tek tüpüm açık ve ısrarla aşılama denettiriyorlar.

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve LittleAngel tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Haziran 2010
    Konu Sahibi : LittleAngel
  1. LittleAngel

LittleAngel Rabbihepliminessalihin Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhabalar,8 ay önce 2 tüpümde kapalı olduğu için laparoskopi oldum.tekini açtılar.6 ay doğal yolla bekleyin dedi dr.um ama oda olmadi.14 haziranda ilk aşılamamı oldum.aşılamamın 11. gününde kan testi yaptırdım.sonucum 1 çıktı.bir çok sitede de aşılama yapılabilmesi için 2 tüpünde açık olması gerektiği yazıo.adet olmadım ama kan testi değerime göre hamile değilim.6 senelik evli olduğum için direk tüp bebek tedavisine geçemezmiyim?(ssk dan yararlanmak istiyorum çünkü.)psikolojim 1 aşılama daha kaldıramayacak çünkü.

2. 29 Haziran 2010
  3. NES84

NES84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım benimde tek tüpüm tıkalı ve tek tüp tıkalıykan normal yolla bile bebek sahibi olabilirsin,bende hem normal denedim hemde aşılama olmadı belki olmayışının tek sebebi tüpdeki tıkanıklık değildir ilk seferde tutacak diye bişey yok kaldı ki tüp bebek tedavisi aşılamaya bakarak daha yorucu ve zorr seni anlıyorum bende aşılama yaptırmış biri olarak psikolojik olarak çok etkileniyor insan ama tüp bebekde bundan daha iyi değilki üstwlik onunda %100 tutacağı belli değil,hem sigortadan yararlanacaksan 3 kere dene aşılamayı çünki 3 kere aşılama yapıp tutmazsa sigortadan yararlanılıyo diye biliyorum ama umarımm bunlara gerek kalmadan bebğini kucağına alırsın sağsalim Allah büyük o ol desin yeter..Tüm bebek istayenlere bir an önce bebek nasib etsinnn

4. 29 Haziran 2010
  5. maonyaaa

maonyaaa bir melek diliyooorrumm Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benimde sol tüp tıkalı sağ tüp zedeliii.2yıldır tedavi görüyorum

6. 29 Haziran 2010
  7. LittleAngel

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bütün testlerimiz yapıldı.başka bir sorunumuz yok.aşılama tedavisinde her bayan için %15 en fazla 17 ihtimal veriolar.kaldı ki, tek tüple onunda yarısı.ama tüp bebek yorucu sıkıntılı ama embryo transfer edilio.aşılamada içine enjekte ediyo ya gider ya gitmez.ben aşılamada çok yıprandım beklemek çok kötü.yaaa ne bileyim ondada ötekindede bekliosun.hepsi allahtan.en kısa zamnda bizede nasip olsa keşke.1 hafta içinde 15 olmuştur hamile haberi aldığım insan sayısı.gözüm yok allah kucaklarına almayıda nasip etsin ama benimde olsun artık

8. 29 Haziran 2010
  9. LittleAngel

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim ikiside kapalıydı.ama ameliyat oldum birini açtılar.diğerini sızıntı şeklinde geçiş olduğu için almadılar.sen oldun mu ameliyat?

10. 30 Haziran 2010
  11. NES84

NES84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    evet doğru söylüyosun insanın içi bi tuhaf oluyor yinede birinin hamile olduğunu duyuncaa...neyse Allahtan ümit kesilmezz benim tek tüpüm tıkalı ama diğrerinden sıvı güzel geçiyor ve karın boşluğuna dağılıyor dr bana normal yolla bile olması gerek dedi sanırım sperm sayımızda da sorun var bir yıldır ara verdim tedaviye daha iki yıllık evliyim zaten ramazandan sonra tekrar başlıycamm hayırlısı artıkk

12. 30 Haziran 2010
  13. maonyaaa

maonyaaa bir melek diliyooorrumm Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    hayır ameliyat olmadım.

14. 30 Haziran 2010
  15. LittleAngel

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende bekledim doğal yolla hamilelik için ama olmadı şimdi tedavi oluyorum.

16. 30 Haziran 2010
  17. LittleAngel

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ama mutlaka ameliyat olman gerekio.belkide açılacak tüplerin.bir başka doktora daha gözük.bna teşhisi koyan dr.a laparoskopiyle açılır mı die sordum. bana belki açılır.çıkmadık candan ümit kesilmez.tüp bebek yaptır gbisinden laflar etti.bnde üniversite hastanesine gittim.lap. yapıldı ve açtılar.ilk aşılamamı oldum ama tutmadı.ağustosta ikincisini denicez.kısmet belki temmuzda gelir bebişim

18. 13 Temmuz 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    Eğer eşinizin sperm parametreleri normal sınırlarda ise tek tüp ilede aşılama olabilir(şans daha düşüktür).Ancak tüp ameliyatlarından sonra dokular iyileşirken tekrar tüpün tıkanması olabilir.Bu nedenle bence rahim filminizi tekrar ediniz.Çünkü kapalı tüpler tüp bebek tede şansı azaltıcı faktör olabilir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.