tek göğsümden süt gelmez oldu:(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve figan tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : figan
  1. figan

figan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 24 günlük bebeğim var..meme ucum gömük olduğundan bebeişim ilk günler düzgünce ememedi:KK43:..3. gün pompa aldım onunla sağarak vermeye başladım ama bu esnada birini fazla sağdım sanırım sürekli olarak..onda çok süt gelince diğerindede uç çıkmayınca hep birine yüklendim ve kötü sonuç;sol mememde süt gelmez oldu,nokta nokta geliyor sıkınca yani....acaba birinden gelen süt bebeğime yetermi? yada tekrar getirebilirmiyim acaba sütümü? hem memenin bride büyük oldu diğeri ufaldı:KK43:((

2. 15 Ekim 2010
  3. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun bendede var canım.benim göğüs ucumda içe dönük olduğu için hiç emmedi sürekli sağarak verdim.birini daha az sağdım belki emer diye dolayısıyla onda az süt oluoyr ve o küçük diğeri daha büyük ve daha çok süt oluyor.benim öyle kaldı.inşallah seninki düzelir

4. 15 Ekim 2010
  5. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım süt gelmeyen göğsünü sık sık sağmaya çalış belki gegelbilir. Çünkü bebeğin daha çok küçük ihtiyacı sütüne. Benim kızım 12 aylıkken tek göğsümü bıraktı emmedi şimdi onda süt yok. diğerini emiyor sadece oda gece 1 kere. Sağdığında sütün gelmeye başlarsa ne mutlu. Gelmezse tek göğsünle bebeğinin aldığı kiloya bakarak mama takviyesi yapıp yapmamaya karar verirsiniz. Güle güle büyüt bebeğini.

6. 15 Ekim 2010
  7. nasmina78

nasmina78 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    emzirirsen gelir benimde 2 aylıkken aynı sorun başıma geldi emzirince geldi şuan tek göğsün yeter ama büyüdüğü zaman yetmez sütü getirmeye bak

8. 15 Ekim 2010
  9. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    süt gelmeyen göğsüne daha çok yüklen süt gelmese de sağ hep zamanla ondan da süt gelmeye başlar.

10. 17 Ekim 2010
  11. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canımcım, benim göğüs ucumu hastanede elektrikli pompayla biraz çıkardılar. Boş olsa bile sütünü sağ; süt bezlerin harekete geçsin. Sonra göğüs kalkanı kullan, o meme ucunu dışarı çıkartacaktır.

12. 28 Haziran 2011
  13. princessfiora

princessfiora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benim dogumdan beri sol gogsumden cok az geliyor, bir donem artti, birkac gun surdu nedenini bilmiyorum.simdi bebegim 2 aylik oldu. sadece sag gogsum yetmiyor, soldan da pompayla bosaltip bakiyorum .5 ml fln cikiyor. dr.um emzirmeye devam ettikce artacagini soyledi, birkac gun surebilir dedi. ama 2 hafta oldu hala artis yok:KK43: sol gogsumu de uzun sure emmiyor bebegim, sag tarafi verdigimde guzel emiyor. bir de beslenmenin de onemi olduguna inanmaya basladim. dun disarda saglikli bir yemek yedim, ilk kez sutum o kdr coktu eve geldigimde pompaladigimda. bebegim kolik ve devamli kucakta, agliyor. iyi beslenemiyorum ve dinlenemiyorum haliyle, ama emzirmeye devam ediyorum. ne yapabilirim kizlar?

14. 29 Haziran 2011
  15. arzuayten

arzuayten Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    148
    aynı sorun bendede var kızlar. sol göğsümden çok az geliyodu bende sa göğsümü sağmaya ağırlık verdim sanırım çok geliyor diye. şimdi hemen hemen hiç gelmiyo soldan diyebilirim. 1. ayı bitirdik henüz ama ilerde sorun olur sanırım. artık sağı emzirip solu hep sağıcam makine bebeğe göre daha güçlü çektiği için. inşallah düzelir. mama vermek istemiyorum hiç.

16. 30 Haziran 2011
  17. princessfiora

princessfiora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arzuayten ben de mama vermek istememis, hatta ilk zamanlar verirken aglamistim. ama bazen cevre kotu etkileyebiliyor. yetmiyor sutun mama ver diye israrci olabiliyor buyuklerimiz. keske dinlemeseydim. ben vermemitim ilk haftalar, baktim annem benden gizli veriyordu. su siralar, iki gundur mememi de vermekte zorlaniyorum. sanirim biberona alisiyor. umarim gecicidir. olan sutumu pompalayip biberonla veriyorum hemen aliyor. sol gogsumde bazen artiyor ama normalde cok cok az oldugundan arttiginda da sag gogsumun 4 de biri kadar filan cikiyor. dr.umun dedigi gibi artmadi brkac gunde.

18. 19 Ekim 2013
  19. aruza

aruza Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6