Tedaviden ne kadar sonra aşılamaya geçtiniz?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve ferdaerd tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ferdaerd
  1. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar merhaba, ben de pko ve bir tüp tıkanıklığı yüzünden 1 yılı aşkın süredir hamile kalamıyorum ve dört aydır tedavideyim. İlk iki ay klomen-pregnyl, sonraki iki ay gonal-f kullandım. Tedavi süreci ne kadar sürüyor, ne kadar ve ne denediniz de sonra aşılamaya karar verdiniz onu merak ediyorum.

2. 7 Ağustos 2009
  3. gullu123

gullu123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb. tedavi süreci soruna göre değişiyo sanırım ama bizim varikoseldi sorunuzmuz o yüzden direk aşılamağa geçtik günde 75 ml fostimon kullandım ilk aşılamamda 6 günde büyüdü 2. aşılamamda 7 günde büyüydü yumurtalar yani adet başlangıcını ilk gün sayıp 10,yada 11. gün aşılamam oldu benim şu an 3. aşılamam olucak 5 iğneyi vurulucam bugün yarın kontrolüm var hayırlısı olsun hepimiz için daha fazla beklemezsin umarım

4. 7 Ağustos 2009
  5. EU3

EU3 Guest

Ben ilk 2 ay klomen+Ovitrella kullandım.3.Ayda aşılamaya geçti dr .Sonra tutmadı 4.5.6.7.aydada tekrar klomen kullandım :)benım dr 2.asılama taraftarı değilde

6. 8 Ağustos 2009
  7. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148

Amin arkadaşım, inşallah sen de hayırlısıyla daha fazla yorulmadan sonuca ulaşırsın

Balsurat:
    Ben ilk 2 ay klomen+Ovitrella kullandım.3.Ayda aşılamaya geçti dr .Sonra tutmadı 4.5.6.7.aydada tekrar klomen kullandım :)benım dr 2.asılama taraftarı değilde

Klomen millî ilacımız oldu zaten artık a.s Biz büyüdük koca kadın olduk, şu yumurtalar bir türlü kemale ermiyor:umursamaz: Hepimiz için hayırlısı.

8. 8 Ağustos 2009
  9. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    tedavinin uzunlugu soruna göre degisiyo..
    biz bbeek istegiyle doktora basvurdugumuzda ilk esimin durumu incelendi ve ona 3 aylik bir ilac tedavisi yapti doktor bu sirada bende bir problem olmadigi düsünülüyordu..3 aylik ilactan sonra gebelik olusmayinca beni incelemeye aldilar ve hic beklemden sorunu anlamak icin laparoskopi oldum..ameliyatta endometrioz bulgularina rastlandi..temizlendi, tüplerde zaten sorun yoktu,hic ara vermeden hemen asilama olduk tutmadi, 2 ay ara verip bir asilama daha olduk yine tutmadi...tam artik yeter tüp bebege gecelim derken hamile kaldim...
    ilac tedavisi sizde cevap vermiyosa asilamada ayni olucak cünkü tüp tikanikligi probleminiz var..
    önce tüplerinizi actirin daha sonra asilama olun derim..pko probleminide ilaclarla halledebiliorsaniz sorun kalmaz.... yoksa ayni yollardan defalarca yürümek zorunda kalirsiniz...

10. 10 Ağustos 2009
  11. gullu123

gullu123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet hepimiz için hayırlısı şükürki tedavisi ve çaresi var Allah beterinden saklasın kısmetse oda olucak zamanı gelince

12. 12 Ağustos 2009
  13. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Aminnn!

EliFatihEFU:

ilac tedavisi sizde cevap vermiyosa asilamada ayni olucak cünkü tüp tikanikligi probleminiz var..
    önce tüplerinizi actirin daha sonra asilama olun derim..pko probleminide ilaclarla halledebiliorsaniz sorun kalmaz.... yoksa ayni yollardan defalarca yürümek zorunda kalirsiniz...

Tüplerin biri açık olduğundan o yoldan gitmeye çalışıyoruz işte benneyaptımki Zaten geçen ayki iğnem boşa gitti yumurta kapalı taraftan gelince. Ramazanda bol bol dua edelim hepimiz için.

14. 13 Ağustos 2009
  15. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    insallah bu ay acik taraftan yumurta atilir..bazen birkac ay üstüste hep ayni taraftan yumrutlama olabiliomus..insallah böyle bir durumla karsilasmazsin