Tek çocuk olmazmı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Schirin tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

12 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Schirin
  1. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    özellikle yeni dogum yapmış annelere soruyorum 2.bebek düşünüyormusunuz? ben düşünmüyorum ama herkes tek olmaz diyo ilerde istersin diyolar ogluşumu canımdan cok seviyorum ama 2. cocugu düşünmüyorum cok mu yalnış? birde birden fazla cocugu olanlara soruyorum siz 1. yaptıktan sonra ikinciyi istedinizmi yani ilerde istersin falan diyolarya ondan sordum

2. 12 Haziran 2008
  3. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim şuan 7 yaşında bir oğlum var..bende bu zaman kadar asla bebek düşünmüyordum ama maalesef tek de olmasına gönlüm el vermedi..hayatta onu tek bırakmak istemedim..çünki ben kardeşlerim olduğu için şükreden bir bireyim..
    eşimin ve sülalemin isteğiyle şuan hamileyim ama şuanki aklım olsaydı kesinlikle ara vermezdim daha erken yapardım..

Son düzenleme: 12 Haziran 2008
  4. 12 Haziran 2008
  5. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende suan baska cocuk ıstemıyorum hatta bazen keske hıc yapmasaydım dıyorum.anlayacagınız bızım ufaklık benı canımdan bezdırdı dah sımdıden

6. 12 Haziran 2008
  7. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım kızım olmadan önce cocukta istemediğimi zannediyodum
    şimdi kardeş düşünüyorum ama önce kızımın büyümesi gerek
    onun bunun sözlerini boşver sana ne dogru geliyorsa ONU yap akıl vermeleri bitmez bizim toplumun evlen cocuk yap ikinciyi yap onlara göre hareket etme
    biz 5 kardeşiz ve kardeşlerim oldugu için kendimi cooooooook şanslı hissediyoorum
    eşim tek cocuk ve sıkıntısını cok cekmiş hala bizim eve gidince üzülüyor
    bu yüzden ben sıcak bakıyorum 2. cocuga

8. 12 Haziran 2008
  9. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben 3aylık bebegım var 2 yasına gelınce 2 ıstıyorum esım bıraz karsı ama kararı degısıcek ben 2kardesım ama dıyorum anneme keske 2 tane daha yapsaydın kızkardesım hekezden yakındır annemden bıle ozlellıkle evlenınce cok aranıyo ınsanın kardesının olması cok guzel yarın bırgun anne baba vefat edınce tek kalmamalı hem cocuk paylasmayı ogrenıyo kardesı olunca bana kalsa 3te yaparım yanı :)

10. 12 Haziran 2008
  11. aphraell

aphraell Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben tek çocuğum, avantajları da var dezavantajları da. Avantajları imkanlar tamamen benim için kullanıldı, hiçbir şeyim eksik kalmadı bölünmedi ya da kıskançlık yaşamadım. Oyunlarımı hep tek başıma kurdum, hayalgücüm ve yaratıcılığımı buna borçlu olduğumu düşünüyorum. Bencil olur tek çocuklar derler ama bence o yetiştirme tarzına çok bağlı, tabii ki kardeş duygusundan yoksun olmak kötü birşey ama olmayan birşeyin duygusunun eksikliği de çekilmiyor açıkçası. Sadece evin içinde belli, bir yanlızlık söz konusu sonuçta anne baba ile kuşak farkı çok fazla, kardeş eğer iyi anlaşılırsa arkadaş gibi olabiliyor. Ama ne kadar kardeş gördüysem 20li yaşlara geçmeden arkadaş olmayı beceremediler :) Çok nadir yani. Ama tabi hayat boyunca bir can yoldaşı olacağı yadsınamaz. Ben çocukken de istemezdim, 23 yaşındayım hala da istemem. Benimki alışkanlık sonuçta. Tamamen anne babanın cesaretine kalmış birşey bence. Maddi manevi sorumluluğu taşıyabileceklerse neden olmasın.

12. 12 Haziran 2008
  13. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146

Ah canım sen bide dogum yap ondan sonra fikrinde değişiklik olmıcak bebek cok ama cok tatlı ama cok yorucu ve sorumluluk istiyo bende istemiyorum 2. cocuk ama oglum büyüyünce cok isterse belki onun için yaparım

14. 12 Haziran 2008
  15. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    su anda kesınlıkle ıstemıyorum ama 5-6 sene sonra tabıkıde ogluma bı kardes tabıkıde ıstıyorum kendımı kardessız tek basına buyumus bı cocuk olarak dusundugumdeanlıyabılıyorum tabıkıde kardesı olucak ama su anda degıl oglumu duzgun bı sekılde buyuttugum hayırlı bıevlatolarak yetıstırtıgıme emın oldugum zaman dusunurum tabıkıde

16. 12 Haziran 2008
  17. yaseminsen

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım cocuk sahıbı olmadan karar almak cok kolay ama dogsun helekı brıaz buyusun o zaman anlarsın ne kadar yanlıs bı kara verdıgını kendı adınada dusun tek cocuk hem sımarık hemde yanlız olur unutma canım

18. 12 Haziran 2008
  19. yaseminsen

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    sna sıddetle katılıyorum canım anne baba vefate edınce evlenmemıs olununca ne olucak hadı evlısın yuvan var ama evlı olmadıgını dsun akrdes kardese sahıp cıkar ewet 2. cide olur hatta 3. deee :roflol: