsak dıyoruz cunku asılama sansı dusukmus tupun bırı olmadıgı ıcın
    ya tutmazsa o kadar masraf bosa gıdecek
    asılamayıda sırf rapor ıcın ıstıyorum ama rapor cıkartabılırmıyız bu sartlarda yanı 3 yıl dolmadan onuda bılmıyorum
    tecrubelı arkadaslar yardımcı olabılırsenız cok sevınırım ne yapmalıyız
    artık dusunmek ıstemıyorum bı yerlerden baslamak ıstıyorum cok bunladım
    yanlıs kararda vermek ıstemıyorum
    sımıden tesekkur ederım

2. 15 Haziran 2009
  3. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    canım öncelikle geçmiş olsun nasıl yani kürtajda tüplerin birisi enfeksiyondan kapanmış ihmalmi vardı acaba ben daha önce duymamıştım.soruna gelince rapor için 3 yıllık evli olman gerekiyor ve 3 kez aşılama diye biliyorum.ama belki tüplerinin birinde tıkanma varsa direk rapor verebilirler.ben raporumu süleymaniye kadın doğum evinden almıştım arayıp sorarsan yardımcı olurlar.ben senin yerinde olsam iyi bir merkez tercih ederdim mesela memorial ben 3 kez orada denedim olumlu sonuç aldım.fakat orada rapor geçmiyor,tedavin olumlu sonuçlanırsa inşallah öyle olur.tekrar deneme istersen hem zamanınız dolmuş olur rapor alırsın.vakit kaybetme derim ben yaşın kaç canım.

4. 15 Haziran 2009
  5. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    artvınlı arkadasım yazısmıstık hatırlamayabılırsın hanı capayla ılgılı bıseyler sormustumda sende telefon numarası bulmustun bana
    canım kurtajda kapanmıstır dedı dr cunku hıcbır sorunum yoktu benım ıkısınede ılk denemelerımde kalmıstım
    daha bız 2 yılı yenı doldurduk asılama yapsakta herhalde zaman dolmaz degılmı ? hay Allah
    aslında benımde aklımda memorıal var ama bı taraftanda asılama deneyelım ya kalırsam dıyorum
    yasım 30 canım:KK43:

6. 15 Haziran 2009
  7. hiram06

hiram06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım içinde çok kaldıysa sadece 1 kez dene aşılamayı çünkü başarı şansı çok düşük ben 2 kez yaptırdım birsürüde para tüpe harcasaydım keşke o parayı diyorum bende rapor alamıyorum yaşımdan dolayı

8. 15 Haziran 2009
  9. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ıste bende tam orda ıkılemdeyım
    asılamayla ya kalırsam dıyorum (tek tupum olmasında ragmen)
    yada kalamazsam ne olacak o paryıda tupe harcasaydım dıyecegım cok aradayım yanı
    tek tup kapalıyken rapor verıyorlarmı onuda bılemıyorum:KK43:
    bakalım yarın dr ne dıyecek

10. 15 Haziran 2009
  11. irem74

irem74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım aşılamayı sırf tüp bbebek için deneyeceksen anladığım kadarı ile tüpün biri kapalı bence aşılama için özellere vs gitme.yani fazla masraf yapma .. devlet hastanesinde yaptır.. aşılama ile normal ilişki de hamile kalma şansı aynı zaten canım.hem sonra aşılamayı yaptırtığın hastaneden raporunuda çıkarırsın..ben 5 kez aşılama yaptırdım hiçbiri tutmadı.. tüp bebek ilkinde tuttu canım..bebeklerimi 5 aylıkken kaybettim ama...

12. 15 Haziran 2009
  13. hiram06

hiram06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben aşılamada battım 850 ytl aşılama parası 200 muayene gonalf 4 kutu 1200 de o yani tam tüp bebek parası bide 2 kez yaptırdım çok pişmanım gerçi tutanda varmış kesinlikle özelde yaptırma

14. 15 Haziran 2009
  15. babytwin

babytwin Cemre Kızım :) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım daha önce 2 kez hamile kaldığına göre demek ki doğal yollardan hamile kalabiliyorsun. eşinin durumuna da bakıldı mı? biliyorsun sperm kalitesi düşükse gebelik oluşsa bile düşüklere neden oluyor. 2 kez aşılama yaptırmaktansa bence tüp bebek yaptır. aşılama da tüp bebekten çok farklı değil işlem olarak, ama tüp bebekte şans çok daha yüksek. ama önce eşinin durumunu ve senin durumunu tespit edebilmen için başarılı ve kabul gören özellikle büyük şehirlerdeki tüp bebek merkezlerinden birine başvurman. tüplerin tıkalı olması, tüp bebek tedavisinde bir sorun değil bildiğim kadarıyla... allah yardımcın olsun canım, umarım yardımcı olabildim...

16. 15 Haziran 2009
  17. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    esımın durumuna bakılmadı canım sorun bende sanırım cunku testlerde kan pıhtılasması sorunumun oldugu cıktı pıhtı bebege gıden damarı tıkıyormus dusuk yapıyormusum o yuzden ama esmede bakılacak ıns yarın
    medıcalparktan randevu aldım acıbademden bı bayan dr gelmıs ıyı dıyrlar onunla gorusecegın ıns canım cok sagolsın ılgın ıcın

18. 15 Haziran 2009
  19. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım mecbur ozlede yaptrcaz erkek dr a gıdemem devlet hastanelerındede ınsan yerıne koymuyorlar gecen bırıne gıttım dr azarladı yok yere nasıl kapıyı buldum cıktım bılmıyorum
    tek tuple normalde kalınıyormus ama bız 1 aydır beklıyoruz burdanda okudum bı kac kısının asılamayla tuttugunu umut dunyası ıste ya tutarsa dıyorsun