tedaviye başlamalımıyım sizce

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve xsxeker pembe tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : xsxeker pembe
  1. xsxeker pembe

xsxeker pembe kzımı sen koru rabbim... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bu hafta doktor kontrolüm var doktoruma çok yorulduğumu ve bebek işini hızlandırmak adına tedaviye başlamak istediğimi ssöylemeyi planlıyorum sizce biraz dahamı bekleyeyim yoksa yoksa beklemelimiyim kafam çok karışık durumda napmalıyım kızlar cevaplarınız benim için çok önemli lütfen sadece okuyupta geçmeyin...buarada kistiminde tekrar etme olasılığı varmış yani yeniden amelyat olmaktanda korkuyorum açıkçası

2. 11 Ağustos 2008
  3. minervaduygu

minervaduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar zamandır bebek için uğraşıyordunuz canım:sm_confused:

4. 11 Ağustos 2008
  5. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şekerim canım zor bir durumdasın anlıyorum ama bunun kararını en iyi sen vermelisin bence kendini tam olarak hazır hissettiğinde vakit kaybetme, öncelikle eşinle konuş endişelerini ve beklentilerini paylaş, sonrasında doktorunla görüş ve kafandaki tüm soru işaretlerine cevap iste güzelim. herşeyi kafanda bir düzene soktuğunda en doğru kararı vereceğinden eminim. Dilerim en yakın zamanda bebişine kavuşursun :lepi:

6. 12 Ağustos 2008
  7. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım eğer bebişin uzun zamandır gelmediyse daha fazla beklemenin bi anlamı yok malum her ay her sene yaşımızdan alıyo....bunun 1.si ve istiyosan 2. hamişliği var...yani ilkini bir an önce yaparsan 2 .sinede vakit kalır ...gerçi yaşını bilmiyorum...mesela ben 30 a gelmeden artık yapmak istiyorum zaman aleyhime işliyo o yüzden tedaviye başlamaya karar verdim...13 aydır deniyorum olmuyo ...ilk aşamadan yani aşılama yaptıracam allahın izniyle...sende daha fazla beklemek istemiyosan dr unla görüş ve bir şekilde başla

8. 12 Ağustos 2008
  9. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canlarım benim ne demeliyim bilmiyorum billdiğim tek şey sanırım bir an önce doktorumla konuşmak istediğim ama eşim eşimle konuşamıyorum çekiniyorum üzülecek kırılacak die zaten bende tüp bebeğe başlayalım demiyorumki hemen klomen vb ilaçlarla deneriz belki önce

10. 13 Ağustos 2008
  11. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    seker pembe baska bilgi vermemissin ki nası yanıt yazalım

kac yasındasın ne kadar zamandır ugrasıorsun yada problemin ne neden olmuyor sebepsiz infertilitemi nedir ??

12. 13 Ağustos 2008
  13. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    21 yaşımdayım problem endometriozist kistimin oluşumu ve 1 amelyat geçiremem biran önce olmalı diyo doktorlar ve bende psikolojik olarak bi garibim

14. 13 Ağustos 2008
  15. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yani çikolata kisti denen olay değilmi sekerpembe ?

zaten dr kontrolunde takibinde olman gerekmiyormu bu durumda ?

birarkadasımın a rkadasıda aynı sey vardı. o da birkaç kere ameliyat olmus son gittigi iyi bir dr mus ve ameliyat olmaman daha iyiydi demis almak kistleride yine olayı tetikliyormu neymis tam bilgim yok ama. bu konuda mutlaka guvenebilceğin bir dr takibinde olmalı ve bencede bir an evel hamile kalmaya calısmalısın.

16. 13 Ağustos 2008
  17. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım arkadaşından doktorun tam olarak nasl bi bilgi verdiğini öğrenip brenide bilgilendirirmisin ben bebek için tedawiye başlamak istiyom

18. 13 Ağustos 2008
  19. SUDENAZ222

SUDENAZ222 evli,mutlu,ikiz çocuklu Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle hakkında hayırlısı neyse o olsun....ben 9.ayımda başladım tedaviye (klomen) pişmanım açıkçası....gerçi ben istemedim tedaviyi dr.umun demesiyle başladım..ilk klomen kullandım 2 yumurta oluşmuş..iğne yapıldı ama sonucunda çatlamamışlar ve kist oldu..bide 1 ay doğum kontrol hapı kullandım mecburen...haa adetimde eskisi gibi değil çok az ve çamur gibiydi...2. adetimde aynı geldi....

yani anlıycağın bu tedavi benim doğal dengemi bozdu..hiç yoktan sorun çıkcak diye korkuyorum...sonuçta hepsi hormon ilaçları bunların...bu ayda devam ediyorum...ama tutmazsa bidaha bu tedaviyi istemiycem ..kendi başıma yaparım daha iyi...

benim görüşüm şu...dr.unla konuş bu konuyu tabiki...o daha iyi bilir senin için iyisini...dr. gerek görürse olursun..ama acele etme derim...