Tek Kese İçinde İkiz Gebelik

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ceysel tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ceysel
  1. ceysel

ceysel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar.13 haftalık ikiz gebeyim.kendi doktoruma kontrole gittiğimde 2.bebeği görmemeşti.Başka bir sebepten dolayı başka doktora gittiğimde ikiz olduklarını ve tek kese içinde olduklarını çok riskli olduğunu Çapa Tıp ta beni aydınlatacaklarını söyledi.Çok korktuğum için hemen kendi doktoruma gittim büyük ultrasonda baktılar falan bebekleri ayıran çok ince bir zarın olduğunu söylediler ve raporda 2 kese içinde görünüyorlar diye yazdılar ve çok rahatladım.Ama yine içimde bişi vardı başka bir doktorunda görüşünü almak istedim o da tek kese içinde olduklarını söyledi.Artık başka doktora falan gitmek istemiyorum moralim çok bozuldu tek kese içinde ikiz gebelik yaşayan veya bu şekilde doğum yapan arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz ? moralim çok bozuldu
  2. 4 Ağustos 2009
  3. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım endişelerini anlıyorum..Ben üçüz anne adayıyım..Bebeklerimin ikisi tek kesede..seninki gibi yani..Dünyada milyonlarca insan tek yumurta ikizlerini dünyaya getiriyor..bi biz değiliz yani...dr.lar herşeye çok endişe edici yorumlar yaptıkları için bizlerde moral kalmıyor..tek yumurta ikizlerinin tek sıkıntısı ikizden ikize transfüzyon sendromu diye bi problemle karşılaşabilecek olmaları..
    tek kesede ikiz doğuran tanıdıklarım var...ben de üçüz anne adayı olarak kısa bir süre sonra nasipse yavrularıma sağlıkla kavuşacağım anı bekliyorum..
  4. 4 Ağustos 2009
  5. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende tek yumurta ikizlerimi bekliyorum tek bi tane kesemiz var aynı plesenta içerisindeler.. olumsuz düşünme hemen Rabbime emanetler inşallah..
  6. 4 Ağustos 2009
  7. ceysel

ceysel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.Ama çok korkuttular yok sakat doğarmış,yok birbirlerine dolanma ihtimali falan daha bir sürü şey.Şimdi başka bir doktora gidip gitmemekte kararsızım artık aynı şeyleri duymaktan korkuyorum galiba.
  8. 4 Ağustos 2009
  9. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım aynı şeyleri bende okumuştum ilk başta korkmakta haklısın ama inanki korkarak bu şekilde ne bebeklerimize nede kendimize iyilik ediyoruz.. Rabbim büyük inşallah bişey olmaz.. hem bi ihtimal dahilinde sadece illa olacak diye birşey yokki.. rabbimin izniyle sağlıkla büyüyecekler sonrada dünyaya gelecekler.. bizim yapmamız gereken dua edip moral depolamak vede Rabbime güvenmek..
  10. 4 Ağustos 2009
  11. ceysel

ceysel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım desteğin için.Allah büyük ve herşeyde bir hayır vardır inş.Sağlıklı olarak bebişleri kucağımıza almak nasip olur inş.
  12. 4 Ağustos 2009
  13. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    ben heeeep şunu söyleriim,asla kafanızı ikinci ve üçüncü doktorlarla bunlatmayın,
    yaw tek kese içindeyse tek yumurta ikizleri,
    ayrı keseler içindeyse de çif yumurta ikizleridir,
    yani bunu söyleyemiyor mu bir doktor da yok Cerrahpaşa,yok sakatlık bilmem ne diyorlar anlam veremiyorum:umursamaz:.
    Arkadaşım sen içini ferah tut,kendine güveneceğin bir doktor bul ve sağlıkla yetiştir bebeklerini,boşversene..
  14. 6 Ağustos 2009
  15. Ruzgarim

Ruzgarim <a href="http://lilypie.c Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kizlara katiliyorum Turkiyedeki doktorlar neden cogul gebelikler karsinda bu kadar karamsar oluyorlar bilmem.Benim de14 aylik Tek yumurta ikizlerim var tek kese icindelerdi ve dguma kadar kilolari nerdeyse ayniydi 35 haftaya yakin bir zamanda dogum yaptim cok sagliklar yasitalrinda bile ilerde gidiyorlar sen icini rahat tut.Hem tek yumuta ikiz sahibi olmak baska bir ayricaliktir ustelik birbirlerine cok bagli oluyorar okadar guzelki umarim saglikli bir dogum yaparsin.
  16. 6 Ağustos 2009
  17. ay_she

ay_she Herşey değişti...Herşey.. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    ay çok güzel bişey ikiz sahibi olmak biraz zor ama bencede canınızı skmayın inşallah

herşey yolunda gider...Allah bağışlasın inşallah
  18. 10 Ağustos 2009
  19. mmmmavis

mmmmavis Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Canım hiç korkmana gerek yok.Benim de 22 aylık tek yumurta canavarlarım var.Benim bebeklerim de tek kese içinde zarla ayrıydılar.Tıp dilinde monokoryonik diamniotik diyorlarmış.Eğer tek kese içinde aynı suyu paylaşırlarsa daha riskiliymiş.36.haftada doğum yaptım,çok şükür hiç sorunumuz olmadı.ınşallah sen de sağlıkla alırsın bebeklerini.ıkiz bebek gerçekten mükemmel bir duygu,keyfini çıkar,kötü şeyler düşünme.