Tedaviye başlarken

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dervis tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

31 Ocak 2009
    Konu Sahibi : dervis
  1. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar
    çarşamba günü lucrin iğnelerle tedavime başlıyorum, ama hem korkuyorum hem değişik bir his.. neler hissettiniz tedavinize başlarken? deneyimlerinize ihtiyacım var, Lucrin iğneleri kendin yapabilirsin dedi doktor, ama bundan da korkuyorum, herşeyden korkuyorum işte...daha başlamadan bir umutsuzluk var sanki içimde.. yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum...çok tuhaf bir hismiş, moralimi yüksek tutacağımı düşünüyordum ama birden başlayacağız diyince doktor korktum birdenbire...benneyaptımki

2. 31 Ocak 2009
  3. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    buarada ilk tüp bebek denemem, yumurta toplama ve transfer ankarada olacak ama onun dışındaki işlemleri doktorum burda kendi takip edecek, benim gibi böyle başka şehirde başka doktora takip ettirip de transferi başka yerde olanlar varsa sizlerden de tecrübelerinizi bekliyorum, yardım ve morale çook ihtiyacım var.. ben mi paniğim yoksa herkes mi böyle hissediyor? bilmiyoruum ama korktuğum kesin...

4. 31 Ocak 2009
  5. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    derviş canım hayırlı olsun tedavin inşallah hayırlı sonuç alacaksın ama gerçekten ilk etapta insan panik yapabiliyor fakat çok kolay geçecek göreceksin iğneler varla yok arası insülin iğneleri gibi karından kendin yapacaksın bebeğin için bütün zahmete acıya değer
    ki acımıyor bile ama ne olur umutsuz olma ben ilk transferde olmayacak demiştim dr.um kafanda bitirmişsin tabi olmaz dedive olmadı ama şimdi çok umutluyum ihtimali az da olsa bu sefer karamsar olmayacağım
    sende inatve büyük bir istekle başla ve sonucuda mutlaka hayırlı olacak dua et bizlerde dua ediyoruz hakkımızda hayırlısıkaydirigubbakcemile5

6. 31 Ocak 2009
  7. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim sera, aslında dediğin gibi herşey beyinde bitiyor, ama ne biliyim birden panik yaptım galiba, o kadar ilacı görünce ve birden doktor başlıyoruz diyince.. herşeyin hayırlısı Allahtan.. umarım herşey hayırlısıyla ve olumlu olur..

8. 1 Şubat 2009
  9. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle tedavin hayırlı olsun ve inşallah hayırlısıyla sonuçlansın benimde ilk denemem bende uzun protokolle yani lucrınle başladım aynen senin yaşadıklarını yaşıyordum ben bu evhamla olacağı varsada oldurmam diyordum hele iğnelerden tırsıyordum ama şimdi gerçek tedaviye geçtim bugün 6.günüm şimdi günde 3 iğne oluyorum hatta birinin ucuda kalın yani fakat bismillah diyip başladınmı inan Allah bi metanetini veriyor kendini güçlü hissediyorsun tabii kendinide olumlu yönlendirmen şart nasıl olsa olumsuz olunca sonunda üzülmeyecekmiyiz bari tedavi aşamasında bebişlerimizin bizde olacağı mutluluğuyla geçirelim dimi:KK66:

en zayıf insanın göbeğinde bile yağ vardır verilen iğnelerde insilün iğneleri gibi varla yok gibi bişey bende ilkinde yok yapamayacağım diye çok tereddüt ettim elimde kalıverdi iğne ama gözümü kararttım yapacam dedim ve sonradan şaşırdım o an peşpeşe 10 tane daha hiç abartısız sokacak metaneti buldum kendimde yağlı ya göbekler inan hiç acımıyor bak yap göreceksin:)))

tedaviye geçtiğindede yumurtalarım oluşuyor diye heyecan kaplayacak yüreğini az kaldı toplamaya az kaldı transfere diye heyecanla geçireceksin bekleme aşamasında stres yapabiliriz belki ama inan tedavi süresinde heyecan dorukta oluyor 2 günde 1 çağırılıyorsun haber alıyorsun falann yani gör bak panik kalmıyor yerini heyecana sabırsızlığa bırakıyor

umarım destek olabilmişimdir sana yaşadıklarımı aynen naklettimki sende yaşayınca hak veresin diye:))) hadi hayırlısı arkadaşım stres yok vuslata az kaldı devam:KK66:

