Tecrübeli Temmuz Annelerinden Yeni Temmuz Annelerine Tavsiyeler

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve katrem tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : katrem
  1. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    Selamlar Arkadaşlar
    Her yılın temmuz annelerinin kullanacağı işine yarayacağını düşündüğüm için açtım bu konuyu
    tabii ben de bir temmuz annesiyim inşallah
    Neler almalıyız neler gerekli neler değil?
    Bir de tabi işin mevsimsel yönü de önemli
    bebekler yaz bebeği olacağı için neler giydirdiniz neler boşuna alınmış oldu ?
    kaç beden almalıyız ?
    Offf amma da çok soru sordum
    meraklı ve de çok heyecanlı olduğum belli oluyor mu?:roflol::roflol:
    Tavsiyelerinizi bekliyoruz.

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  2. 8 Kasım 2009
  3. nesquik_24

nesquik_24 Deniz Bebeğin Annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba...hayırlı olsun tüm annelere...bende temmuz annesiyim 4 aylık oğlum...
    yazacaklarım kendi adıma yazdıklarımdır...herkes için değişebilir...

hemen dışarı çıkamıyorsunuz diye muıtlaka 4-5 paket göğüs pedi (30luk paketler)
    kesinlikle lazım sütün akıp elbiselerinizi kirletmemesi için...

bebekler için mutlaka iç çamaşırı çıtçıtlı badi....
    bebe yağı nıvea...
    göğüs ucu kremi....hemen hemen ilk 1 hafta göğsler kanayıp yara olabiliyor...
    süt pombası eczanelerde 20 tl...
    minik biberon sütü içine sağıp bebepe vermek için...
    ha bu arada silikonlu kaşık mama kaşığı o da eczaneden...çünkü bazı geceler bebek uyurken göğsünüz şişecek sütü akıtmanız için süt pombasıyla sağıp biberona koyacaksınız yada süt poşetide alın buzluğa atabilmeniz ve sütün ziyan olmamsı için...
    kafasına takmak için şapkalar çok gereksizmiş...bir sürü aldım boşa gitti...
    ağız mendili mutlaka alınmalı bebek için...
    araba koltuğu arabası olmayanlar için çok gereksiz sakın almayın...evde kullanırım alırım diye düşünmeyin...
    O numara bebek çorapları mutlaka alın...
    zıbın almaya gerek yokmuş çünkü artık iç çamaşırı kısa kollu çıtçıtlyla üzerine pijama takımı yetiyor...
    bebek küveti,filesi içine ve bebek şampuanı ve bebek süngeri...ve köpürtmek için mutlaka nıvea bebek vücut şampuanı...
    4-5 tane ince battaniye mutlakaaaaa....
    6-7 paket ıslak mendil bebedor ve can bebeyi tavsiye derim hem ıslak hem yumuşacık hemde tasarruflu...

kendiniz için,eğer sezeryanla olacaksa doğum kısa bikini iç çamaşırı yerine mutlaka uzun göbeği kapatan iç çamaşırı çünkü dikiş bölgenize değmesin ve göbeğinizi toplasın diye...

benim aklıma ilk gelenler öncelikler bunlar oldu...hayırlı doğumlar...

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  4. 8 Kasım 2009
  5. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    ayy canım ne güzel yazmışsın
    çok açıklayıcı teşekkürler
    dikkate alacağımdan emin olabilirsin a.s.

6. 9 Kasım 2009
  7. kelebek_83

kelebek_83 annesinin canısı... Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    eline sağlık nesquikcim. valla herşeyi yazmışsın. bunlara ek olarak bir iki tavsiyede bulunmak istiyorum. öncelikle nesquik in listesine ek olarak başta bebekleri sallamak için ana kucağı satılıyor. daha sonra mama sandalyesi olarak kullanılabiliyor. ondan da almanızı tavsiye ederim. puset için acele etmeyin derim çünkü 6 aya kadar pek kullanan yok onun yerine portbebe yada kanguru alabilrsiniz.ben hala oğlumu kanguru ile taşıyorum. bir de yanguru çıkmış:) biraz pahalı ama tercih edenler olabilir. araba koltuğuna sakın para vermeyin.çocuk ikibüklüm kalıyor içinde.zaten doktorlar da tavsiye etmiyor.

