tedavi sırasında kist problemi yaşayan var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve xuxmitsiz tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

9 Haziran 2008
    Konu Sahibi : xuxmitsiz
  1. xuxmitsiz

xuxmitsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,
    ilk aşılamamı yaptırdım ama olmadı :KK43: şimdi nur topu gibi bir kistim oldu. o yüzden doğum kontrol hapı verdi doktorum. bu ay ara vericez ve bir sonraki ay 2. aşılamaya geçeceğiz. sizde de kist oldu mu? ben klomen kullanırken de kist problemi yaşadım ve o dönemde de 1 ay mola verdik.

bir de her kisti yok etmek mi gerekiyor gebelik önecesi? bir arkadaşımın kistini doktor küçük ve bir şey olmaz diye sorun olarak nitelendirmemiş. aranızda böyle bir durumla karşılaşan var mı?

2. 9 Haziran 2008
  3. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimde aynı sorunum var.bir ay tedavi bir ay kist sonra doğum kontrol hapı.kullanmazsan kist erimez büyür bu kez patlarsa allah korusun.klomen kullanıyorum bende.hangi taraf yumurtluyosa orda kist oluşuyor.çatlamayan yumurta kiste dönüşüyomuş.ginera veriyor benimki nefret ediyorum ama mecburen kullanıyorum.bu süreçler çok zor.allah yardımcımız olsun.

4. 10 Haziran 2008
  5. xuxmitsiz

xuxmitsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet 1 ileri 2 geri şeklinde devam eden bir süreç yaşıyoruz maalesef.
    bir arkadaşımın çocuk yapma kararı oldı doktora ön muayene için gitti. 2cm yaklaşık dbir kisti olduğunu öğrendi ve doktor doğum kontrol hapı verdi ama kist düşmedi. başka bir doktora gitti o da doğum kontrol hapı kullanmanın gereksiz olduğu söyleyip siz gidin denemelere başlayın olmazsa 3 ay sonra gelin testlerinizi yapalım demiş. kist varken hamile kalmak riski değil de bizim kullandığımız ilaçlardan dolayı mı risk oluyor acaba?

6. 10 Haziran 2008
  7. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım ya yazdğın gibi.benim ilk kistim 6 cm.ikinci 7 buçuk cm ve geçen aydaki 3 cmdi.normalde duphaston geçiriyormuş.ama bana etki etmedi.doğunm kontrol hapı geçiriyor.kist varken hamile kalınırmı bilmiyorum ama.patlama riskide var.klomen yapıyomuş galiba.mecburuz kullanmayada.ne bileyim işallah rabbim bişeye gerek kalmadan verir bebişlerimizi.

8. 10 Haziran 2008
  9. xuxmitsiz

xuxmitsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok doğru söylüyorsun. sanırım kistlerle yaşamayı öğrenmeliyiz. bir sıkıntı vermiyor da tedavi duruyor ve zaman kaybediliyor. umarım en kısa sürede vücudumuzu da fazla yıpratmadan bebişlerimizi kuçağımıza alırız.

10. 10 Haziran 2008
  11. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben 3 kez klomen tedavisi gördüm 3ündede kistim oldu yumurtam çatlamadı ne kadar sinir bir durumdur bilirim kistin olunca yumurtlama tedavisi yapamıyolar canım çünkü yumurtlama ilaçları daha çok büyütüyo kistleri bu yüzden ara veriyolar allah yardımcın olsun

12. 10 Haziran 2008
  13. xuxmitsiz

xuxmitsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saol canım. herkese allah yardım etsin çok zor bir süreç.
    arkadaşımında kisti var ama doktor deneyin çok küçük olduğu için bir şey olmaz dedi. demek ki biz ilaç aldığımız için illa ki yok olması lazım :KK43:

14. 10 Haziran 2008
  15. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım ya benide o üzüyor.ama ne yapalım hayırlısı buymuş.bizimde bebişlerimiz gelir.allah büyüktür.bi çaresini vermiştir rabbim.

16. 29 Mayıs 2009
  17. sekermerve

sekermerve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bendede kist varmış doktora gittim diane-35 die hap verdi onu kullanıyorum ben bişey sormak istiyorum acaba kist düşmeye başlayınca karında şişlik, kilo alma gibi bişeyler oluyo mu sizlerde acaba?

18. 6 Ağustos 2009
  19. ilkasli

ilkasli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende aşılama yaptırdım 1 kez sonra 2. aşılama için doktora gittim kist olduğunu söyledi 6 cmlik emin olmak için başka doktora gittim oda doğruladı sonra doktor kisti aldı benim ilaç vermedi patlattı kistimi yani bir sonraki ay kontrole gittiğimde biraz kaldığını ve onun içinde yasmin başladı bana yasmin bende kahverengi lekenme yaptı ve adetim 13 gün sürdü sonra doktor bana yasmini kes dedi bıraktım yasmin 13 gün felan kullandım hepsini bitirmedim sonra hamile olduğumu öğrendim aşılamaya felan gerek kalmamıştı kendiliğinden oldu gebeliğim ve şimdi 12 haftalık hamileyim umarım sizinde kısa zamanda olur bebişlerinize kavuşursunuz.