Tek çizgiyi İKİ çizgi gören ben yoruldum artık ..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve psikolo tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : psikolo
  1. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, Ben aranıza yeni katıldım. Aslında bakarsanız üç senedir aranızdayım ama yazmaya cesaret edemedim .. Benimde sizlere benzeyen hikayelerim var ilk önce evlillik sonra bebek isteği ardından gelen bebekler ve hemen ardından gidenlerle dolu bir hayat işte. Evliliğimin yedinci ayında istedim bebeğimizin olmasını eşimde bende hazırdık kimsenin baskısı yoktu sadece ikimiz istedik ve sandıkki biz istedik diye meleğim bize hemen gelecek, gerçi bekletmedi bizi istediğimizin 2. ayı yaptığım üç kuruşluk testle bizi havalara uçurdu.. Nasıl anlatılır tarifi yok bu duygunun, hiç sevmediğiniz ömrüm boyunca ağzıma koymadığım ölsem yemem dediğim bir yemeğin bile o küçücük canlıya faydası var dediler diye yediğimi bilirim ben, işte böyle tarif edilir bence annelik. Ya sonrası bir gece hafif kanama bende herkes gibi yerleşiyor bu melek yerine dedim ama içim rahat etmedi gittim doktora hiç birşeyi yok dedi 5+2 gün maşallah meleğime dedik ve evimize geldik, ama meleğim gitmeye kararlıymış, o gece kanamam ve sancılarım devam etti ve sabaha karşı hissettim içimin boşaldığını ve acı son .. buz gibi hastane koridorlarında bir kez daha bakalım belki gitmemiştir dediler bakın dedim belkii mucizedir.. ne yazikki değil gitmiş hiç düşünmemiş onu bekleyenleri kızdım hem meleğime hem kendime .. üzülme dediler ne mümkün üzülmemek başa gelmiş çekilir ... daha sonrasında biz tekrar beklemeye başladık Allahım bize bir melek daha diye .. uzun zaman uğraştık 1 sene kadar, bir kere olmuştu bir daha olacaktı biliyorum ve bir sabah uyandım baktım kırmızılar gelmemiş ne güsel hemen benim o üç kuruşluk testlerden bir tane daha, ne çok yaptım o zamana kadar, sayısını ben bilmiyorum hepsini sakladım tek çizgili olanların çift çizgi olduğu zaman aralarına koyup işte size inat iki tane çizgi var demek için :) evet gene çift çizgi ben kazandım gene .. Bu sefer aynı şeyler olmayacaktı nasıl olsa yüzde bilmem kaç kadınlarda oluyordu bendede olmuştu ama bu sefer doğacak kollarımda olacaktı .. rutin doktor kontrolümüz kesemiz çapları boyları enleri herbişeyi tastamam üstelik bu sefer kan tahlilimizde vardı hemide kocaman bir rakam .. herşey yolunda doktorumuz haftaya gelin bakalım dedi gittik, gözüm monitörde doktorun ne diyeceği bile umrumda değil ekrana bakıyorum doktor konuşuyor ne dediğini bilmeden gülümsüyorum keşke oda annesini görüp sevinse diye aklımdan geçiriyorum , eşimin "bu nedemek şimdi" demesiyle kendime geliyorum ve "ne ne demek" diyorum meğer doktor eşime meleğiniz hiç büyümemiş dedi nasıl yani ? ben mi büyütemedim benmi eksik bişeyler yaptım neler oluyor demeye kalkmadan 3 gün sonraya randevu ve biz gene o monitörde noluuurr büyü bebek biz seni bekliyoruz diye bakışarımızla bekliyoruz ve doktor konuşur malesef hala 5+2 normali 8+1 olmasıydı nasıl yani diğer melekte 5+2 de gitti budamı dedim doktorda tek kelime malesef almalıyız embriyoda yok kesede büyümemiş büyük şansızlık ... Şansızlıkmı ne demek o , ben bilmiyorum tarif et desen bu kadar kötü olduğunu bilmezdim. Aldırmam dedim beklerim olmaz dedi olur dedim sanki ben okumuşum onca yıl tıp fakültesini sanki ben bitirmişim o kadar tezleri , olur dedim sen doktorsun ben anne o benim içimde belki büyümeye çalışıyor belki senin girmediğin bir ders yüzünden bilmediğin şeyler var saçmalıyordum biliyorum ama kabullenmek zor ... iki hafta daha bekledim iğneler ultrasonlar büyüme yok büyüme yok demelerine inat bekledim ancak üçüncü haftada mecburen zehirlenmeye başlarım diye oldum kürtajımı onunla o kadar zaman geçirmek bile güseldi .. ama oda gitti oda gelmek istemedi ben bekledim ısrarla gelmedi ... Şimdimi hala elimde testler tek çizgiyi sağa sola çevirip belki iki çizgi yaparım die bekliyorum, Evdeki bütün uğurlu olabilecek köşeleri denedim ama olmadı tedavi oldum sonuç gene negatif .. Ama inanıyorum kendimi ve gelecek meleğimi düşünerek hala inadına bekliyorum ve biliyorum birgün bende mutlu sona ereceğim. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. İlk günden başınızı şişirdim kusura bakmayın kendinize ve meleklerinize çok iyi bakın :1hug:

