tecrübeli arkadaşlar bi bakarsanızz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ecrin38 tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

13 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ecrin38
  1. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlarr yumrtalarımm toplandııı 13 taneymişş ama 11 tanesini eşlemişlerrr salı yada perşembe de naklim olucakkkk tecrübelii arkadaşlardan ricam yapmamm gereken özell bişeyler varmıı lütfenn varsa benim le paylaşınnnn çoookkk heyacanlıyım ve korkuyorummmmmmm...

2. 14 Haziran 2010
  3. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ecrin arkadaşım tedavin hayırlı olsun.ınşallah bebişlerin annelerine tutunurlar.Bence yapacağın en önemli şey rahat olmak , srtes yapmamak.Zira stres yapınca rahme kan gitmiyormuş ve doğal olarak tutnma olmuyormuş.Bunun dışında bol bol su iç , protein ağırlıklı beslen, bir yerlere uzanma ,ağır kaldırma.Seni mutlu edecek şeyler izle ve yap.ılk 1 hafta -10 gün dinlenmeye çalış ama süreklide yatma.Yatmakta kan akımını yavaşlatıyormuş.Mümkünse yanında birisi olsun.Kayısı suyu iç ve kabız olmamaya çalış.Kabızlık varsa duphalac şurup kullan.Karnını sev ve bebişlerinle konuş.Aklıma gelen buunlar.ınşallah 12 gün sonra buradan güzel sonuçlarını alırız.

4. 14 Haziran 2010
  5. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederimmm toprakcımmmmmm bu yatınca kan gitmeme olayını hiç duymamıştımmm araştırıcammmmm çokkkk sağolll yardımın ve iyi niyetlerinn içinnn

6. 14 Haziran 2010
  7. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    aşkolsun arkadaşlar yaa önerebileceğiniz hiç bişe yokmuuu

8. 14 Haziran 2010
  9. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    günde bir avuç kadar antep fıstığı ye canım...sanıyorum çinko bakımından zengin olduğu için tutunmayı kolaylaştırıyormuş...bunun dışında herşey nasip aslında.rabbim inşaallah senin içinde hayırlı sağlıklı güzel bi bebiş nasip etmiştir ve burdan bize güzel güzel haberler veririsin...

10. 14 Haziran 2010
  11. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba Arkadaslar bende kabak cekirdeginin ve fistigin tutnmaya yardimci oldunu okumustum fakar Ibrahim Saracoglunun sitesinde kesinlikle tup bebek tedavisi gorenlerin cekirdek urunlerini yememesi gerektigini yaziyoduuu, bende uzun protokl deyim simdiden ise yarar diye bol bol kabak cekirdegi yiyodum biraktim, benimde basimdan iki tecrube gecti Ecrin'cim Ilk tavsiyem stres yapmak demek olcak ne kadar zor olsada, saglikli beslen, ilaclarini duzenli saatlarde yap, ondan sonrasi Rabbimin elinde hepimizin hakkinda hayirlisi olsun insallahhh... HEPIMIZ HAMIS KALALIMMM

12. 14 Haziran 2010
  13. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba ben burda bir arkadaştan öğrendiğim kadarıyla transfere giderken sadece ılık su ile duş almak gerekiyormuş. şampuan duş jeli makyaj oje felan yasak demişti. embriyolara zarar veriyor felan denmişti. ben ilk denememde uzun süre yıkanamayacağım diye güzelce duş jeli ile yıkanmış ve keselenmiştim. oje makyaj ne arasan vardı. maksat bakımlı olayım moralim düzelsin istemiştim. kaydirigubbakcemile3 bu denememde bunlara dikkat edicem ben.

14. 14 Haziran 2010
  15. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilk öncelikle tedavin hayirli olsun rabbim sanada yasatsin hamilelik duygusunu...
    Ben transferden sonra her gün bir dilim ananas ve bir tane kiwi yedim günde belki 4 litreye yaklasik su ictim,transfer gününü ve o geceyi sadece lavbo ve yemek ihtiyaci icin kalktim sürekli yatdim ama ikinci günü atdim kendimi sokaklara,tabiki yoruldum zaman bir yerlere oturdum ve cok yavas sekilde yürüdüm kendimi yormuycak cekilde,iliskiye girme mümkünse,bide bana hemsirem sulu ve sebze yemekleri önerdi....
    ALLAH yerdimcin olsun......

16. 14 Haziran 2010
  17. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bu kabak çekirdeği olayı muallak.. bende transfer sonrası deli gibi yedim. sonra hamile kaldığımı öğrendim. ibrahim saraçoğlundan tv izlerken duyumki sakıncalıymış...bende o günden sonra yemedim...

18. 14 Haziran 2010
  19. zeynep4

zeynep4 RABBİM SEN KORU Üye

Beğenildi:
    1.726
    Ödül Puanları:
    238
    hayırlı olsun tatlım ben ananas duymuştum tutunmasını kolaylaştırıyormuş
    ilk 7 gün yemeliymişsin hoş ben yedim ama tutmadı istersen araştır bi