Tehdit ediliyorum lütfen acil yardım edin *AVUKAT ARKADAŞLAR YARDIM EDİN*

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve nina_nina tarafından 7 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : nina_nina
  1. nina_nina

nina_nina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar
    eski erkek arkadaşım tarafından sürekli tehdit ediliyorum ve karşılığında birşeyleri yapmak zorunda bırakılıyorum yapmadığım durumda ise hakaret ve küfür ediyor. telefonla sürekli evimi ve iş yerimi arayarak rahatsız ediyor. telefonlara çıkmıyorum ancak iş yerinde telefonu açmaya mecburum onun olduğunu anladığımda konuşmadan kapatıyorum ama ne evde nede iş yerinde hiç huzurum kalmadı. ayrı şehirlerde olduğumuzdan yüzyüze gelme durumumuz yok allahtan.onun yüzünden defalarca uyarıldım. cep telefonumu açmadığımda mesajlarla beni taciz ediyor. hakkında dava açma istiyorum ama maddi durumum onu kaldırırmı bilmiyorum. önceden gönderdiği mesajların neredeyse hepsini bir deftere tarihi ve saatiyle not etmiştim yaklaşık 500 adet mesajı o defterde yazılı dava açmam durumunda bu defteri delil olarak kullanabilirmiyim. Ayrıca fecabookun sohbet bölümünde bana yazdığı tehdit içerikli mesajlarda var. dava açtığımda alacağı cezası ne olur yada ceza alır mı?
    bu psikopattan kurtulmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum evimin iş yerimin adresini telefonunu hepsini bilyor. lütfen bana yardım edin. kafayı yemek üzereyim ya kendime yada ona birşey yapacağım çok çaresizim.

LÜTFEN ARKADAŞLAR BANA BİR AKIL VERİN BEN NE YAPMALIYIM POLİSEMİ GİDEYİM SAVCILIĞA MI GİDEYİM BEN NE YAPAYIM...

2. 7 Temmuz 2008
  3. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    git başlat .
    ver dilekçeni.
    çekilmez böyle ya nereye kadar.
    umarım bilgili bi arkadaş okur başlığını da anlatır sana.
    Allah kolaylık versin canım ne diim valla

4. 7 Temmuz 2008
  5. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım, telefonunuza gelen ve defterine kaydettiğiniz mesajlar halen telefonunuzda kayıtlı değilse, defterde yazılı olanlar hiçbir anlam ifade etmez..
    Şayet telefonunuzda halen arama kayıtları, tehdit mesajları vs. varsa sakın silmeyin...
    Facebook'taki tehdit mesajları da IP adresinden, profil bilgilerinden vs. tespit edilebilir.
    Öncelikle Savcılığa başvuruda bulunmanız, şikayetçi olmanız gerekir..
    Telefonlarınızın dinlemeye alınmasını isteyin..

6. 7 Temmuz 2008
  7. delikizinturkusuyum

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Şikayetiniz üzerine, tehdit iddianız ispatlanırsa dava sonunda alacağı ceza 6 aya kadar hapis cezası veya adli para cezasıdır.
    Hakaret ve küfürde ise; 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası veya adli para cezasına hükmedilebilir.

8. 7 Temmuz 2008
  9. SorunluyumSorunlu

SorunluyumSorunlu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Deftere yazdığın msjlar delil olmaz gerçekten.Ama telefonun dökümünü istersen mahkeme kararıyla onu alabiliyorlar.Blöf yap mahkemeye başvurdum diye diycem ama söylediğinde işi iyice büyütürmü bilemiycem.Ne tuhaf insanlar var ya.Bitmişse bitmiştir bu derece taciz edici davranışlarda ne demek.Ayrıca şunu da sormak istiyorum.Seni rahatsız ediyor anladım da istediğini yaptırcak kadar ne gebeliğin var ki ona?

10. 7 Temmuz 2008
  11. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    valla benim aklıma şayet varsa bi avukat arkadaşınla gorusup goz dagi vermen geldi
    şöyle ki;
    proseduru bilmiyosa -ki muhtemelen bilmiyor- avukat arkadaşin iş yerine gitsin
    işte avukat oldugunu gösterir belgeleri gösterip, senin kendisine vekalet verdigini ve tacizlerin devami halinde hakkında suc duyurusunda bulunulacagini ve 6 yıla kadar hapis istemiyle dava acilacağini söylesin.
    bunun yasal olarak bir mahsuru var mi bilemem ama başima böle bişi gelse bu şekilde hareket eder göz dagi verirdim.
    işe yaramadigi noktada direk savcılıga suc duyurusunda bulunurdum.

12. 7 Temmuz 2008
  13. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    benimde en yakın arkadsımın basında boIe bı dert vardı maIesef
    arkadsım ıIk once aiIesiyIe payIastı annesi aradı cocugu duzgun duzgun konustu
    bak senınIe guzeI bi skIde insan gibi konustum eger bundan anIamıyosan mahkemede aIrsın boyunun oIcusunu faIan dedı
    o gun bugundur cocuk bir daha rahatsız etmedi
    sizede iIk once aiIesnizIe konusup cozmenizi tavsiye ederim baktınız oImadı daha sonra hukuksaI isIemIere basvurursunuz

14. 7 Temmuz 2008
  15. b14081976

b14081976 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim başımada geldi canım ki ben bu kişiyle çıkmadım bile...
    İş çığırından çıkmaya başlamıştı telefonu benimle birlikte çalışanlardan biri vermiş ama kim olduğunu bulamadım.
    Dicemm mesajları silmemiştim ama hattı kapattım .İş yerinde herkes biliyordu zaten hatta beni birkaç kesz yol ortasında tartakladı.Ama şahit olmadan hiçbirşeye yaramıyor malesef.
    En son olayda sevgililer gününde gönderdiği çiçeği almadığım için iş yerini bastı .Şefim müdürüm birkaç çalışan adamı zorla çıkardılar yaaa..Ahhhh ne günlerdi.Sonra ben savcılığa gittim hattımı verdim onlar dökümleri alıyorlar zaten.Sonra kişileri şahit olarak yazdırdım mahkeme gibi bişi oldu onu suçlu bulmuşlar açıkçası sonuçtan haberim yok kurcalamaya korkuyorum yine hortlar diye çoookkk zor canım hele türk ceza kanunuyla ancak ölecen ki senin şuçsuz olduğunu anlasınlar.Sende geçirmeden yasal işlem başlat.Polise bile gitsen onlar seni gitmen gereken yerler hakkında bilgilendirir.Geçmiş olsun

16. 7 Temmuz 2008
  17. delikizinturkusuyum

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Gurbikim böyle bir hareket, avukat arkadaş için çok sıkıntı yaratır, hakkında disiplin soruşturması açılır..
    Bence direk gidip Savcılığa şikayet etmeli..
    Çünkü tehdit, takibi şikayete bağlı bir suçtur..
    İlerde dilerse şikayetini geri alma hakkı da var...

18. 7 Temmuz 2008
  19. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    savcılığa suç duyurusunda bulunmanız gerekiyor.

önce kendisi aradığında söyleyin...eğer dinlemezse hemen suç duyurusunda bulunun..korkulacak birşey yok..