çok çok önemli bişey daha belirtmek istiyorum. bu anneler arasında görüş farklılığı doğurabilir ama bebeğinize kesinlikle emzik vermelisiniz. bebeklerin özellikle ilk 3 ayında emme refleksleri çok güçlü sürekli emmek istiyorlar. benim bebeğim de sürekli emmek istiyordu. ancak hastanede doktor emzik verirsen seni emmez deyip yalancı memeyi vermedi.oysaki böyle bişey sözkonusu değil. bu dediği biberon için geçerli. ben de korktum ve eve gelince de hiç vermedim. bunun üzerine oğluşum sürekli beni emdi. hatta bütün gün 15 dak. arayla sürekli beni emiyordu. ağladığı zamanda emzik veren annelerin çok rahat ettiğini biliyorum. ama dediğim gibi bu konuda görüş farklılıkları olabilir ancak ikinci bir bebeğim olursa muhakkak emzik vereceğim çünkü ben çok helak oldum. göğüslerim fazla emmekten yara oldu. sadece bir tavsiye:)

aslında daha yazacak çok şey var ama oğluşum ara ara ağlıyor dikkatim dağılıyor. yazacaklarımı unutuyorum:) aklınıza gelen bişiler varsa sorun hepsini yanıtlayalım

8. 9 Kasım 2009
  9. kelebek_83

kelebek_83 annesinin canısı... Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    bişey daha geldi aklıma. bebeğinizin yatağını sallanan yataklardan almanızı tavsiye derim. şu bir gerçek ki çok az bebek yatağına bırakınca kendiliğinden uyuyor. bebeklerin çoğu ya annesini emerek yada sallanarak uyuyor. bu nedenle yatağı da salanan yatak alın ki gece mızırdandığından hafif hafif sallayabilesiniz.bir arkadaş bana sallanan yatağın bebek için zararlı olduğunu söylediği için almadım ama şimdi keşke öyle alsaymışım diyorum.zaten ilk günlerde bebişiniz nerde bıraksanız orada uyuyacak ama bu en fazla 1 hafta sürüyor:) çünkü bebekler doğduktan sonra yaklaşık 1 hafta kadar kendini hala anne karnında zannediyor. sonra gerçekleri anlayınca uykusuz geceler başlıyor. bu yazdıkalrım sakın moralinizi bozmasın. inanın onlar için uykusuz kalmak bile çoookk keyifli:)

bir dee şu sepet gibi etrafı cibinlikle kapalı olan minikcik yatak tarzı bişiler var ya. ben onlardan çok heves etmiştim. ama iyiki almamışım çünkü en fazla 1 yada 1.5 ay kullanılabiliyor sonra evin bir köşesinde öylece kalıyor. atsan atamaz satsan satamazsın.çok şeker görünüyorlar ama kısa bir süre kullanılabiliyor.

10. 9 Kasım 2009
  11. blue_

blue_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    88
    slm 2010 temmuz temmuz anneleri öncelikle sağlıklı huzurlu ve rahat bir hamilelik diliyorum sizlere.Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
    bende arkadaşlarıma ek olarak suan için aklıma gelen bir kaç bişeyi paylaşmak isytiyorum.
    zıbın ben ilk etapta 3 tane almıştım ama bebeğim doğduktan sonra gidip bir 3 tane daha aldım ayrıca patikli takımları yetmedi doğumdan önce bana hemen büyür çok alma dedikleri için fazla almamıştım ama benim oğlum altını her açışımızda işediği için üstünü sürekli değiştirmem gerekiyordu.
    alt açma minderi 3 takım hediye geldi başta çok gereksiz görmüştüm ama iyikide gelmiş çünkü hepsini ayrı yerlerde kullanıyorum biri portbebsinin içinde diğeri anakucağında bir diğeri ise evde koltuğun üzerine yatırırken kullanıyorum.portbebeyi mutlaka tavsiye ederim çünkü bebeğinizi doktor kontrolüne götüreceğiniz zaman çok işinize yarıyor ana kucağı biraz çukur olduğu için ilk etapta koyamıyorsunuz içine.
    park yatak almak isterseniz eğer ayaklarına mutlaka dikkat edin çünkü bazılarının ayakları sallarken yere vuruyor ve ses çıkarıyor buda bebeğinizin uykusunu kaçırabilir hatta alt komşunuz varsa rahatsız olabilir kaydirigubbakcemile3.
    şimdilik aklıma gelenler bunlar a.s.