10. 1 Şubat 2009
  11. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    turser cok teşekkür ederim desteğine, bakalım çarsamba iğnelerle başlayacağım, ilk iğneyi kendin mi yaptın buarada? yani o an sanki cesaret edemezmişim gibi geliyor da bana şimdiden, o yüzden sorıyorum... bir de sonra ki iğneler dediğin ucu kalın dediklerin gonal-f ler mi, onları da mı kendimiz yapacağız? ooof offf iğnelerle aram çok iyi değildir de:)

buarada doktor bana uzun mu kısa protokol mü birşey demedi, bu bizimki yani adetin 18. günü başlanan uzun protokol mü? ama hemen bitecek gibi gözüküyor:) ayyy valla heyecan oldum iyice..ne çok sorum varmış ama o an doktora soramadım nutkum tutuldu sanki.. sizlerin yardımlarınızı bekliyorum artık.. sorularımla seni bunalttım ama ilk tecrübe olunca böyle oluyor herhalde... sen bekleme aşamasında mısın?

12. 1 Şubat 2009
  13. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    pardon ilk denemem ve 6. günüm yazmışsın ama ben panik ve heyecandan kaçırmışım o bölümü, hepimiz için hayırlısı olsun, inşallah sen mutlu haberi aldığında ben de bekleme aşamasında olacağım..

Son düzenleme: 1 Şubat 2009
  14. 2 Şubat 2009
  15. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım heyecanını anlayabiliyrum ama stresten kendini uzak tutmalı ve rahatlamalısın biraz evet iğnenin ilkinide ben yaptım iğne konusunda inan aynı senin gibiydim kendim yapamam imkansız falan diye düşünüyordum heleki göbeğe:))) ama burda çok okudum hiç acımıyor diyen çoğunluktaydı ve buna deneyerek karar vermek mantıklı geldi ve önceki mesajımdada yazdığım gibi ilkini vurduktan sonra ard arda 10 tane daha vuracak cesareti gördüm kendimde çünkü gerçektende göbek hassas ama acımıyor:))) ucu kalın dediğim menopur diye bir iğne doktor gerekirse veriyor yani hastanın tedavi gidişatına bağlı onun ucu biraz kalın oluyor ama onu göbekten şart değil kalçadanda vurdurabiliyorsun ben dışarı çıkmamak stres yapmamak için kalın olmasına rağmen göbekten vurmayı tercih ettim ve alıştımda yani demem oki o kadar korkarken şimdi kalçadan da vurdurma şandsım varken ben göbekten yapıyorum hiçççç korkma canım gör bak haklıymış turser diyeceksin heleki alıştıktan sonra dahada kolay gelecek

yalnız bazen göbekte bile olsa kılcal damarlar vardır iğne onlara denk geldiğinde kanama söz konusu olabiliyormuş sakın korkma uyarmak amacıyla dedim olanda var olmayanda ben mesela hiç yaşamadım günde 3 iğne oluyorum ama 1 tane bile morluğum olmadı ben uyarmak istedimki telaş yapıp korkmayasın

dilerim hepimiz pozitif sonuç alırız canım

16. 2 Şubat 2009
  17. canbebek

canbebek canım oğullarım......... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    turser beni bile rahatlattın sağol. bende 10 gün sonra başlayacağım ve benim üçüncü denemem olmasına rağmen hep gerginim. ben iğnelerini koldan yapmıştım. daha doğrusu anneme yaptırmıştım. dervis sende kendin yapamazsan eşine falan yaptırabilirsin.ama bende bu sefer göbekten ve kendim yapmay düşünüyorum. inan heyecan gerginlik mutluluk karamsarlık bütün duygularım birbirine karıştı

18. 2 Şubat 2009
  19. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Sağolun arkadaşlar... turser valla beni cesaretlendirdin, şu an yapabilecek gibi hissediyorum, yaparım yaparım diye telkin ediyorum kendimi kulağın çınlıyodur belki:) çarşamba akşamı başlayacağım, özellikle akşam olsun ki eşim de yanımda olsun diye.. oooff inşallah hepimiz olumlu sonuçlarla burda birbirimize güzel haberler veririz... iyi ki varsınız.. sevgiler..