Tek bir gece deliksiz uyumak istiyorum..

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve sekosum tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sekosum
  1. sekosum

sekosum sekoşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlarrr kızım geceleri hala uyumuyorrr:1no2:akşam uyuduktan sonra yatağına koyuyorum 2 saat sonra uyanıyor ve yanımıza gelmek istiyor.dolu dolu 22 aylık oldu.neden yatağında yatmak iastemiyor anlamıyorum:sm_confused:bende o yanımızda diye rahat edemiyorum ve uyuyamıyorummmirmirmirmir.saat sabahın 6 sı ve hala ayaktayımm.sabaha karşı dalıyor bende o zaman uyuyorum sabah 11 de uyanıyoruz.:teselli:bu seferde gece geç yatıyor.yatana kadar da dönüp duruyo:KK46:.eşimde ben dönünce uyuyup kalıyo.sonrada kızı erken uyutmuyosun diye söyleniyobilmiyorumkismile.ne yapıcam onu kendi yatağında deliksiz uyumaya nasıl alıştırıcam bilmiyorum kızlarrr:umursamaz:

2. 23 Ocak 2010
  3. Akitra

Akitra kelebekk εїз Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    tüh yaaa üzüldüm bu bebişlerde okdr süt içiyor neden uykuları gelmiyor anlamadım
    gündüz uyumaması lazım ozaman gece uyuması için pekte bilgim yok ama :ecrin_bebek:

4. 26 Ocak 2010
  5. sadengk

sadengk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Anlaşılan siz de benim gibi yanınızda yatırmaya alıştırmışsın :KK43: Ben de şuan yatağında yatması için çabalıyorum ama nafile kazanan hep o oluyor.Ben de sabah her tarafı tutulmuş yorgun şekilde uyanıyorum.Malesef çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanıyım ama öğrendiklerimi uygulamakta çoğu zaman zorlanıyorum bu durumda olduğu gibi...

6. 28 Ocak 2010
  7. fbozkurt

fbozkurt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aslında çok küçükte değil, gündüz erken kalkıyosa öğlen uyutuyorsan o saati çok aza indir biraz yorulsun akşama doğruda banyo yaptır sonra yatır bakalım işe yarayacakmı, ve böyle bir kaç gün devam ve aynı saatte olmasınada dikkat et. eminim bunları biliyosundur ama eşinden mutlaka destek iste kesinlikle beraber üstesinden gelirsiniz.

8. 1 Şubat 2010
  9. sekosum

sekosum sekoşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bunları deniyorum çok yorgun bişekilde uyuyuor saat 2 oldumu odasından anne diye ağlamaya başlıyorrr:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:eşimde her bakımdan bana destektir sağolsun gündüzleri bakar ilgilenir beraber gidip gezerle ama söz konusu uyku olunca dayanamıyomirmirmirmirmirmirmirmir....belki ilerde düzelirrrbilmiyorumkismile:1shok:

10. 1 Şubat 2010
  11. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Sabah 11 de kalkan bebeği akşam erken yatıramazsınız. Öncelikle sabah en geç 9 da kalkmasını sağlayın. Öğlen 1 saat uyutun ama mutlaka uyutun. Akşam en geç 11 de yatırın. Yanınıza gelmek isterse konuşun onunla. Artık büyüdüğünü ve herkesin kendine ait bir yatağı olduğunu falan anlatın.
    Sürekli oyunlarınız içinde falan dile getirin konuyu.
    Birde uyku harici yatağına koymayın.
    Her akşam uyku öncesi rutininiz olsun. Aynı saatte aynı şeyleri yapın. Mesela dişler fırçalasınsın. Pijamalr giyilsin, bez değiştirilsin. Birlikte sütünü ısıtın masal anlatın ve yatağına koyun. HEr akşam bunu yapın ama her akşam aksatmadan ve aynı sırayla.
    Bunlar yapılmaya başlandığında uyku saati geldiğini anlayacak ve vücut uyku sinyalleri vermeye başlayacak.
    Gece uyandığında konuşmayın. Işıkları açmayın. Odasından çıkarmayın. Eğer çok ağlıyorsa sakinleşmesi için kısa süreli kucağınıza alın başka bir odaya geçin ve yine odasına dönün.

kolaylıklar dilerim.

12. 1 Şubat 2010
  13. peda

peda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim 9 yaşındaki kızım hala bizim yanımızda yatmak istiyo cicili bicili oda yaptık mobilyalarını kendi seçti genede odasında uyumuyor ki sizin bebiş 22 aylıkmış biraz işiniz zor ama müdahale zamanı gelmiş sonra kalıcı hale geliyor

14. 1 Şubat 2010
  15. silik

silik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam benimde 15 aylık oglum var ve yanımızda yatıyo zaten uyku nedir bilmiyo

16. 1 Şubat 2010
  17. silik

silik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sizin bebklerde uyku sorunu ve tadii yeme sorunu varmi

18. 2 Şubat 2010
  19. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim 22 aylık bayada büyümüş ama galibayaninda yatırmaya aliştirmiş olmalisin..odada tek başına kalinca korkuyor seninle olmak istiyor..bunu düzene girdirmek senin için biraz zahmetli ve zor olabilir canim..gerçi bizdede demesi kolay ama sen istikrarli tutumunu onu incitmeden sürdürebilirsen buda o düzene elbet alişacaktik..ilerde kalici hale gelmesini istemiyorsan bunu yapmalisin canim ki sen rahat erebilesin..ben hiç yanimda yatırmadim bebegimi zaten alışık olmadigiiçinde kendi yatmaz o hep yatagini arar..ama hala arada uyku sorunu bizdede oluyor canim...