12. 17 Aralık 2009
  13. kikoleyim

kikoleyim onlar benim prenseslerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende 2009 temmuz annesiyim canım
    sizede kucağınıza lmak nasip olsun inşallah
    ben antalyada yaşıyorum siğer illere göre malesef daha sıcak bi şehir oyüzden benim tercihlerim çok farklıydı
    ilk etapta ilk 2 ay hiçbirşey giydiremediğimden bütün cicişler boşa gitti
    çünkü felaket bi sıcak ve nem vardı tek bir kolsuz çıtçıtlı atletle bile bebişimi isilik yapmıştım öyele bi sıcaktı çünkü
    antalyada olanlara tek tavsiyem kıyafet alımını abartmayın boşa gitmesin ama atlet bol bol alın
    bide bebeğiniz için asla önermiyorum ama kendiniz için muhakkak bebe pudrası alın terlemeyi büyük ölçüde azaltıyo
    ben resmen tepeden aşağı duş sonrası pudralanıyodum

14. 17 Aralık 2009
  15. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    evett bende ekleyimm
    cok fazla yaz kiyafetleri almayin,
    genelde sicaklardan sadece badiyle geziyorlar..

bebegimin bir sürü t-shirt ve shortunu giydirmeden kaldirdim.

simdi kendi sallanan besikler var.. mutlaka tavsiye ederim..
    ben salincak türü almistim..
    ama soluklanmak icin bile icine yatirdiginizda cok rahat ediyorsunuzz

evinizde mutlaka devam sütü bulundurun..
    ne olur ne olmaz.. emziremeyebilirsiniz.. yada sütünüz kesilirse hazirda bulunsun.
    en az 2 biberon sisesi alin birde.

ay gece gece aklima fazla bisi gelmedi.

16. 19 Aralık 2009
  17. demresu

demresu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bol bol yazlık badi kolsuz ve yarım kollu,pamuk olmasına dikkat edin derim.
    ilk 3 ay için satılan pijama alt bulundurun bide,eylül gibi alt giydiriliyor çünkü,ayaklı olursa daha iyi kanımca,tabi ben izmirin havasına göre yorumluyorum.bide ilk aylar için tulum almanızda fayda var alt üst çocuğu tutması çok zor,bol battaniyeniz olsun.canbebenin alt değiştirme bezleri var onlardan mutlaka alın.
    aklıma geldikçe yazarım:)

18. 19 Aralık 2009
  19. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    0 yada 0-3 ay kolsuz çıtçıtlı body ve 0 ay çorap alın( izmirdeyiz biz bu arada ) .
    bebek için eldiven de bulundurun 3-5 adet
    sezaryen oldum , yetişkin bezi vs hiç kullanmadım , sakın almayın .. gece pediyse ilk 1 hafta yoğun kullandım .. 40lı almışım , hala yarı kadarından fazlası duruyor düşünün artık :) hasta beziniyse hastanedeyken kullanıyosunuz , istediğiniz kadar veriliyor o süre içinde , hast. çıkışı hiç kullanmadım bu arada ben ..
    milupa preaptamil alın mutlaka , ilk saatlerde süt gelmiyor , hastaneden ayrılmadan yine süt gelmeme durumu olursa hastaneden veriyorlar ama ücretini alıorlar fazlasıyla .. sarılık olunca bebişler çabuk toparlasın diye günde 4-6 öğüne kadar 30 cc mama verdiriyor dr.lar o yüzden elinizin altında olmasında yarar var .. kendinize askılı ve emzirmeye elverişli bissürü body felan alın çünkü çok ama hayatınızda hiç olmadığı kadar terleyeceksiniz , günde 3-4 kere duş alma durumunuz olabilir .
    3-4 tane de emzirme sütyeni , balensiz olacak buna dikkat etmeli :KK66:

bir de eğer doğum için ayırdığınız bütçeyi zorlamayacaksa , bulunduğunuz ilde bu işi yapan birileri varsa profesyonel doğum fotoğrafçısı ayarlayın , ayarlayamazsanız da bu işin üstesinden gelecek birini mutlaka ayarlayın ..
    aldığınız cicili bicili bodyler , o çok şirin bebek odası takımı , çok konforlu pusetler - anakucakları gelecekte çok anlam ifade etmeyecek de mucizenizin dünyaya geliş anı ve sonrasının ölümsüzleştirilmesi çok anlamlı olacak diye düşünüyorum ..