Tek istediğim benim de bir evim olsun, ama nerede?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve misskokulumm tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

30 Eylül 2010
    Konu Sahibi : misskokulumm
  1. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar öncelikle yapacağınız yorumlar paylaşımlar için şimdiden teşekkür ediyoruma.s.
    başlayalım:KK43:eşim eskişehirli ve tek oğlan çocuk ailesinde anne tarafı baba tarafı hepsi buna pek bi düşkündür ben kayseriliyim biz çıkmaya başladığımızdan beri hep esişehire yerleşiriz diye düşünüyorduk ama evlendikten sonra çok şey yaşadım oraya gidince huzurumuz olur mu hiç bilemiyorum kayınbabamla aramız bozuk epeyce kayınvalidemle de aynen tel le bile konuşmak içimden gelmiyor oraya gidince kızıma bakmak isteyecekler çocuk bakmasını bilmiyorlar müdahale edince de bozulup küsüyorlar b tabi bu işin bi de para boyutu var kayınbabam 4 senedir sözde bize ev bakıyordu yani biraz peşinat verecekti biz de kredi çekip ödeyecektik ben de ne safmışım hala kızıyorum kendime paramız yok diyip ne düğünde ne de eşya alırken yardımları olmadı geçen sene bi öğrendk 50bine kendilerine yatırım amaçlı arsa almışlar şimdi size aldık gene sizin diyip duruyorlar ama ben kandırıldığımı hissediyorum
    bunlara ramen ben ailemin de isteğiyle yazın ordan ev bakmaya başladım telefon numaraları aldım ama eşim oralı değildi buraya gelirsek herşey altüst olur dedi sonunda lafın söün ortasında kalır diye korkuyor

2. 30 Eylül 2010
  3. misskokulumm

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    eşim kırşehirde kalalım diyor ama ben istemiyorum küçük imkanlar sınırlı sonuçta bi de onlar yüzünden ömür boyu ailemden de ayrı kalmak istemiyorum kızımı bakıcılarla büyütüyorum son 10 gündür neler çekiyorum ayarlıycam birini diye kayseriye gitsek annem bakacak
    geçen ay eşim kendiliğinden hadi kayseriden ev bakalım dedi baktık bi yere kapora verdik dün projeyi sundular çok hoşuma gitti fiyatı da ödemeleri de gayet makul ev bitince karımız çok olacak
    akşamdan beri düşünüyorum yoruldum artık eşim de çok stresli aileme söylemeden olmaz yapamam diyor söylesek hemen haklarını helal etmemekler evlatlıktan reddetmeler başlıycak eminim amaben de arada kaldım eşim ailesinden uzakta olunca eskişehire yerleşiriz diyor yazın gidip yanlarında 1 hafta kalınca buraya gelmeyelim diyor onun da kafası çok karışık
    1 hafta içinde kredi işlerini halletmemiz gerekiyor ne yapmalıyım bu aşamada sizce?

4. 30 Eylül 2010
  5. puR

puR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Kredi işlerini ayarlayıp evi alacaksınız, eşin de ailesine söyleyecek.
    Senin arada kaldığın bir durum yok ki.
    Eşin de istemiyormuş zaten,rahat ol takma kafana...

6. 30 Eylül 2010
  7. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    nerede rahat olacaksanız oraya gidin. madem eşinde eskişehir de olmaz diyor onada baskı yapıyorlar demekki. evide beğenmişsiniz kredinizi çekin ve alın. kimse sizin nerede yaşayacağınıza karar veremez. senede bir defa 1 hafat kalınca bile rahat değilseniz sürekli nasıl rahat edeceksiniz.

8. 30 Eylül 2010
  9. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    bizde yaşadığımız yerden ev aldık doğudayız ne kendi ailem nede eşimin ailesine yakınız
    burda kaç sene yaşayacağımız belli değil
    ilk zamanlar batı tarafına geldiğimizde ev almak gibi bi düşüncemiz vardı
    eşimin babasıda bu konuda ısrarcıydı ordan almayın diyordu
    ama biz mantıklı olanı düşünüp burdan aldık tamam kaç yıl burdayız belli değil
    ev bu yatırım sonuçta..giderken satarsın yada kiraya verirsin böle düşünerek aldık evimizi
    eşimin ailesi çok karşı çıktı ama sonuçta bu kendi kararımızdı
    bizde bi aileyiz kendi alacağımız kararlar olmalıydı burda yşayan biziz
    kendimize uygun en mantıklı kararla vardık sonuca...
    ne kadarda aile olursa olsun bi yere kadar müdahale etmeliler
    ev alırken paranın büyük çoğunluğunu eşimin babası verdi
    bizi ikna etmeye çalışsada kararlı olduğumuzu görünce oda pes etti
    sizde size en mantıklı gelen kararı verin
    kayseriden alın evi memleketim olurda bayanssulusmile çokta güzel evler var orda
    sizin için en hayırlı olan ne ise o olsun hakkınızda

10. 30 Eylül 2010
  11. misskokulumm

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    teekkürler arkadaşlar içimi ferahlattınız biz onları çok takıyoruz sanırım temmuz arkadaşım ne güzel yapmışsınız biz ilk evlendiğimizde malatyadaydık 3 sene kadldık çok da memnunduk bi ara ev aradık falan gene bunların lafıyla eşim vazgeçti paramara vermem dedi kayınbabam ne safız sanki oraya gidince verecekler de!

12. 30 Eylül 2010
  13. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    kayınbabam bizede dedi bu taraflara gelin öle alalım evi diye
    bizimde ne zaman geleceğimiz belli değil kirada ne diye sürüneyim
    evim olsun rahat olayım
    böle düşünerek onları yendik fazlada takmayın sizde bi ailesiniz sizinde
    kendinize ait kararlarınız olmalı
    inaşallah hayırlı haberlerini alırız

14. 30 Eylül 2010
  15. misskokulumm

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    biraz önce tartıştık eşimle bıktım gel gitlerinden şimdi de nerde görülmüş damadın kayıınbabnın memleketinden ev alındığı diyor çıldıracam!!!!

16. 30 Eylül 2010
  17. Umutlu30

Umutlu30 vazgeçilmezimmm Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    ablamın yaşadıklarının çoğunu yaşıyorsunuz ablamada söz verdiler 4 yıl oldu hala alıcaklar
    ve eniştemlerde eskişehirli
    eşini ordan alalaım borcu bitince satarız diyin eşiniz ailesinede duyurmayın imkanınız varsa

18. 30 Eylül 2010
  19. misskokulumm

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    demek bunların hepsi böylealsanaalsanasmile
    eşimin ailesine duyurmayacaktık ama içine sinmiyor babası aksi bi adam ölene kadar konuşmazsa ne yaparım ben rızasını almam lazım diyip duruyor :mymeka: