Tedavi sonrasi kontrollerini baska merkezde olan var mi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ayred83 tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : ayred83
  1. ayred83

ayred83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaslar, ben pozitif haberini birkac gun once aldım simdi doktor muayenesi icin gun sayıyorum ama benim tedavi oldugum merkezin ucretleri cok yuksek baska bir hastanede muayene olmak istiyorum, benim gibi merkez degistiren arkadas var mi? Sizce ayni yerdemi devam etmeliyim.

2. 3 Mart 2010
  3. ayred83

ayred83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    Lutfen arkadaslar pozitif haberini aldiktan sonra nerde kontrollerinize devam ettiginizi yazarmisiniz.

4. 3 Mart 2010
  5. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım ben henüz bir pozitif sonucu alamadım ama genel olarak bakıldığında söyleyebileceğim şeyler var. En ideali bütün süreci bilmesi açısından aynı merkezde ve hatta aynı doktorla devam etmek tabii ki ama tüp bebek merkezleri genelde diğer jinekolojik konular hakkında uzman olamıyorlar. ayrıca tüp bebek doktorları da genelde çok yoğun oluyorlar. Uzun uzun senin gebelik muayenelerinle ilgilenemeyebilirler. Bir de benim kendi adıma çok dikkat ettiğim birşey var, ben gördüğüm en ufak tedavinin bile tam bir hastanede olmasını istiyorum. Tüp bebek merkezimi de buna göre seçtim. Örneğin tedavi sırasında kalp ritmim bozulsa doktorumun beni hemen hastanedeki kardioloğa yönlendirebileceğini bilmem gerekiyordu. Aynı şekilde gebelik takibinde de ben şahsen hastane koşullarındaki bir yerde takip edilmeyi isterim. Tüp bebek merkezin eğer bir hastane değilse bence gebelik takibini hastane statüsündeki bir merkezde yaptırmanda fayda var. Bütün dosyanın bir kopyasını tüp bebek merkezin sana sağlayabilirse onu yeni gideceğin merkeze verirsin, yeni doktorun da eski bilgilerinden faydalanabilir böylece.