tecrübelilerden destek bekliyorum

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve maskelileydi tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : maskelileydi
  1. maskelileydi

maskelileydi yalnızlığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tek başıma düşünmekden o kadar boğuldum ki anlatamam
    resmen hayatım kabusa döndü
    çok tecrübem olmadığından acaba ben mi büyütüyorum yoksa karşımda bir ömür boyu yaşayacağım kocaman bir sorun mu var karar veremiyorum.

normalde biraz kaprisli bir tipimdir. 1 yıl önce eşimle söz kesildi. 1 haftanın içinde de formalite olarak nikah yaptık. nikahı bazı resmi işlemlerin olması için yapmıştık. bi süre sonra düğün yapacaktık. ama araya pek çok olay girdi ve 1 yıl geçmesine rağmen biz hala nişanlı modun da ama evliyiz. bu süre içinde ben onun 4 yıldır görmediğim yönlerini gördümç 4 yıl boyunca beni hiç üzmediği ve kırmadığı kadar kırdı. aramızda sorun hep maddiyat ve ilgi ile alakalıydı. aramızda mesafe çok. dolayısıyla telefon ve internet üzerinden görüşüyoruz.

ilk zamanlar anne-babama teyzem amca demek istedi.nikahda sadece bir yüzük aldılar. başka hiç bir şey yapmadılar.

en başından beri beni ailesi istemedi. ama çok ısrar etti. biz ikimiz bütün sıkıntıların üstünden girip altından çıkacaktık. ama o bana hiç destek olmadı. bilirsiniz hepimizin erkek arkadaşı vardır sıradan. bana sonralarım karşısında sanki benim sıradan bi erkek arkadaşımış gibi telkin verip yanımda olmadı. hiç omuz omuza olamadık.

gelinlik diktirmek istedim düğünümüz için parası vermek istemedi pek çok sorun yaşadık.

başıma bir kaza geldi. ne oldu nasıl oldu neyin var die sormadı.
    çok kıskanç olmasına rağmen pek çok gün 1 günümün 1 haftamın nasıl geçtiğini bile sormadın. havadan sudan geçtik konuştuk.

ve bu olaylar silsilesine benim sabrımı taşıran başka olaylarda eklendi.
    ama ben nikah yapıldığı için bırakamıyorum. bana verdiği güve duygusunu yitirdim. ona karşı eskisi gibi sevgim de kalmadı.
    ailemde bu haliyle bu evlilik yürümez düğün yapmadan bırak diyorlar. ama türk medeni kanununa göre ben onun eşiyim ve onun soyadını kullanıyorum.

fakat bende onunla kuracağım gelecekden çok umutlu değilim mutlu bir yuva olabileceğini düşünmüyorum. nikah işlemleri yapıldıkdan sonra değişmesi beni çok soğuttu. ve ben 1 yıldan beri olaylar karşısında ne kadar üzüldüğümü ifade etmeme rağmen hatalarını telafi etmek için hiç çaba göstermedi. davranışlarında nikahı yaptım artık benim zihniyeti o kadar baskın ki ...

siz benim yerimde olsanız yapardınız?

kız adınızın dul olmasını göze alırmıydınız?

yoksa biraz sabredeyim mi derdiniz?

tecrübelerinizle fbirlikte fikirleriniz bekliyorum. daha doğrusu abla nasihati olasun bana

2. 8 Ocak 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sevmiyorsun

güvenmiyorsun

sıkıntılı zamanında yanında olmamış

nikahtan snra onun 4 yıl boyunca görmediğiniz yönlerini gördünüz (olumsuz özelliklerden bahsediyorsunuz galiba)

düğün olsa bunların hangisi geri gelecek? :umursamaz:

sadece "dul" olarak anılmamak için mi evleneceksiniz? bile bile niye hayatınızı mahvedeceksiniz ki? canınız bu kadar ucuz muakannehir

4. 8 Ocak 2010
  5. nesterin

nesterin Guest

bence iyi düşün gerekirse boşan dul olmayı göze al ama ömür boyu mutsuzluğa mahkum etme kendini :çok üzgünüm::teselli:

