Tedaviden sonra oluşan kistler

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve enka00 tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : enka00
  1. enka00

enka00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba doktor bey, ben 29 yaşındayım 5 yıllık evliyim 2 senedir tedavi oluyorum. Tüplerimden biri tıkalı 1 aşılama 2 tüp bebek ve birde dondurulmuş embriyo transferim var hepsi negatifle sonuçlandı. Eşimin spermlerine problem yok. Tedaviye biraz ara verdim. bu arada doktorum dhea içerikli bir ilaç verdi 2 aydır onu içiyorum. Bunu içerken sağ yumurtalığımda 37 mm kist oluştu. bu kist tedavinin yan etkisimidir yoksa içtiğim dhea ilacının etkisimidir. Birde tedaviden olumsuz sonuçlar aldım ameliyatla açılıp bakılmasını önerirmisiniz. dktorum kist bitsin bitane daha deneyelim sonra ameliyatla bakarız diyor sizin öneriniz nedir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. 23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : enka00
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar olusan kist dhea tedavisinin yan etkisi degil bu tur kistler olusabilir ve kendiliginden genellikle kaybolurlar merak etmeyin dhea tedavisini neden aldiginizi anlayamadim az mi yumurta veriyorsunuz? Kaliteli ile ilgili bir sorun oldugunuz dusunmedim cunku dondurulmus embryonuzda olmus. Eger bu zaman kadar neden tutmadigiyla ilgili net bir sonuca ulasamadysaniz doktorunuzla ilgili sikinti var gibi geliyor denek oldugunuzu dusunmuyorsunuzdur ameliyet yapmak icin bir seyden supheleniyor olmaniz lazim!! neye bakacaginizi bilemezseniz ne yapacaginizi da genellikle bilemezsiniz ameliyatinizin sekline kadar yaptiracaginiz her adim onemli sizin hikayenize gore en buyuk sikintiniz tupunuzun tikanmasina sebeb olan nedenin bulunup tamamen haledilememesiyle ilgili gibi gozukuyor sevgiler kolay gelsin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.