Tek Anne Sütüylemi Besliyorsunuz ?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Green tarafından 22 Şubat 2008 başlatılmıştır.

22 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Green
  1. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar benim sütüm yetmiyor ve artık mama vermeye başladım bu durum beni çok üzüyor ama yapacak bişi yok çünkü oğlumun karnı doyuyor ve rahatlıkla uyuyor uyku düzenimiz çok iyi artık gaz problemimiz yok lkullandığım ilaç çok iyi geldi gece 12 de yatarsa sabah 4 veya 6 gibi kalkıyor emzirdikten sonra eğer doymamışsa 90 mgr mama yapıyorum ve 10'a kadar uyanık oluyor ve tekrar uyutuyorum bir saat kadar uyuyor sonra banyo yapıyor ve emdikten sonra tekrar uyuyor.

Süt konusuna gelince sanırım sütüm sulu ve doyurmuyor hep aranıyor eğer uzun süre uyursa sütüm doluyor ve uyandığında emerse doyuyor bizaman sonra tekrar süt istiyor. inanın mama verdiğim için okadar kötü hissediyorum ki kendimi sütüm doyurmadığı için bense okadar sıvı tüketen birim benim sormak istediğim sizlerde arada bir mama veriyormusunuz.

2. 22 Şubat 2008
  3. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım neden kendini üzüyorsun doymuyorsa mecburen mama vermek durumundasın yapacak birşey yok ben şimdilik sadece anne sütü veriyorum tabi ileride durum neyi gösterir bilmiyorum gaz için hangi ilacı kullanıyorsun canım?

4. 22 Şubat 2008
  5. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Herkes öyle söylüyor ama elimde değil işte kendimi sanki beceriksizmiş gibi hissediyorum sonra düşününce oğlumun karnı doyuyor mama verince ağlamıyor ve uyuyor diyorum bu biraz teselli ediyor beni.

İlacın adı Neo Baby Gripe Mixture. 15 ytl inan bana benim oğluma çok iyi geldi inşallah böyle devam eder.

6. 22 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım bende aynı dertten muzdaribim dedeiğin gibi sürekli emmek istiyor ve sütüm yetmiyor bende veriyorum 3 saat uyursa süt doluyor ozaman karnı doyuyor ama uyanıksa yetmiyor SMA veriyorum ben sen hangisini veriyorsun üzme kendini napalım sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil ya hiç olmasaydı diye teselli ediyorum ben kendimi allaha şükür azda olsa var

8. 22 Şubat 2008
  9. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canım yinede hiç olmamasından iyidir ben hero baby veriyorum.

10. 23 Şubat 2008
  11. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Reflex sakın sıkma canını, isteyerek yapmıyorsun ya. Bak sana birşey anlatayım; benim burada bir komşum (arkadaşım) var. İki çocuğu var, kızı 3 yaşında ve doğumundan itibaren ben hep yanlarındaydım, ilk dönemde çokta yardımcı oldum ona. Anneside vardı, o zamanlarda çocuğum olmadığı için neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamıyordum fakat şimdilerde daha farkındayım. Bu komşum sürekli çocuklarına iyi baktığını, yok etle beslerim, en iyisini alırım, en iyi doktora götürürüm, yemem yediririm diye anlatır durur. Fakat kızına hamileyken ne içtiği siğarayı 1 dal bile azalttı ne de doğduğunda 1 aydan sonra emzirdi. Bahaneside ben emzirirken sıkılıyorum. Sütü olmadığından, yetmediğinden falan değil, resmen zor geldiği için. Ama senin ki öyle değil, onun için sıkma kendini.

Belki yazmışımdır benim sütümde azalır gibi oldu 2 hafta evvel, herhalde 6 ay idare etmeyecek diyordum. Kızımı 3 saatte bir falan emziriyordum sütüm biriksin diye. Bizim ki huysuzlaşınca ben zırt-pırt (ama 1 saat aralıkla)süt olsada olmasada memeyi vermeye başladım. Gerçekten emdikçe süt artıyor, göğüs pedi kullanmama gerek yok diyordum, maşallah 3 gündür bakıyorum sütle birazda olsa ıslanmış oluyorlar. Kızım uyanınca alıyorum kucağıma uzun uzun bir memeyi emiyor, sonra doymadığını düşünürsem diğerinide emiyor. 1-1.5 saat sonra son emzirdiğim memeyi tekrar veriyorum istersen böylede bir dene. Olmazsa da üzülme sakın, sütüm olur diye düşün yetmeyecek diye değil.

12. 24 Şubat 2008
  13. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    reflexcim üzülme canım benimde sütüm öyle aman aman çok değil akşamları iyice azalıyo bende 50 ml mama hazırlayıp veriyorum kızıma mama vermeye başladığımdan beri gece uykusu düzene girmeye başladı demekki yavrum açlıktan uyumuyomuş geceleri zırtpırt uyanıp duruyodu şimdi 1 de uyusa 6 da uyanıyo..sadece gece veriyorum ben ..hiç üzülmene gerek yok sonuçta bizim elimizde olan bişey değilki bu canım bizde isteriz dolu dolu sütümüz olsun emzirelim ama olmayınca da olmuyo işte istediğin kadar sıvı tüket genede çoğalmıyo..ben arı sütü içiyorum sabah öğlen akşam aç karnına işe yarıyo sütü çoğaltıyo sende bir dene istersen canımm..

14. 24 Şubat 2008
  15. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dün bizim ufaklık çok emdi 1 saat aralıklarla hep 1 saat uzunluğunda emdi sonunda kuruttu resmen göğüslerim ufacık kaldı akşama en sonunda mama yaptım ama yine aranıyor doymadı napcm ben bu sabahta mama verdim sütüm biraz yerine gelsin diye 1 saaat idare etti yine mama şimdi hem aranıyor hem ağlıyıor ne yspcam yaa obez olacak

16. 24 Şubat 2008
  17. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biraz önce verdim memeyi ağzına alır almaz uyudu benimle oyun oynuyor ya beşiğe koyuncada uyanıyor derdi ne anlamadım

18. 24 Şubat 2008
  19. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    galiba sorunumuz wc ve gaz :KK43: