Tefal Clipso Düdüklü Tencere Hk.

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ARKADAXSXXSXXSX tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : ARKADAXSXXSXXSX
  1. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    :uhm:arkadaşlar düdklü tencere daha önce kullandım ama bunun nasıl kullanılacağını pek anlamadım normal düdüklü tencerede piştği sürede mi pişiyor bana yardım edermisiniz
  2. 4 Mart 2009
  3. zeynep_67

zeynep_67 Tosbam büyüyor.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    normal düdüklü tencereye göre çok daha kısa sürelerde pişiriyor.Mesela mercimek çorbası 4 dk,taze fasülye gibi sebzeler 5 dk,kabak gibi daha çabuk pişenler 3-4 dk gibi..nohut fasülye et 15 dk pişer canım..clipso harika bişey...
  4. 4 Mart 2009
  5. azel_beliz

azel_beliz zümrüt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    diğer düdüklülere göre daha kısa sürede pişiyor...tencerenin yanında kitabı yokmuydu pişirme süreleri ile ilgili..yeni almışsınız sanırım,yeni ürünlerde oluyor da o yüzden sordum..isterseniz buradan ya da özelden yazabilirim pişirme sürelerini..benim ki tefal klipso yeşil kapaklı olandan...
  6. 21 Mart 2009
  7. 123m

123m Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    imdat arkadaşlar bende karacanın yeni çıkan düdüklüsünü clipsolusunu aldım ama kullanamıyorum.3 ayar düğmesi var 1 de buhar boşaltma var 2 ve 3 var. sebze pişirirken yada et tavuk yaparken 2 mi 3 mi seçecem peki.geçen bezelye yapayım dedim buhar açık konumda yüksek ateşte kaynamasını bekledim kaynadıktan sonra ateşi kısıp 2 konumuna getirdim 20 dakka pişirdim ama bezelyeler tam pişmemişti.kılavuzda bezelye için 20 dakka yazıyordu.sanırım suyunuda çok katmışım üstüne tadsız tuzsuz oldu.ne olur yardım edin nasıl yapacam sebzeleri düdüklüde, ayrıca ne kadar su katıyorsunuz sebzelere.1 kilo bezelyeye ne kadar su katılıyor peki.ben çok acemiyim yemek yapmakta lütfen yardım edinnnnnnnnnnnnnnnn.yemek sürelerini ve su miktarlarını yazarmısınız
  8. 24 Mart 2009
  9. brreze

brreze Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Annem düdüklü tencereyle ne zaman yemek pişirse korkudan mutfağa giremezdim o çıkardığı sese dayanamazdım.
    Kendime tefal clipso aldım yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Çok pratik tek elle kapa ve aç çok kullanışlı, saatinide kurunca kaynama ve piştiğini haber veriyor. Yemeklerimi kısa sürede pişiriyorum. Asla patlama riski yok. En büyük yardımcım diyebilirim : )
  10. 3 Nisan 2009
  11. baharat78

baharat78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben de 1 yıldır tefalin clipso tenceresini kullanıyorum.ama dediğiniz kadar hızlı pişirmiyor.yine de çok memnunum.sevgili 123m, tencerenin kapağındaki ayar düğmesinde sebze veya et resmi ve buhar işareti olmalı.onlara bakıp karar verebilirsin ayrıca su miktarı da 1 su bardağı kadar yeterli olur sanıyorum
  12. 3 Nisan 2009
  13. angel_baby

angel_baby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Valla bende aldım ama hiç kullanmadım daha oldum olası korkarım düdüklü tencereden kaydirigubbakcemile3 kullanımı kolaymı$ deniycem bende süprizzzzz
  14. 3 Nisan 2009
  15. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende son bir yıldır tefal clipso kullanıyorum
    mutfaktaki kurtarıcım diyebilirim
    tabii bazen fasulye yada nohut vb iyi çıkmayınca pişmesi zaman alıyor ama çorba yaparken, sebze haşlarken çok pratik, bende çok memnunum
  16. 3 Nisan 2009
  17. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben ilk defa dün kullandım tensereyi mercimek corbası için 10 dk gayet güzel pişti korktuğum kadar değiilmiş
  18. 3 Nisan 2009
  19. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende tefal cilipso kullanıyorum.
    ama bir arkadaş mercimek 4 dakikada,kuru fasülye 15 dakikada pişiyor demiş.
    bu mümkün değil arkadaşım.mercimek iyi pişmezse çiğ kokor.mercimeğin püf noktası çok iyi pişmesidir.
    ben mercimeği 30 dak.pişiriyorum iyi pişmesi açısından.kurufasülye,nohut ise 35 dak.