Tefal Actifry Kullanan Var mı?

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve SAPHIRA tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

12 Eylül 2009
    Konu Sahibi : SAPHIRA
  1. SAPHIRA

SAPHIRA Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Selam a.s.
    Yeni Tefal Actifry aldım,henüz elime ulaşmadı,büyük bir hevesle bekliyorum.Ancak bir arkadaşımdan yiyecekleri çok uuzn sürede pişirdiğini ve bu yüzden elektrik sarfiyatının fazla olduğunu duydum.kullananlar deneyimlerinizi paylaşırsamız çok sevinirim
    sevgiler a.s.
  2. 21 Eylül 2009
  3. cottonlady

cottonlady in love since 2007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    saphira'ya katılıyorum. bu ürünü kullanan arkadaşlar lütfen baseder misin patatesler kuru ya da sert olmuyor mu hiç? lezzetinde nasıl bi fark var? oldukça pahalı bi ürün olduğu için satın almadan önce iyice öğrenmek istiyorum a.s.
  4. 22 Eylül 2009
  5. SAPHIRA

SAPHIRA Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    34 kez görüntülenmesine rağmen cevap yazan olmamış,koskoca kk da tek kullanan benim galiba.patateslerle ilgili yazıyorum canım şahane oluyorr :)) doonmuş patates te kızartabiliyorsun,ona hiç yağ koymadan 15 dk da pişiriyorsun.kendi hazırladığın 1 kg patatesi kensi kaşığıyla 1 kaşık yağla 40-45 dk da pişiriyor.yalnız yağ kızdırmak,bol yağ kullanmak,başında beklemek,karıştırmak gibi dertlerin olmuyor.sadece içine koyuyorsun ve zamanlama düğmesinden dk yı ayarlayıp açma düğmesine basıyorsun.zaman bitince ötüyor.açma kapamam düğmesinden kapatıyorsun.köfte pişrdim çok güzel oldu.çeşitli yemekler,tatlılar,etler,sebzeler ve meyveler pişirebiliyorsun,tarif kitabıda var içinde.çoğu yiyecek 10-15 dk da pişiyor sadece patates( ama 1 kg ) 40-45 dk da pişiyor.
    süresini ayarlayıp istediğin zaman pişirmeye otomatik olarak geçmesini sağlayabiliyorsun.henüz bu özelliğini denemedim ama kitapçığında yazıyor
    başka merak ettiğin bişey varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim
  6. 25 Eylül 2009
  7. rehberiniz

rehberiniz Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    bende almak istiyorum bunu kullanışlı diyorsunuz aslında almak lazım eşim patates kızartmasını çok sever sağol canım paylaşımın için
  8. 21 Ekim 2009
  9. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende almak istiyorum o zaman tavsiye edeiyorsunuz süper

balık kızarttınız mı hiç bir arkadaşım balık süper ouyor dedi
    birde temizliği nasıl zor mu
  10. 22 Ekim 2009
  11. cottonlady

cottonlady in love since 2007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu üründen bolca satılmadan bize de pek bilgi düşmeyecek galiba kaydirigubbakcemile3 onca zamandır kimse alıp kullanmamış mı yani :umursamaz:
  12. 22 Ekim 2009
  13. Bige_

Bige_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Evde kızartma yapmaktan nefter edıyorum ve ızınde vermıyorum :) tavuk köfte ve patates kızartması en çok yaptıklarım...Sırf bu yuzden actı fry aldım çok memnunum.Zaten tefalın ürünlerınden kuşkunuz olmasın...
  14. 22 Ekim 2009
  15. mors

mors cantanem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde merak ettigim bir urun.cok yagda pistigi icin herzaman yapmam 1kasik yag olmasi cok cazip geliyor..
  16. 22 Ekim 2009
  17. cambazz

cambazz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende alalı 5 ay oldu,ve sürekli kullanıyorum.patlıcan harici hertürlü sebzeyi çok kolay pişiriyor,evet ocaktakine göre pişme süresi daha uzun mesela 1 kilo patatesi 30 dkda çıtır çıtır yapıyor.biberler,havuçlar daha kısa sürüyor.fiyatı pahalı ama,ocakta yaptığımız kızartmaya onca yağ koyduğumuzu,birde kızartmadan sonra ocağın temizlenme süresini ve o işkenceyi düşünürsek aldığı parayı hakediyor bencezemuszemus hertürlü parçası makineye kolaylıkla giriyor.ben çok memnumun,mutfağımda olmazsa olmaz 2 ürünüm zaten biri clipso,diğeri actifryopuyorumnanaktan
  18. 23 Ekim 2009
  19. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    clipso benimde vazgeçilmezim sevgili cambazzzz önceden normal düdüklüm vardı mayıs ayı gibi aldım pilav dışında herşeyi düdükü tencerede pişiriyorum çok memnunum ilk fırsatta da aktifry almayı düşünüyorum çok tşk ler