tedavim iptal oldu laparoskopi yapılacak

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ada67 tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ada67
  1. ada67

ada67 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaslar dun gıttım anatolyaya bulent hoca muayene ettı sol tarafımda agrım oluyordu sol tüpümde sıvı varmıs ayrıca endometrioma almamız lazım dedı bu sıvı embriolara zarar verır basarılı olamayız dedı 28 nısanda amelıyat olucam umutlar ertelendi.....

2. 14 Nisan 2009
  3. hulya35

hulya35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bence uzulme tam tersi sevin canim.Benimde ilk mikroya baslayacagim zaman bir dr.ayni teshisi koyup laporoskopi yapilacak dedi.Ben unlu 5-6 dr. a daha gorundum hepsi gerek yok dedi.Dr. degistirip yaptirmadim 5 negatif mikrom oldu.Simdi onlarda bir acip bakalim diyorlar.O yuzden bence yaptir.Kaybedilecek zaman varsa kaybediliyor acele etme bence yaptir.Simdi ben de laporoskopi oldum.Simdi 6. mikroya hazirlanyiorum.

4. 14 Nisan 2009
  5. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Adacım geçmiş olsun şimdiden, bu tüplerdeki sıvıyı muayene edip mi anladı? merak ettim ben de gideceğim ya, çok çok geçmiş olsun.. her işte bir hayır vardır bak en azından bir engel ortadan kalakacak.. sonraki deneme ne zaman olacak? laparoskopi ameliyatı nasıl yapılıyor, anestezi ile mi?

6. 14 Nisan 2009
  7. kelebek74

kelebek74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bu laporoskori ve histereskopi hakkında bilgisi olan varsa benide bilgilendirebilirmi.Aralarındaki fark nedir diye

8. 14 Nisan 2009
  9. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ada benim de endometriyomam vardi, az kalsin yumurtaligimi kaybediyordum, acil bir laparoskopik ameliyat oldum. doktorum yumurtaliga zarar vermeden endometriioma'yi temizledi. ameliyattan sonra 6 ay dogal yollarla hamile kalmayi denedim ama olmadi. olmadigi gibi bu kist tekrar etti. tup bebek tedavisine basladigim sirada kist vardi, 11 yumurta alindi ve sadece 2 tane cok kaliteli embriyo oldu, digerleri kist yuzunden kalitesiz oldu o yuzden kullanamadik. cok sukur su an hamileyim.

sana soylemek istedigim ameliyati yapacak doktorun bu konuda cok cok tecrubeli olmasina dikkat et cunku kisti alayim derken yumurtaliga zarar verme ihtimalleri yuksek. benim doktorum sirf bu ihtimal yuzunden 2. kez ameliyat etmedi beni. bir de sunu aklinda tut: endometrioma daha az kaliteli embriyolara neden olabilir ama asla gebelige engel degil. en iyi ornegi benim. senin ihtiyacin olan zaten 1 adet embriyo, eger yasin da gencse (ben 33 yasindayim) kiste ragmen hamile kalmaman icin bir neden yok canim.

iyi sanslar diliyorum sana!

a.s.

10. 14 Nisan 2009
  11. sissem

sissem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    doktorlar banada laparoskopi yap dedi ama bence gerek yok çünkü benim rahim filmim temiz çıktı muayneler iyi çıkıyor ama 3 yıldır bebek olmuyor artık bende laparoskopi ile falan vakit kaybetmek isdemiyorum direk tüp bebek yapacağım inşallah doğrusunu yapıyorumdur

12. 14 Nisan 2009
  13. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sende de kist mi var sissem?

14. 14 Nisan 2009
  15. ada67

ada67 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canlarım sağolun bana moral oldunuz evet daha saglıklı bır sekılde tüp bebek denemek ıcın bu amelıyatı olmam lazım bulent hocaya olan sonsuz guvenım perçınlendı ınanılmaz rahatlatıcı konusmasıyla anlattı herseyı tuplerdekı sıvı embrıyolara zarar verır basarısız oluruz dedı laparoskopımı kendısı yapacak ne yapalım herseyın bır zamanı var bıze yıne beklemek düştü....

16. 14 Nisan 2009
  17. ada67

ada67 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım benim ağrım oluyordu.zaten 2008 hazıranda endometrıozısten laparoskopı yapılmıstı bana agrılarım tanıdıktı o zamankı gıbı söyledım hocaya 3 deneme ıcın geldık ama agrım var dedım hoca muayenede anladı endometrıoma ve tuplerde sıvı var dedı sonrakı denemem mayıs yada hazıranda olacak laparoskopı genel anestezı ıle yapılıyor karından 2 yada 3kucuk delık acıp ordan kanullerle gırıp ıslem yapılıyor yanı acık amelıyat degıl ama 1 hafta agrın oluyor karnın şişiyor agrıyor ben en çokta ıptal olmasına değil aynı agrıları sıkıntıları yaşayacağım icin tedirginım ama bulent hoca gazı üniversıtesınde kendısı yapacak bu açıdanda ıcım cok rahat senın tedavın ne zamandı

18. 15 Nisan 2009
  19. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    benim haziran sonu 2. tedavi, 3 ay ara verdik, ilaçlar da zaten o zaman bitiyor, biter bitmez başlarız demişti Bülent Hoca, bana muayeneye gerek yok, direk 2. tedavide ilaçlara başlayacağız demişti, sadece protokol değişik olduğu için ilaçları nasıl kullanacağımı gidip öğrenmem gerekiyor, ama acaba muayene de olmalı mıyım bilmiyorum..