Tedavilerimizi Anlatalim

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve kirmizisilgi tarafından 11 Ocak 2008 başlatılmıştır.

11 Ocak 2008
    Konu Sahibi : kirmizisilgi
  1. kirmizisilgi

kirmizisilgi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba..
    bu forumda cocuk sahibi olmak isteyenlerin cogu ya da bir kisminin cesitli tedaviler gordugunu ya da bu sureci hizlandirmak icin birseyler yaptiklarini okuyoruz. Bunlar daginik basliklar altinda bulunuyor ya da laf arasinda deginilip geciliyor ve her okudugumda kafamda toparlamaya calisiyorum, birseyleri birlestirmeye calisiyorum.. kisacasi bu sitede faydali bilgiler var ve bu bilgiler sayesinde bende tedaviye baslamaya karar verdim ama kafamda cogu sey hala flu. doktora gitmeden once bilinclenmek istiyorum ve ogrendigimiz seyleri paylasalim istiyorum.
    mesela rahim filmi(hsg) cektirenler, yumurtlama takibi yaptiranlar, sperm testi, kist tedavisi gorenler, rahmi kapali olupta ameliyat olanlar, ilac kullananlar, tup bebekten once dr.lar neler oneriyor, asilama sizce faydali mi...vb. bircok soru ve tedavi var..bu sureclerden gecenler yasadiklarini ve gordukleri tedaviyi biraz anlatirlarsa ve burada karsilikli bilgi alisverisinde bulunursak guzel olur diye dusunuyorum. bende dr.a gidince durumumla alakali bana neler onerdigini anlaticam. birbirimize gercekten yardimci olursak guzel olur...tesekkurler.a.s.
    [/SIZE]

2. 11 Ocak 2008
  3. SEFXIXL

SEFXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam silgi çok haklısın aynı şeylerden bende şikayetçiyim. tek bir başlık altında toplanırsak daha iyi anlaşılır herşey. sanırım daha tedaviye başlamadın başlamak için bitakım şeyleri öğrenmek istiyorsun ben 3 yıldır tedavi görüyorum sorunum pcos önce ilaçlı tedavi rahim filmi vs. bunları yaşadım birkezde aşılama oldum insan yaşayınca herşey basit geliyor herşey uğraşmak çok zor ama işin içine girince bitmek tükenmek bilmeyen süreçler birbirini takip ediyor. beklediğin sonuçlar olmayınca hayal kırıklıkları çok zor ALLAH bütün isteyen anne olmak için sabırsızlanan herkese versin

4. 11 Ocak 2008
  5. kirmizisilgi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle oyle sefil, bende cok caresiz hissediyordum ama kendimi toparlayip mucadeleye ya da sorunu cozmeye yonelik davranmaya karar verdim. zor bir surec tahmin ediyorum, ama bos oturup birsey yapmamaktan iyidir kesinlikle. pcos nedir ?

6. 11 Ocak 2008
  7. SEFXIXL

SEFXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    polikstik over sendromu denen iğrenç basit ama zor bi hastalık birçok kadında olan kimi bunu hiç bilmeden kimi ise böyle benimgibi bebek sahibi olamayınca öğrenilen bir hastalık çoğu kadın pcos olduğunu bile bilmezler, rahatsız edici bir hastalık değil. tedavisi var ama uzun zaman istiyor. mücadele etmemiz gerekir kesinlikle ama önce sabır isteyen bu yolda yalnız yürüme eşin destek olsun benim tek dayanağım eşim, çok önemli yalnız olmadığını bilmek.bişey yapmaya karar verdiysen zaman kaybetme ve hemen anne ol canım inşallah.

8. 11 Ocak 2008
  9. kirmizisilgi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sefil cok tesekkurler, sende ins. en kisa zamanda anne olursun. bende de endometriosis var, daha evliligin tadini cikaramadan bunu ogrendim ve cocuk icin ugrasmaya basladik. esim destek, hatta benden daha rahat. bendeki kist cocuga engel ama su an ne alemde bilmiyorum. tup bebek denemek istiyorum 5 ay daha bekleyip ya da asilama denen seyi ama bu tup bebek kadar etkili mi bilmiyorum. hayirlisi bakalim...

10. 11 Ocak 2008
  11. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar.Biz de 3 yıllık evliyiz ve 2 senedir bebek istiyoruz.eşimin sperm sayısı az.Bir süre ilç kllandı.Ama bir başka dr ilaç kullanmanın iyi olmayacağını ve sabırla beklememiz gerektiğini söyledi.Biz de bekliyoruz bakalım.olmazsa tüp bebek deneyin dedi.Henüz tüp bebek için erken sanırım.Ama daha ne kadar bekleyebilirim bilmiyorum.Hayırlısı ne diyeyeim.

12. 11 Ocak 2008
  13. SEFXIXL

SEFXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ALLAH sabır versin bize. aşılama da şansımız normalden sadece %2 daha yüksek buda çok önemli bişey değil bana sorarsan aşılama maddi ve manevi kayıp ben doktoruma tüp bebek konusunda ısrar edicem tüp bebekte şansım %45 çok fark var arada. aşılama erkekteki kısırlık sorunlarında daha etkiliymiş.

14. 11 Ocak 2008
  15. kirmizisilgi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende artik vakit kaybetmek istemiyorum.tabi once bazi testleri yapmamiz lazim. asilama faydasiz diye duydum. bende cogu kisiye zor gelen tup bebegi denemek istiyorum ama 5 ay daha normal yollarla sansimi denemek istiyorum.
    deniz gecmis olsun..biz henuz sperm testi yapmadik. garip bir soru olacak ama sperm test yapilacak merkezde mi aliniyor yoksa ev ve lab yakinsa goturulebiliyor mu ?

16. 11 Ocak 2008
  17. lovfun

lovfun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ikisi de olabiliyor ama evde yapacaksanız sanırım 1 saat içinde analiz yapılacak yere götürmeniz gerekiyor. En sağlıklısı nerde bakılacaksa orda spermin verilmesi...

18. 12 Ocak 2008
  19. kirmizisilgi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lovfun tesekkurler...evden goturmek tabii ki erkek icin de daha iyi olacaktir ama yani farkeder mi bilmiyorum, hemen vermek var ya da yarim saat sonra falan. zor isler ama yapacak birsey yok.
    Sefil ingilizce kaynaklara biraz baktim polycystic ovarian syndrome icin ve bir yerde tedavide extra omega 3 onerdiklerini gordum. Mesela bendeki kist icinde evening primrose oil kullananlar var amerikada. tabi bitkiseller ne kadar etkili bilmiyorum. ayrica kilo kaybi oneriliyormus,,vb..vb sen cogunu zaten biliyorsundur. ama 3 yil olmadiysa tupbebek denemek sanki mantikli gibi. bana bir dr. hic diger tedavilerle ugrasma eger hemen istiyorsandirekt tup bebek yaptir demisti 6. ayimda.insallah tupe gerek kalmadan hamile kaliriz..
    dr.larda bazen yeterince ilgilenmiyor, bilincli cikmak lazim karsilarina..tedavi goren baska kimseler yok mu bu arada?