tecrübeli arkadaşlar fikir verin

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve minnie tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : minnie
  1. minnie

minnie artık gelsen diyorum! Üye

Beğenildi:
    1.035
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar normalde üyeyim ama bu isimle değil nedense derdimi bu şekilde paylaşmak istedim çünkü daha sonra gereksiz eleştrilere maruz kalınabiliniyor.benim sorunum şu 7 yıllık bi ilişkim var 2 senedirde sözlüyüm sözlüm bu sene askerliğinide yaptı normalde ikimizin planı bu sene evlenmek yönünde ama bu sadece benim sözlümün ve ailemin fikri çünkü onun ailesi bizi önemsiyor düğün konusunu şimdiye kadar hiç açmadılar geçenlerde onlara oturmaya gitmiştik kayınalidem benimde iş bulmam gerektiğini üstü kapalı biçimde söylemiş bu fikrine bende katılıyorum fakat sizde iyi bilirsinizki iş bulmak o kadar basit bi olay değil sonuçda ben yaza kadar bi iş bulamayabilirim ayrıca daha sözlümde tam olarak bi işe yerleşebilmiş değil askerden yeni döndü bakıyor o da kendi oğluna bakmadan kafayı bana takmış aslında durumları iyi fazladan bir evleri yazlıkları var ama bize dair hiç bi planları yok ne eve oturun diyolar ne de başka konularda kol kanat geriyolar sanki bizim olayımız yokmuş gibi davranıyorlar ben iş bulsam dahi düğünü bu sene yapmak istemiyor gibi bi halleri var ben ve ailemde bu durumdan oldukça rahatsızız çünkü sözleneli 2 yıl oldu önceside var tabi ben artık sıkılmaya başladım yuvamı kurup düzenimi hayatımı bilmek istiyorum 7 seneden sonra hakkım diye düşünüyorum sözlümle konuşucam ailesiyle konuşsun eğer bu senede yapmayacaklarsa ben yüzğü atmayı düşünüyorum yolumu kaybettim ne yapacağımı bilemez haldeyim bana yol gösterin derdimi kimseyle paylaşamıyorum

2. 20 Şubat 2010
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    Valla güzel kardeşim iş bulmadan evlenmeyin. Evlenince belki uzun bir süre iş bulamayacaksınız. İnsanlar size bakmak zorunda değil. Ayrıca evlenecekseniz elinizi taşın altına koymanız lazım. Kimse size yazlığını evini tahsis etmek zorunda değil. Haaa yapsa iyi olur ama yapmak zorunda değiller.
    Bence iş bulmadan evlenme.

4. 20 Şubat 2010
  5. minnie

Beğenildi:
    1.035
    Ödül Puanları:
    163
    bende zaten iş bulmak için çabalıyorum ama olmuyor ne yapcağımı şaşırdım kimse bize baksın falanda demiyorum öyle bişeyi kimse istemez zaten. ama sözlüm 2 3 haftaya bulabilir kadar tanıdığı bi yerle irtibat kurdu. ama benim durumum muallak benim söylemek istediğim ben işe ararken onların düğün hazırlıkları hakkında konuşup bişeyler yapmaları ama tık yok maalesef bi yandanda sözlüm baskı yapıyor o işe girme oraya görüşmeye gitme vs....

6. 20 Şubat 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.251
    Ödül Puanları:
    463
    valla canım ya, evi verseler güzelde, vermek zorunda değiller, ve kimsede niye vermedin diyemez, çocukları okutup büyüdükten sonra artık hayatın sorumluluğunu çocuklar tek başına çekmeli, anne babalarında bi yaştan sonra rahat etmeye, kendini rahat hissetmeye, kendi hayatlarını yaşamaya ihtiyacı var
    ailesiyle konuşsun yoksa yüzüğü atcam demişsin, ne ki ailesinden beklentin
    bu hayat ikinizin, bugun olmasa yarın olur, yıllarca işsiz gezecek değilsiniz ya, bence aşkınız kuvetliyse biraz sabır biraz zaman size yeterli gelecektir
    :hulya:

8. 20 Şubat 2010
  9. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    anlıyorum seni canım
    karşı tarafın ilgisizliği canını skıkıyor
    ama şimdiki zamanın aileleri böle sanırım
    kuzucuklarımız kendi bacaklarından asılsın ize ne diolar
    iş bulsun hele sözlün
    sonra herşey olur
    siz ailecek üstünüze düşeni yapın
    fazlasına karışmayın derim
    ne biliyim yardım etmiolar diye
    bişileri üstlenmesin ailen
    herşey ortaksa herkes gerekeni yapar
    bi koltuğun eksik kalır ama sen ailene boynunu eğmezsin
    onları da sevindirmezsin

10. 20 Şubat 2010
  11. feyza85

feyza85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu durumda yüzüğü atarsan,keşke atmasaydım diyebilirsin,çünki seni istemediklerine dair bişey söylenmemiş,belki evlilik hakkında konuşamamaları oğullarının,yani sözlünün,yeni geldiği için tam net bi işi olmayışından kaynaklanıyor olabilir belkide.hem onlar sizi sözleyerek bi adım atmışlar bence.seni gelin olarak istemeseler bir an önce sözlemezlerdi yerimseniben .

Son düzenleme: 20 Şubat 2010
  12. 20 Şubat 2010
  13. minnie

Beğenildi:
    1.035
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar neden anlamadım ama hepiniz ev meselesine takıldınız ev olmasada our kiralarız ama bunların hiç ama hiç bişey umrunda değil bu konuyu açmıyorlar tarih belirlemiyolar yapıcazda demiyolar yapmıyacağızda ben yolumu şaşırdım bi iki sene daha sözlü dolaşmak zor benim için nişan dahi yapmak istemediler zamanında .nişanı genelde kız tarafı yapar bilirsiniz biz yapıcaktık onuda reddettiler böyle insanlar işte ben ne yapıyımki ömür boyu bunların keyfini bekliycem sanırım

14. 20 Şubat 2010
  15. minnie

Beğenildi:
    1.035
    Ödül Puanları:
    163
    ewet ne demek istediğii anlamışsın ilgisizlik.....

16. 20 Şubat 2010
  17. bulazere

bulazere Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumdayım canım ben daha okulu bitirmedim nişanlımda askerden geldi iş arıyo bizde nişanlanalı 2 sene oldu ama bu gidişle bu yazda olmuycak düğün çünkü iş bulmak kolay değil malesef biliyorum bu durumun zorluğunu Allah hepimizin yardımcısı olsun

18. 20 Şubat 2010
  19. biy_

biy_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sadece okutup büyütmekle olmazz bencee niyee sonuçta size diyebilirlerr tamam vermesinler ev ama geçici bir sürede onların evinde oturabilirsiniz sonuçta siz sıkıntı çekince daha mı huzuru olucaklarr sizde işinizi gücünüzü toparlayana kadar bir birikim yapar kiraya çıkarsınız en azından ikiniz iş bulana kadar...

kayınalidem benimde iş bulmam gerektiğini üstü kapalı biçimde söylemiş
    bence bu olay sadece sizi ve sözlünüzü ilgilendirrir sizin çalışıp çalışmıcağınızı.... bu bana çok yanlış geldi ki zaten sizde çalışmayı düşünüyorsunz ....bence aileler biraz yapıcı olmalı ve açık açık herşeyi konuşmalılarr ki kız tarafıda kendini ona göre ayarlasınn
    canım sen şimdii iş ara sadece sakında sözü atma düşündükleri birşey vardır zamana bırak
    öfkeyle kalkan zararla oturur...
    .

Son düzenleme: 20 Şubat 2010