tecrübeli kk anneleri yardım edermisiniz

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve fiko tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : fiko
  1. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bebeğim 4 ay 1 haftalık.az az meyve suları veriyorum.beni emse bile ne zaman kaşık görse ağzını açıyo ve verdiğimi alıyo.açmı diye düşünüyorum.siz neler yapıyosunuz veya yaptınız.erkenmi acaba?doyumluk değilde tadımlık veriyorum.çorba versem nasıl olur beni emmeyi bırakırmı.:1rolleyes:

2. 3 Eylül 2008
  3. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende bebegime tadımlık veriyorum ssu meyve suyu domates suyu bebe bisküvisi içine şeftali v.b tatlı meyvelerden katıp veriyorum ama tadımlık olsun diye yarım bizküvi veriyorum üzerinde 4. aydan itibaren diye yazıyo diye verdim çorba falan vermek erken diye düşündüğüm için vermiyorum. zaten doktorumuz verme dedi yogurt falan 6. aydan sonra vericez dedi. şimdilik su ve meyve suyunu önerdi. bebegin aç oldugu için degil kaşık yada herhangibir materyal gördümü ögrenmek amaçlı yada dişi çıkacagı için agzını açıyor. sende anne sütüne devam et meyvesuyu ve su ver yeter diye düşünüyorum ama için rahat olsun diye çocuk dr. danış istersen a.s.

4. 3 Eylül 2008
  5. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sutun yetıyorsa kılo alımı ıyıyse sadece tadımlık ver bence bırde doktoruna danısabılırsın bız 5 aylık basladık dr onerısıyle.mamalara basladıktan sonra kızım emmek ıstemedı zaten azdı sutum sımdı sadece gecelerı uyurken alıyor.

6. 3 Eylül 2008
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasim zaten bu tadimliklar onun tat duygunu algilamasi amacli kilo almalari icin degil bence sutun varsa emzir bol bol su ve bazi meyveleri tattir daha 2ayimiz var bir cok sey icin oncelik hersartta anne sutu benim kizimda seninki kadar daha yogurt corba mama birsey vermedim sadece meyva tattiriyorum birde su oda agzini aciyor bu bir refleks acligin genel gostergesi ilk olarak aglamadir dr soylemisti bana sen emzirmene devam et nasil olsa omru boyunca yemek yiyecek ama emzirme kisitli bir zaman bunun keyfini cikarin bebeginle

8. 3 Eylül 2008
  9. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gördüğüm kadarıyla hemşiresiniz.bende aynı terzi misali kendime yetemiyorum.bebe bisküvisini vermeye karar verdim.teşekkür ederim.bebeğim birde kakasını çok yapıyo demir damlasını daha başlamadım.ishal yapar diye.sizinkilerin durumu nasıl.kilo alımıda düşüyo her ay kakasını çok yaptığı içinmi anlayamadım.dr zaten ağzından kelimeleri zorla alıyoruz.birde burda çok fazla seçenek yok dr yönünden.:dilcikar:

10. 3 Eylül 2008
  11. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    doktora gittiğimizde boğaza bakmak için tahta çubuklardan uzatmıştı doktor ağzına ona bile kocaman açtı benim kızım ağzını :)

12. 3 Eylül 2008
  13. EU1

EU1 Guest

:roflol: :roflol::roflol:

14. 3 Eylül 2008
  15. eyizar

eyizar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bildiğim ilk 6 ay çocuklara anne sütünden başka bişey verilmemesi gerektiği .doktorlar bağırsaklarını bozarsınız çünkü besinler 6 aya kadar sindirilmez diyorlar.

16. 3 Eylül 2008
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    benım doktorum ızın vermedı..alerjı olabılır dıye 6 ay sadece anne sutu..

benım oglumda 4 bucuk aylık