teklifi konusunda kafam kark

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nesrin111 tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nesrin111
  1. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar az önce bir etüt merkezinden aradılar..aynı zamanda buranın sahibi benim eşimin liseden öğretmeni ve aradan 10 yıl geçmesine rağmen eşimi hatıladı..sonrada bana %99 seni alacağım diye konuştu..tabi bu olaylar olduğunda hazirandı..ama bu binadan taşınacağız ,başka yer bakıyorum falan filan dedi..neyse buğün aradı,gittim ama kabul edip etmemk konusunda kararsız kaldım

1)akşam 18-30 dan önce çıkamam belki daha geç bile çıkabilirim,öğrencilere bağlı..1,5 gün izin var,asgari ücret
    2) benimle beraber başka bir öğremtne daha vardı farklı branştan ,tabi laf lafı açtı ,maddi olarak ta durumlar pek iyi falan dedi
    3)şu anda yeni binadalar ve tadilat var,sadece 1 katı yapılmış ,üst katlar yapılmamış ,ekim ortası olmasına rağmen eksikler var ,bina boşboş ,tabela yok ,sadece yan tarafta girişte bir tabela var..yani insanlar tabelayı görüp gelir ,bana binanın altında x var ,onun üstü demese hayatta bulamam orayı ki kaç kere de oradan geçtim,gözüme çarpmadı
    3) 29 öğrenci kayıt olmuş
    4)tadilat dolayısı ile bir sürü masraf vardır,bina kirası ,birde eski ortağı ile ayrılmış,bir sürü sorun ,mahkemelik olmuşlar..ne biliyim kiralar ödenmemiş ,haciz gelmiş adına ,o da ortağını mahkemeye vermiş ben ödemem diye falan filan...uzun hikaye..acaba eksisi olurmu?
    5)adam güle yüzlü olsa da ne biliyim ısınamadım bir türlü...sözleri nedense beni bir türlü tatmin etmiyor....anlatılacak gibi değil...
    6) en önemli konu ,ben kpss ye çalışıyorum ama ciddi ciddi çalışıyorum ve atanmak istiyorum..bu şartlar altında ben kpss çalışamamki
    7) şu anda borçlarımız var hani kardeşime olanları saymazsak 6 ay çalışsam borçlar kapanır..tabii sadece benim maaşımla...bu yüzden de sıkıntılıyım..borçlar olmasa kabul etmem yada kpss çalışmayacak olsam kabul ederim..ama atanmak istiyorum..
    8) şu anda hala tadilat devam ediyor..bilemem ne zaman biter..sadece 3 sınıf tam yapılmış bir katta..diğer katlar da tadilat var

yarın cevap vermem lazım..ne yapayım..maddi olarak sıkıntı var falan dedi..emeğime değer mi? kpps yi boşlayacam değer mi? ama paraya ihtiyaç var yada azar azar ödeyecez gücümüz yettiğince....öğrenci sayısı da az..bu saatten sonra da kaç öğrenci gelir ki? zaten dershaneler kapmıştır.........offfffffffff

Son düzenleme: 17 Ekim 2009
  2. 17 Ekim 2009
  3. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim fikrim kpssye hazırlanman...

saat olarak fena değil fakat ücret çokta tatmin edici değil...

ihtiyacınız varsada yinede siz bilirsiniz..

4. 17 Ekim 2009
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kpss için temeliniz var mı?

evlisiniz çocuğunuz var mı?

6. 17 Ekim 2009
  7. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yurdumun güzel öğretmenlerine asgari ücret mi teklif edilir oldu diye serzenişte bulunmak isterim öncelikle...

konuya gelirsek eğer kpss'ye bugüne kadar iyi hazırlandıysan şimdi bırakma derim.. çünkü asıl hedefin kpss, bu iş değil.. hadi şartlar çok iyi olur, o zaman dersin ki çalışsam mı atansam mı..

maddi anlamda zorlanıyorsunuz diğer konulardan da biliyorum.. bugüne kadar iyi kötü idare etmişsiniz sen çalışmadan, bir süre daha idare edebilir misiniz? yoksa bu işi kabul etmek sizi çok mu rahatlatacak? bu ikisi üzerine düşünmek tercih yapmada daha belirleyici olmalı bana göre..

8. 17 Ekim 2009
  9. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evliyim ,çocuğum yok..temelim var diyebilirim
    mat türkçe iyi yapıyorum
    coğrafyayı bitirdim
    tarihe bakmadım
    vatandaşlığın başındayım
    eşimde kabul etmeyeceksen geçen yılki gibi 75 alıp gelme karşıma diyor:) o da haklı

Son düzenleme: 17 Ekim 2009
  10. 17 Ekim 2009
  11. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    cnm daha önceki konundan biliyorum sıkıntını.
    ben asgari ücret de olsa iş tecrübesi olması açısından kabul et derdim, dersaneler tecrübesi olmayan yeni mezunları bedavaya çalıştırıyor çünkü:KK43: asgari bie iyidir bi yerde. ama anlattığın şartlar beni hiç sarmadı. paranı alabileceğini sanmıyorum şu durumda. 29 öğrenciden gelen para patrona mı yetcek hocalara mı, binanın bakımına-masrafına mı. en iyi ihtimalle ilk 1-2 ay bedavaya çalışırsın:KK43:
    bence KPSS'ye odaklan sen.
    kendi branşın ne cnm, özel ders alcak birilerini bulamaz mısın tanıdık vasıtasıyla fln?
    bi de hangi şehirdesin bilmiyorum ama kendi ilçen ve civar ilçelerin ilçe milli eğitim müdürlüklerine git, form doldur, başvuru yap. illa ki bi yerden dönerler. hem de haftanın belli günleri bi kaç saat dersin olur, sana bolca vakit kalır. bak şimdi aralıkta askere giden öğretmenler olcak, gene sene içinde doğum izni alan öğretmenler olcak, mutlaka iş çıkar sana Allahın izniyle.

12. 17 Ekim 2009
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

temeliniz varsa işiniz kolay zaten
    ama o sınavda sadece çalışmakla başarılan birşey değil
    maddiyat durumunuz kötü ise bilemicem ama ben olsam o koşullar altında çalışmam. paraya ihtiyaınız var ama maaşınızı alacagınız bile kesin değil. ev işleri sınav ve iş üçünü birden yürütmek çok zor olur sizin için

14. 18 Ekim 2009
  15. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Bu işte kafa karıştıracak bir şey yok.
    Maddi manevi bir yararı olmaz, yorulduğunla ve zaman öldürdüğünle kalırsın.
    Asgari de olsa maaş verecek gibi görülmüyor.
    Dershane olsa kendini geliştirirsin belki ama etüt merkezinin böyle bir işlevi de olmaz.
    Okullarda ücretli ders alabilirsen bunu düşün ve sınavına hazırlan bence.:hulya:

16. 18 Ekim 2009
  17. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    buğün aradım ve kabul edemeyeceğimi söyledim..ne diyim herkes için hayırlısı olsun...kpss ye çalışacağım..eşimde sana kalmış ,ister git ister gitme diyor ama gitmezsen de kpss den 75 falan alırsan seni sözlerimle fena döverim dedi:)) o da haklı...

18. 18 Ekim 2009
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    bana tanidik manidik diye sie ucret bile vermeyecek gibi geldi acikcasi bu adam..
    guvenilir bir yere benzetemedim..
    karariniz yerinde olmus acickasi..