tedavisi sırasında 1tane bile olsa sigara içen vermı ?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve idil76 tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : idil76
  1. idil76

idil76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tedavisi sırasında 1 tane bile olsa sigara içen vermı ?

2. 13 Ekim 2009
  3. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ıçen hastalarımız var dı canım ama önce ne yapmak istediğine karar ver sigarayı ömrün boyunca içebilirsin ama gebelik şansı o kadar kolay elde edilmiyor

4. 13 Ekim 2009
  5. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Enınde sonunda gebe kalınca bırakacaksın en ıyısı bıran once bırak derım. Ben Lucrın kullanırken ıctım gunde 2-3 tane ama pregona basladıgım an bıraktım yumurta kalıtesını dusurmesın dıye. Bırkerede 1 bardak bıra ıcmıstım okadar. Bence ıcmemeye sımdıden alıstır kendını hamıle kalınca cok zor olur.

6. 14 Ekim 2009
  7. E_D_i_S_H

E_D_i_S_H Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Malesef ben içtim canım.:KK43:llk başta ignelerimi vurulurken bırakırım dedım yapamadım .Transferden sonra bırakırım dedim aşırı sinir ve gerginlik yaptı bırakamadım.Hem vicdan azabı cektim hem içtim.Sonuc ise kimyasal gebelik:KK43:Şimdi 3 haftadan beri düşük yapmaya ugraşıyorum.Tam sebebi sigaradanmı bilmiyorum ama bütün bünyem altüst oldu ve şuan3 ay beklemek zorundayım.Degdimi peki elime ne gecti ?O kadar sıkıntı,ugraş ve zaman boşa gitti.Şimdi senin yerinde olsam hiç içmem canım
    :1no2:

8. 14 Ekim 2009
  9. xbaharr

xbaharr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    ben iğneelerimi yaparken günde 2-3 tane içtim
    yumurtalar toplandı günde 2 tane bile içmemişimdir
    ama transferden sonra hiç ağzıma sürmedim
    ve sonuç çok şükür hamileyim daha 19 günlük bebeğim....
    neolursa olsun içmemeli tedavi sırasında
    düşünsene onca eziyet onca caba bir duman için çöp olabilir
    değermii????
    evladından kıymetli değil ya........

10. 14 Ekim 2009
  11. heja

heja Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    valla çok kötü bir örneğim ama maalesef içtim hemde gündü yedi tane transfer sonrasıda çok içtim hamile olduğumu öğrendiğim gün son sigaramı içtim ve bir daha ağzıma bile sürmedim

12. 14 Ekim 2009
  13. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben dün başladım iğnelerime başka şehire gidip geliyoruz doktor için yol 5 saat falan sürüyor 5-6 tane içtim o da yol stresindedi bugün içmedim içmeyeceğimde zor oluyor tabi ama dayanmak gerekiyor aslında en zor olan yanı iğneler kabızlıkta yapıyor sigara içince biraz rahatlatıyor ama ben yinede içmeyeceğm katı şeyleri pek yemeyip meyve ve sıvı şeyler yemek lazım
    birinci denemem de iğnelerden sonra birkaç tane içmiştim benim eşimde içiyor ama oda azaltmıştı arada onun sigarasından birkaç nefes çektim
    ama yumurtalar toplandıktan sonra nasıl olsa şu anda yumurtalar vücudumda yok diğe 3-4 tane içtim bu da kendini kandırmaca tabi transferden sonra hiç içmedim sonuç negatifti tabi
    ama şimdi içmiycem sizde içmeyin bence hepimiz hamile kalırız inşallah

14. 14 Ekim 2009
  15. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba arkadaşlar.ben sigara kullanmıyorum.belki diyeceksinizki sana söylemesi kolay.Arkadaşlar bana hastanede verilen kağıtta tedaviye başlamadan önce,ilk iğnemi vurulduğum gün,sigara,içki ve cinsel ilişki kesinlikle yasak yazıyordu.ne zamana kadar diye sorduğumdada hamile olduğunuzu öğrenene kadar yasak denildi.içmeyin arkadaşlar o kadar sıkıntı çekiyoruz tedavi süreci hem maddi hem manevi çok zor.birde siz 1 tane sigara için herşeyi bitirirseniz bu dahada acı.rabbim kolaylık versin.

16. 14 Ekim 2009
  17. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar biliyorsunuzdur herhalde tedavide kullanılacak spermler de (spermleri bilmiyordum doktorum söyledi) yumurtalar da 3 ay önceden geliyormuş. yani kaliteli yumurta istiyorsanız 3 ay önceden sigarayı bırakmanız gerekiyor. sigara hem kaliteyi hem tutunmayı engelliyor. yapılan kürlere vitaminlere de hep 3 ay önceden başlamak gerekiyormuş zaten folic acide bile hamile kalmayı planlamadan 3 ay önce içmeye başlayın derler. nedeni bu. çok zor bir bağımlılığı bırakmak ama çok zararlı bir alışkanlık belki bebek vesile olur

18. 14 Ekim 2009
  19. idil76

idil76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler arkadaşlar paylaşımlarınız için. Edish çok geçmiş olsun . Ama ben kimyasal gebeliğe sigaranın sebep olduğunu düşünmüyorum .Kalıtesiz yumurta ve rahime tutunmayı engellediği kesin . x bahar , tebrikler Allah sağlıkla kucağına almayı , analı babalı büyütmeği nasip etsin. heja , tebrikler.Benim durumun seninle aynı şu an günde 7-8 adet içiyorum malesef .içtikçe vicdan azabı çekiyorum çünkü hamile kalabilme ihtimalimi düşürdüğümün ve emeklerimin boşa gidebileceğinin farkındayım ama sigara içmemek çok zor benim için 15 yıldır içiyorum ve inan her akşam bırakıp her sabah başlıyorum . içmediğim zaman da yaşadığım stres çok büyük . ve sonuçta stresde tedavinin en büyük düşmanlarından . Bana biraz embriyoloğum moral verdi açıkçası dediği ' sen ...... boşver stres çok önemli seni bu kadar sıkınıya sokuyorsa 5 taneye kadar iç merak etme ' dedi. içtiğim içinde stresliyim, içmediğim zamanda.Allah benimde yüzümü senin gibi güldürür inşallah eylül08 Malesef sigara yumurta kalıtesini bozduğu gibi rahime tutunmasını da engelliyor.