6. 8 Ocak 2010
  7. nurayin

nurayin prenseslerin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Canım evliliği yaşamadan evlilikten soğumuşsun sevgini ve saygını sorgular hale gelmişsin.Birçok yoluda denemişsin.Uğraşlar vermişsin.Birşeyler hep tek taraflı olacaksa varsın olmasın.Nişanlının tavırları seni artık çantada keklik olarak görüp önemsememesi.Hiç bir insan değesiz davranılmayı haketmez.Sana, ailene, değerlerine(gelinlik,düğünvs.) önem vermiyorsa bunu değiştiremezsin.Aynı eve çıkıp bu insanla çocuk sahibi olmaya ve beraber yaşlanmaya ve yaptıklarını hazmetmeye razıysan devam et.Ama bir ömür böyle geçmez.mahkeme sizi eminim tek celsede boşar.bunun içinde birkez üzülür ve unutursun sonrada sırtından tonlarca yükün kalktığını hissedersin.
    Değmeyen insanlar için asla bir gün bile vakit harcanmamalı.Ömür okadar kısaki hiç üzülmeye boşyere düzelir diye beklemeye değmez...

8. 9 Ocak 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kız adın dul olmaz boşanınca da BEKAR yazıyor artık.
    derdiniz bu olmasın.
    bile bile ateşe atmayın kendinizi. aileniz arkaızda gerçekler meydan da ne bekliyorsunuz ki?

10. 9 Ocak 2010
  11. pratikzeka

pratikzeka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim l bence balık baştan kokar... senin iş evlensen bundan iyi olmaz...insanın nişanlılık dönemi böyle geçiyosa evliliği daha güzel olması mümkün değil....ben olsam bitirirdim ömür boyu mutsuz olmaktansa şimdi bitirip yoluma devam ederim...

12. 9 Ocak 2010
  13. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    canim ayni senin durumunda olan bir arkadasimiz daha vardi kk'da. kendisi ayrilmaya karar verdi. sen de ayni karari versen en iyisini yaparsin. ailenin sozunu dinle! ayni eve girmeden boyle degistiyse sonra ne olur sen dusun artik :umursamaz:

14. 9 Ocak 2010
  15. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    canim ayni olayi bende yasadim nikahtan sonra almak istedigim gelinligin parasi cok geldi dügün icin paramiz kalmadi oldu yapamayiz oldu yok hic birsey yapamayiz buraya gelicek diye adam gidipte calismadida utanmadan benden para istedi sende kendine yük istemiyorsan mutsuzsan hic düsünme bosan hep bu yurt disindakileri salak yerine koyuyolar gercekten ben bosandim hicte öyle kiz adim dula cikti falan gibi bir durumda yok su an bir erkek arkadasim var o biliyor ve hic sorun etmedi hicte kendimi ezdiremezdim öyle birine sorun etme sevmiyorsan bosan hem ögrendimki tr dede bir cok kisi atanma durumundan sahte evlilik yapiyormus yani kafana takma onu sen eger icinde sevgin bittiyse hic düsünme ben kurtuldum cokda mutluyum hic pisman degilim

Son düzenleme: 9 Ocak 2010
  16. 9 Ocak 2010
  17. 34moni53

34moni53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ailen arkanda sana destek cikmis
    onlar bile birak kizim diyebiliyorsa
    bence baslamadan bitir
    sonucta resmi olarak nufus kagidinda zaten bekar yazicak eger dert ediyorsan bunu
    sonucta herkes de resmi nikah yapmaniza ragmen hala nisanli oldugunuuzu biliyor
    daha simdiden guven duygumu yitirdim diyorsun
    oysaki esinin yaninda gecirdigin anlar kendini en guvende hissetigin anlar olmali
    ayrica boyle birinin cocuklarinin babasi olmasini ister misin
    yol yakinken donmekte fayda var

18. 9 Ocak 2010
  19. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    bi kere sizinki evlilik değil:1no2:sadece kağıt üzeri nikah iptali yaptırsanız olmazmı acaba anladığım kadarı ile eşinizle hiç beraber olmamışsınız.eşinizden tam bir eş,koca olmaz.siz eniyisi resmen ayrılın bitsin elalemide umursamayın.zaten birşey yaşanmamış hem fiziksel hem ruhsal kimliğimizde artık zaten bekar yazıyor.dul ibaresi kalktı.