Tek kardeş olmak nasıl bir duygu.

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve eceda2003 tarafından 22 Haziran 2008 başlatılmıştır.

22 Haziran 2008
    Konu Sahibi : eceda2003
  1. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar benim 4 kardeşim var ve tek büyümek nasıl bir duygu bilmiyorum.Şuan bir kızım var .Ben ve eşim 2. çocuğu kesinlikle düşünmüyoruz.Düşünmüyoruz ama bazen korkuyorum büyüdüğünde ne hissedecek diye.Siz büyürken neler hissettiniz ve şuan neler hissediyorsunuz.

2. 22 Haziran 2008
  3. aphraell

aphraell Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Başka bir başlığa yazdığım yazıyı aynen kopyalıyorum, linki de vereyim orda yazılanları da bir oku istersen :1hug: http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=3035651#post3035651

4. 22 Haziran 2008
  5. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde 1 kızım var .. bizde uzun süre önce kızıma kardeş yapmayı düşünmüyoduk ..taki benim babam rahatsızlanıncaya kadar .. geçen yıl babam büyük bi ameliyat geçirdi ve bana abimden başka kimse destek olmadı .. babam hasta olunca ne dost ne arkadaş ne de akrabadan bi destek gördük .benim o zaman kafama dank etti işte. kesinlikle ne varsa kendi ailen ..ben şimdi ikinci için çoktan kolları sıvadım.2 kez hamilliğim oldu ama düşükle sonuçlandı .ALLAHTAN hayırlısı ama kesin kararımı verdim ikinci çocuk için .sende bi iyi düşün derim ...a.s.

6. 22 Haziran 2008
  7. MyWorLd

MyWorLd İkincİ MELEGİM YoldA :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer imkanlarınız el veriyorsa muhakkak bi kardeş yapmalısınız herşeyden önce destek açısından çok önemli sizin yetişemediğiniz yerlerde kardeşlerbirbirine destek olacaktır ama maddi olarak imkanlar yoksa Allah olana uzun ömür versin

8. 22 Haziran 2008
  9. Tek çocuk demek istedin sanırım. Lütfen Türkçeyi düzgün kullanalım, zaten yeterince kötü kullanılıyor

10. 22 Haziran 2008
  11. primrose

primrose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    23-25 yaşlarına kadar ben de hiç kardeş eksikliği hissetmemiştim. O zamanlar okul vs vardı, çevrem kalabalıktı. Tabi yaş ilerledikçe insan yakın olduğu kişilerden uzaklaşıyor, isteyerek veya istemeyerek. Arkadaşlar evleniyor, çocukları oluyor, e anne baba deseniz onlar da ayrı birer çocuk oluyorlar, ilgilenmek gerekiyor. Böyle olduğunda insan kendi yaşadıklarını, sıkıntılarını, sevinçlerini, sorumluluklarını biri olsa da paylaşsam diye birini arıyor. Eşim olsa onunla paylaşırdık ama o da yok. Hem eş de kardeş gibi olmaz sanırım. Bu yüzden kardeşim olsaymış diyorum. Olmaması çok kötü birşey değil ama olsa daha iyiymiş sanki...

12. 22 Haziran 2008
  13. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.088
    Ödül Puanları:
    563
    Biz 3 kardeşiz abimle çok yakın olamadık nedense ama başım sıkışsa bilirim yanımda olur
    En küçük kardeşim erkek benim elimde büyüdü yaş farkımız var ama çok yakınızdır.
    Benimde 1 tane kızım var şu an 19 yaşında doğuştan kalça çıkığı sorunu oldu.
    Ameliyat oldu açıkcası gözüm korkmuştu bundan ikinci çocuk olursa aynısını yaşarmıyım diye zor günlerdi onlar.
    Arada benim kardeşim niye yok derdi ama alışmıştı,şu an iyiki tek çocuğum diyor
    Biz onu asla şımartmadık her istediğini yapmadık almadık,çok akıllı ve mantıklı bir çocuktur birazda ailenin etkisi oluyor derim .
    Arada pişmanlık duyuyorum belki ikinci çocuk yok diye ama bizimde yaşadığımız sıkıntılar bunu engelledi.Karar verecek olan yine sizsiniz.a.s.

14. 22 Haziran 2008
  15. ojos

ojos Guest

Bende tek cocugum ama kalabalık bır cevremız oldugu ıcın hıc yalnızlık cekmedım
    Ancak ılerleyen yaslarda sartlar o kdr zorlasıyor kı arkadaslarınız azalabılıyor aılenız yaslanıyor evlılıktekı sorunlar turlu turlu sıkntılar gelıyor ve boyle zamanlarda kendı canından kanından bırıne mutlaka ıhtıyac duyuyorsun o yuzden ben olsam cocugumu tek bırakmam asla

16. 22 Haziran 2008
  17. coyness

coyness depresif kişilik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence cocugunuza kardes sewgısını tattırın, bu bir çocugun en dogal hakkı
    ayrıca zorluklara gelınce hiç bir cocuk ıcın kardesten daha yakın kuzen vs olmuyor
    sızın ıcın de ileride yasladıgınız zaman cok zor olur, tek cocugunuz oldugu ıcın cok fazla uzerıne dusersınız
    benim annem tek cocuk, ve biz 3 kardesız, annem hep kardessızlıgın buruklugunu yasamıstır, kendımı, ailemizi bir aile gibi göremezdim, ewde sadece 3 kısıydık, nufusumuz hıc artmadı diyor
    ayrıca biz de dayı ve teyzesızlıgı cekıyoruz
    annem genckızlıgından bu yana 3 cocuk yapmayı kafasına koymus ve bız 3 kızız :)
    ekonomık sartlar için 3 fazla belkı ama tek cocuga karsıyım ben, cocuklarda kardes kavramı, kardes sewgısı olmalı

18. 23 Haziran 2008
  19. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eğer tüm anlamıyla her sorumluluğu üstlenebileceğinize eminseniz..hiç durmayın derim tek gülle yaz geçmez ..
    ama üstlenemeyeceksenizde .. hiç günahına girmeyin..sevgiler..