2. 2 Eylül 2009
  3. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canım benimmm:teselli:aramıza hoşşşgeldin tatlım..okurken çok üzüldüm...çgu yerde kendimi okudum...monitörde bebegimin görünmeyişi,tekrar tekrar gittigimizde yakın ultrasonda doktor bakarken benim bir yandan aglayışımsenağlamasürekli test yapıp illa yanında ikinci çizgiyi görmeye çalışmak...olsun madem bir sorunun yok üzülme.inşallah en yakın zamanda bizde anne olacagız.hayırlısı böyleymiş ne diyelim ki...:teselli:

4. 2 Eylül 2009
  5. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim canım inşallah tekrardan çift çizgiyi görüp sonunu getireceğiz bekliyoruz umutlu ve sabırlıyız bundan sonrası Allaha emanet .. :)

6. 2 Eylül 2009
  7. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Offf:gitme:
    Ne çok benziyor yaşadıklarımız.:çok üzgünüm:
    Yazdığın her satırı içimi bir tuhaf etti ama üzülme diyeceğim canım her ne kadar tesselisi bile olmasada kendimide böyle avutur teselli ederim. ne yapalım kısmet olmayanca olmuyor.
    ınşallah o görmek istediğin çift çizgi yakında görürsün:teselli:

8. 2 Eylül 2009
  9. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

İnşallah canım ya :CüvCüv: bir bilseler onları nasıl beklediğimiz acaba bu kadar nazlanırlarmıydı ama dediğim gibi kısmet artık . Sıkılmadan bekleyeceğiz :1hug:

10. 2 Eylül 2009
  11. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim gerçekten üzülerek okudum.belki sonunda hamilelik haberi verirsin diye ama geç değil.yine burdan birgün çift çizgiyi yine gördüm diye bir başlık atarsın ve bizde seninle mutlu oluruz cnm.

12. 2 Eylül 2009
  13. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkürler canım, inan içimdekileri yazdıktan sonra kendimi daha iyi hissediyorum ve neden üç yıldır yazmadım diye düşünyorum meğer ne çok kişinin benim gibi yaşadığı ve iyi dileklere ihityacı olduğunu görüyorum. Ve inanıyorum bu forumda bebek diye yanıp tutuşan herkesin bir gün kucaklarının dolacağına sonsuz inanıyorum. Gelişmelerimi hangi tedavilerle neler olduğunu bende paylaşacağım belki birilerine umut ışığı olur opuyorumnanaktan

14. 2 Eylül 2009
  15. Emanetci

Emanetci Rabbimin hediyeleri Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    ne tuhaf bende sanki kendimi okudum. ama tek farkla ben 4 yıldır yaşıyorum bunları. bende 2 meleğimi kaybettim aynı şekilde. ve sonrası hep beklemeler testler ve hep tek çizgiler. bazen testin içine düşüyorum sırf çizgi görürmüyüm diye. hatta bazen gözlerim öyle kötüleşiyorki görüyor gibi olduğum kapatıp açınca olmadığını gördüğüm çok oldu çooooooooook.. ve ben artık umudumu yitirdim. sen tedavi demişsin benim tedavi olacak bi sorunum bile yok. sebepsiz infertilite bunuda öğrendim

16. 2 Eylül 2009
  17. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yazdıklarınızı gözlerim dolarak okudum... içinizde öyle bir anne yüreği taşıyorsunuz ki meleğiniz sizi daha fazla bekletmeyecek buna inanıyorum ben. Allah en kısa zamanda sağlıklı bir hamilelik nasip etsin size ve tüm isteyenlere...

18. 2 Eylül 2009
  19. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bizim gibi ne çok hikaye var bilmediğimiz, ne çok koşturan ne kadar çok maddi manevi yorulan insan var ancak pes edilmiyor işte nedense bu duygunun içimizden gitmesine izin veremiyoruz bende bunun peşinden gitmeye çalışıyorum.
    İnanıyorum bizde birgn burdan işte oldu bak herşeye inat diyecek ve çok güzel evlatlar yetiştireceğiz ben buna inanıyorum inşallah sende en kısa zamanda meleğini kucağına alır ve ben umudumu geri kazandım çift çizgi diye bir başlık atarsın kaydirigubbakcemile3