tek tüple gebelik şansı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve batik tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

10 Nisan 2009
    Konu Sahibi : batik
  1. batik

batik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar, bir hafta önce bebeğimin kalbi durduğu için aldırmak zorunda kaldım. 6 ay önce tek tüpüm alınmıştı. 3.5 senedir deniyorduk. bu yüzden yeniden hamile kalabilir miyim diye endişeliyim. tek tüple hamile kalan arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. biraz morale ihtiyacım var galiba. tüp bebek mi yoksa doğal yolla mı olmasını beklemeliyim? kararsız kaldım. şimdiden teşekkür ederim.

basbelasiyim bunu beğendi.
  2. 10 Nisan 2009
  3. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim yaa inşallah hayırlısıyla tez zamanda hamile kalırsın..annemlerin bi komşusu vardı..oda tek yumurtalıkla hamile kalmış tüm çocuklarına..üstelik kaç doğum yapmış kadın o tek yumurtalıkla..sen umudunu yitirme canım. benim..moralini yüksek tut..Allah yardımcın olsun canım..amiiinn..

4. 10 Nisan 2009
  5. mawili

mawili Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım benım anladıgım bu ısten Allah ısterse tek tupten 3 4 tane doguran var mesala benım dayımın hanımı 6 aylık evlıyken yumurtalıgın bırını aldılar kısa bır sure sonra bır oglu oldu hemen arkasına bır oglan daha 3 sene sonra bır kız ama o yasamadı ama benım gıbı tek tupu tıkalı olup 1,5 senedır bekleyenler de var ısımız Allah a KALMIS VERIRSE olacak vermesse yok ıste sana tavsıyem panık yapma sakın ol sabırla bekle benım bunu ogrenmem bıraz zor oldu da en kısa zaman da bebegıne kavusursun INSALLAH SEVGILER.......

6. 13 Nisan 2009
  7. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalar

benimde tek tupum uzun yıllarspiral kullanmam sebebiyle buyuk ihtimalle yani tıkandı. ve 14 ay uzerine halen hamile kalamayınca laparoskopi oldum bu arada birtane oglum var 9 yasında. ve laproskopide tıkalı tupum yine acılamadı diger tup un durumuna bakma amaclı ameliyat olmustum zaten acılma ihtimali pek yoktu enince noktadan tıkalı idi ve ameliyat sonrası diger tupumunh acık oldugu solendi tamamen. ve sonraki ay hamile kaldım 16 ay dır niye kalamadım mademo da acıktı o artık bir tesaduf sanırım. su anda ikinci bebegime hamileyim yani . umarım sende enk ısa zamanda tekrar kalırsın kı altı ay once dıs gebelikten ameliyat olup tekrar hamile kaldıgına gore neden yine kalmayasın.

tek yumurtalıgı olup evlendigi ilk gunden hamile kalan bir arkadasım var. tek tup ve tek yumurtalık bebek için yeterli ama sans ihtimal azalıyor sure bakımından. yoksa tek tup tek yumurta olsun daha ne olsun :)
    sonra bu arkadasım istemeden birkez daha hamile kaldı ve aldırdı hiç endise etme yeterki tek tupun saglam olsun yumurtalıgın çalıssın yasın kaç bilmiyorum ama tup için acele etme derim ben

8. 13 Nisan 2009
  9. batik

batik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    fikirleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Allah isteyen herkese versin...

10. 14 Nisan 2009
  11. EU1

EU1 Guest

canim su anda yasakli olan bir aerkadasimiz var. kibele. kendisinin de tek tupu dis gebelikten dolayi alindi ve 3 ay sonra diger tupla hamile kaldi.

ki kolay hamile kalan bir insan degildir. ilk hamileligi icin 7-8 ay ugrasmisti.

ovulasyon testi ve preseed adli spermlere yardimci kayganlastirici ile hamile kladigini soyler hep. herkese de tavsiye eder. arastir istersen.

12. 4 Haziran 2011
  13. metuka

metuka Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    başka hikayesi olan var mı? tek tüple hamile kalan

14. 4 Haziran 2011
  15. ferhatt

ferhatt bebeğim melek oldu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    benvarım bende tek tüplüyüm ama kendiliğimden geba kaldım dış gebelik yüzünden tek tüpüm alındı bide birçok arkadaşımda var tek tüple hepimizde hamile kaldık kalına biliniyor tek tüple ama sağlam olsa kalınıyor

16. 16 Temmuz 2012
  17. efesude

efesude Allahım Sana Emanetiz... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canm sağlamdan kastın nedir ben 2 hafta önce kist için lakororskopi oldum ve sağ tüpüm enfeksiyondan şişmiş onu almış dr solda ki enfeksiyonu da temizlemiş kistleride almış şimdi soldaki tüpüm var bende bu ay hangi taraftan yumurtlarım diye düşünüp duruyorum .bidaha hsg olcam yapışıklık olmaması için dr dedi ameliyattan sonra hsg olman lazım dedi bende yaptırcam zaten inşAllah .inşAllah bu ay hamile kalırımda bekleyiş biter

18. 20 Aralık 2013
  19. kahvelikurabiye

kahvelikurabiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    benimde sol tüp tıkalı kızlar.:KK43:
    doktorum aşıla ile başlayalım diyor ama ben normal yolla olur mu diye kafa patlatıyorum.:KK53:
    var mı bildiğiniz tek tüple gebe kalan?sanırım daha fazla örnek duymaya ihtiyacım var.